astra 1.3 cdti (kendinizi kandırmayın beyler)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aduken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Her otomobil markası her isteyen için özel motor yapamıyor maalesef. Opel'in en küçük dizelleri 1.3 ve 1.7, bunlar içinde de uygun vergi dilimine giren 1.3 CDTi. Eğer ki bu motor size kötü geliyorsa, kimse sizi zorlamıyor illa Opel alın diye, bir çok başka marka var çok güzel 1.6 HDi motorlara sahip, onları da alabilirsiniz. Ama Opel, sizin için, Türkiye piyasası için 1.5 dizel motor yapma derdinde olmaz..

İşte bu anlayışa bayılıyorum abi.Opel bizim için 1.5 dizel motor yapma derdinde olmazmış.Opel bizi takmaz dimi ??? Tıpkı benzinin 3.80 olmasına gösterilen tepkileri birilerinin takmadığı gibi....adamların 1.6 dizelleri 1.3 cdti ile aynı yakıyor performans olarak daha fazlasını veriyorlar.Diyeceksin ki git ozaman diğer markalardan al:)bu siteye opelin araçları çok sevdiğimden üye oldum.Astranın daha iyi seviyelere gelmesini istemem de normal bence...;)

İşte bu anlayışa bayılıyorum abi.Opel bizim için 1.5 dizel motor yapma derdinde olmazmış.Opel bizi takmaz dimi ??? Tıpkı benzinin 3.80 olmasına gösterilen tepkileri birilerinin takmadığı gibi....adamların 1.6 dizelleri 1.3 cdti ile aynı yakıyor performans olarak daha fazlasını veriyorlar.Diyeceksin ki git ozaman diğer markalardan al:)bu siteye opelin araçları çok sevdiğimden üye oldum.Astranın daha iyi seviyelere gelmesini istemem de normal bence...;)
:D
:D:hıh:

Arabam 16 enjoy sp 2008 astra sedan .daha önce cliom vardi.denizli bursa arasi yolculuk yaptiğimda saat başi mola verirdim.şimdi salihli gölmarmara üzerinden bursa karacabeye 4,5 satte nonstop gidiyorum.ne bacağim uyuşuyor ne de başka bir rahatsizlik hissediyorum.arka koltukta iki tane canavar(çocuklarim) istediklerini yapiyorlar geniş rahat ferah ve güvenli.taş gibi araba kardeşim.bence kral astradir.yerim kalosu micrayi, kümes gibi araba yapmiş adamlar ben iri bir adamim bunaliyorum öyle sikişik yerlerde.büyük her zaman büyüktür.

kim ne derse desin astramı seviyorum...yolda bana müthiş keyif veren bir makine...binenler hiç de duyduğumuz gibi değilmiş diyorlar...

abi kayınpedere sıfır astra sedan aldık 1.6 benzinli, gayette güzel bende 2.0 vectra var onun kadar olmasada performası yüksek bi araba, şimdi 1.3 dizel motorla 1.6 benzinliyi karşılaştırmaya bile gerek yok, biri güç biri ekonomi arabası benim kullanmadığım araba yok sektör icabı. eğer araba bakımlıysa olması gereken neyse (güç,performans,yakıt ekonomisi) o mevcuttur. Yaşadığımız ülkedeki vergi oranlarına bakarsak artık güç diye bişey kalmadı benim gözümde, sadece makasa giripte çıkamiyacağım bi araca karşıyım. Devir tasarruf devri, şimdi suyla çalışan bi sistem yaptık deseler arabasına (lpg gibi) taktırmam diyen kaç kişi çıkar merak ediyorum. tabi taktırdıktan sonra suyla bukadar gider normaldir diyende...

Ama o zaman suyun litresi kimbilir kaç lira olur benzin ucuzlar lpg ucuzlar boş ver suyla çalışan yapmasınlar adamlar babs bas bağırıyor 15 20 yıl sonra kuraklık olacak diye bir de otomobiller su içerse vay halimize

bir kez daha düşünün lütfen !!

2.0 , 1.6 motor araçlarda kullanmış biri olarak hatta aynı zamanda bir motorsiklet sürücüsü olarak günümüzdeki ülkemizdeki yaşam koşullarını düşünerek hayatın vergiler üzerine her alanda konulduğu, benzinin dünyada tek yüksek fiyatlı ülkesi olduğumuzu, (diğer vergide 1. olduğumuz ürünleri saymıyorum bile) bir araca muayene+yıllık vergi+egzoz+alımsatım gibi paralarda ödüyor olmamızı, yedek parçaların pahalılığını, bir arabanın kadranının 350 dahi olsa ibrenin bu hıza kaç kez ulaşabileceğini göreceğinizi, kalkışlarda hızlı olsanız ki yaktığınız benzin cebinizden çıkan para olduğunu bir düşünseniz zaten eski araçlara göre çok daha güçlü ve güvenli araçlar üretiliyor dahi olsa aracınızla hız sınırlamalarının tüm yollarda olduğunu düşünürsek 1.3 motoru eleştirmek hatta kötüdür iyi değildir yanlıştır demek yersiz değilmi... keşke bazı şeyleri düşünmeden istediğimiz araçlara istedimiz gibi binebilsek rahatça.. tüm bunları ve sizin de aklınıza gelen eksik kalan şeyleri de aklınıza yaşam koşullarını getirerek lütfen bir kez daha düşünün.. ve unutmayın önemli olan güvenlik sağlam olsunlar tüm araçlar önemli olan bu..
saygılarımla,

arkadaşım hiç öyle konuşarak kendini kandırma cep telefonuna yermi yok kolunumu koyamıyorsun kolçak al koltuklar rahat değil diye bir şey yok senin koltuklar hırpalanmış benim aracım gayet rahat şu ana kadar hiçte kusuruna rastlamadım benim aracımda 2005 yokuşları canavar gibi çıkıyor rahat rahat 150-190 yapabiliyor yani sorun 1.3 lerde değil senin aracında eğer yanlış birşey dediysem bölüm sorumluları versin cezamı ama ben yanlış bir şey demiyorum chevrelot kalos neymiş opel gibi araba tanımam ben sat arabanı 2005lerden yine al böyle sorunla karşılaşmazsın bazı hhainler pertden topluo aracı belki seninkide pert kayıtlıdır!

kisiye göre degisir kimi insan az yaksin yeter der kimi hizli olsun der vs. bende astra h 1.7 vardi valla hem motor yüzünden hem yer problemi yüzünden sattim kaldiki 1.3 motor ...

merhabalar..konuyu yeni gördüm ve yazma gereği duydum...ben yaklaşık 6 aydır 1.3 cdti astra h kullanıyorum ve özellikle yakıtı ve uzun yoldaki performansı için bu aracı aldım...ben daha önce uno ile 5 saatte 400km uzun yol (İstanbul-Çanakkale) yapıyordum ve eve vardığımda heryerim ağrıyor ve araba ile tırların otobüslerin yanında geçerken direksiyonu iki elle tutup dua etmeye başlıyordum...sonra 2,5 yıl Tipo kullandım gerçekten kullanımı ve sürüşü çok zevkliydi ama bana asla ve asla güven vermiyordu,zaten yaktı zormayın gitsin 10lt-15lt arası rahat yakıyordu...şimdi arkadaşların dediği gibi şehir içi araba kullanacak olsam lpgli uno veya benzeri araç alırım...hız istiyorsam 2000cc üzeri bir araç alırım...ama ben hepsini bir arada bulamam ve şehir içi veya şehir dışı çok rahat ettiğim,yakıtını düşünmediğim bir araç aldım Astra H 1.3,neredeyse tuvalete bile arabayla gideceğim( dizelden sonra) :-))) yani yılda ortalama 10bin km yapan ben 6 ayda 9 bin km yaptım...ve ben yazın km yapan birisi olarak yılda 20 bin çok rahat gözüküyor..işin en güzel yanı da daha önceden verdiğim yakıt parasının 3 te birini vermek :-)) inanın bu araca ilk bindiğimde eyvah dedim inip ittireceğiz galiba...ama arkadaşların da yazdığı gibi yüksek devirlerde kullanmaya başlayınca alıştım ve uzun yolda 200km/s çok rahat görüyorum ve inanın araba bana güven veriyor...vergi avantajından bahsetmeye gerek yok zannedersem...koltuklar hakkında ve iç mekandaki cepler hakkında ben de ilk zamanlarda sıkıntı yaşadım ama şimdi doğru ayarladığım koltuğumla ve araya taktığım kolçakla bu sıkıntıları aştım...özellikle ön yan koltukta seyahat edenlerin ilk defa vu kadar geniş bir alanda ve rahatça seyahat ettiklerini söylemeleri ( bunu ben de çok söyledim,aracın önceki sahibi arkadaşımdı ) iç mekanın rahatlığının kanıtı...ve iç mekan dizel olmasına rağmen oldukça sessiz...lastikler konforu çok etkiliyor..ince yanak lastiğe geçtiğimden beri konfor azaldı...
özetle 20-25 bin tl arası 2005 üzeri alınabilecek en iyi arac Opei astra H...ötesi yok ve herkese tavsiye ederim..

Geri