astra 1.3 cdti (kendinizi kandırmayın beyler)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aduken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
keşke 1.3 degilde 1.6 dizel olsaydı diyorum hep. 1.3e kasa ağır geliyor hantalığı ondan ve bu sebeple çok yakıyor. 1.6 olsa suan benim 1.3 le yaktığımla aynı yakıtı yakar.

bide şöyle bi bardaklık isterdim rahat rahat colamı koyum.

bide hasret kaldığım kornayla arka arkaya dıt dıt yapabilmek için daha yumuşak bi korna.

bide opelin şu 1,5ytlik park lambaları yerine artık lede gecmesini istiyorum.

yinede herseye ragmen arabamı seviyorum.)

Arada bir foruma bakıyorum yeni astra 1.3 alanlar falan oluyor, sıkıntılarını yazıyorlar. okurken cidden üzülüyorum.

Ben arabayı alalı 3 sene oldu. ilk hevesim geçti artık. kabul edelim beyler, 1.3 astralar seri ve güçlü arabalar değiller, sadece 2. vitesteki o torkun gücüne tav olmadık mı hepimiz? gerisi bomboş. 3 sene önce astramı aldığım fiyatın 3'te birine yani 13.000 ytl'ye geçen hafta, eşime 2006 chevrolet kalos 1.2 aldım. yemin ediyorum kalostaki sürüş keyfi benim astramda yok. koltuğum çok rahat diyen var mı? ya da cep telefonunu veya elindeki malzemeyi zorla bi yerlere sokuşturmayan var mı? direksiyona abanmadan korna çalabilen var mı? ya da klima açıkken kırmızı ışıkta stop ettirmeyeniniz var mı? arka koltukta rahat eden yolcunuz oldu mu hiç?

Ne olursa olsun, dışarıdan yakışıklı arabalar bu astralar ama şimdi bütün markalar çok güzel bi çizgi yakalamışlar gidiyorlar. mazda, citroen, honda, ford.. hepsinin kasası birbirinden güzel. astra'nın o eski havası kalmadı artık bence. dünyanın parasını saydık alırken ama bence o paraya daha kıyak arabalar alınabilirmiş. dizel dedik, hesaplı dedik, ama artık hesaplı falan gelmiyor bu araba bana. ben eskiden toz kondurmazdım arabama ama 3 kuruşluk Kalos'un bile daha keyifli sürüşü var, daha az yakıyor, belki seri bi araba diil ama fiyatına bakıpta tek kelime eleştri yapmam, gözüm açıldı artık.

konuyu ben açmıştım, yine hortlatiim dedim :)

bi çok arkadaş hak verirken bi o kadarı da incelemden araba alınır mı demiş.

ben aracımı alırken test sürüşüde yaptım, bol bol inceledim de ama arabayı 10-15 dk kullanarak, bi kaç gün showrooma gidip gelerek tanıyamazsınız. aracınızı düzenli süreceksiniz, yokuşta, virajda, sıcakta, soğukta, frende gazda ne tepki vereceğini ezberleyeceksiniz. garajda, serviste kısacası kullandıkça, sürdükçe tanıyacaksınız. döşemenize bişe dökülecek üzüleceksiniz, benzine zam gelecek söveceksiniz, lastiğiniz patlayacak değiştireceksiniz, kaldırıma sürteceksiniz içiniz cız edecek, uzun yola çıkıp aranızda bir bağ oluşturacaksınız. Anlatmaya çalıştığım şey 1 saatlik test sürüşünde arabanızı tanımanız, mümkün değildir. Ben 4 sene bu arabayı kullandım ve memnuniyetsizliğimi belirttim sadece. büyük heveslerle aracı alırken görmezden geldiğim kusurları malesef artık görüyorum ve isyan ediyorum.

bu başlıkta izlediğim kadarıyla 1.3 cdti motor eleştirileri var.ödül alan bir motoru eleştirmek garip değilmi.opel bir marka olarak astrada şuan 1.2-1.4-1.6-1.8 benzinli 1.3-1.7-1.9 dizel yada benim bilmediğim çeşitlilikte motor koymuş isteyene ekonomi isteyene performans sunuyor fakat yurdum insanı vergiden dolayı ikisini kullanıyor ve ekonomi motoru alıp performans bekliyor eleştiriyor.ülkemin vergileri sebebiyle iki motoru kullanıyor (bayi geçen 2006 da astra 1.7 cdti getirdik ve satamadık diyor)

acaba şikayetler hep motordan yanamı? gördüğüm kadarıyla sadece motor değil

astrayı olumsuz değerlendiren arkadaşların önce kendilerini değerlendirmelerini rica ederim,araçlar size uymayacak, siz aracı kendinize göre seçeceksiniz bence astrada proplem yok proplem sizin seçiminiz. astrada hem comboyu,hem gtc yi,hemde 1,3 motoru istiyorsunuz varsa bu özellikte bir araç söyleyinde haberdar olalım.astranın eksikleri olabilir katılıyorum ama bu onu kötü bir araba yapacak kadar değil.
Anlaşılmamış galiba tekrarlayım dedim.

corsa 1.3 kullanıyorum 2 sene binip astra 1.3 almayı düşünüyorum. 1.3 motorun Vergisi az az yakıyor performansı gayet güzel beklentilerimi karışılıyor daha ne isteyebilirimki.

Aracı alırken araçtan beklentiniz çok önemlidir kalkıpta 1.3 cdti dan 1.6 benzinli performansını bekleyemezsiniz. Eğer beklentiniz bu yöndeyse zaten motoru daha kuvvetli bir araç alacaksınız.

Maşallah diyerek başlayalım..

ben 19 yaşındayım.. babamın arabası ailecek kullanırız fakat en cok ben kullanırım gezerim tozarım basarım modifiye yaparım servisine götürür getiririm en cok benim altımdadır araba ve ben ilgilenirim..

yaşıma vurgu yapmama gelicegim.. bu arac 90 hp degilde 190 hp olsaydı diye düşünüyorum.. istemezdim.. niye istemezdim..

1) yakıt (bu kasaya göre en az yakan araçlardan biridir! ben ögrenciyim)
2) konfor (sınıfında en sessizi ve bence konforlusu) arkadaş eş dost binen inen cok oluyor
3) aracın bg torku ( ışıklarda kalktıgımız bastıgımız ettigimiz oluyor genciz yapıyoruz.. benim için 100hp nin altında olusu iyi gitmesin bianda ! )
4) 2007 model benim aracım.. cok sükür mekanik sorunla karşılaşmadım..

Kusursuz degil altımızda ki araç ama bence 30-40 bin ytl fiyat aralıgı normal..

Buaracın dizeli alınır zaten..çünkü diğer markalara göre fiyatı uygun..

benzinli alıcak olsam honda alırdım.. (yakıtından ve türk üretim olmasından..)

ama buradan bu arabaya bardaklık koymayan zihniyetee selamlar gönderiyiorum :D

1.3 cok düsük astraya ben burda hic görmedim (avusturya) bende 1.7 cdti var o bile az geliyo birde 6 vites Bu gidisle birinci vitesi kullanmiyacam ben

Geri