astra 1.4 ne dersiniz.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakan44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu arada Murat Abi dosya kaldırılmış ya da gizli olduğundan görüntülenemiyor diyor. Ama benim sana inancım sonsuz. :) Ben 1.3 Ford Ka ile bile Ankaradan Bolya 1 saatte giriyordum :) :) :) Yokuşlar hariç devamlı 5. vites tam gaz. Devir saati yoktu arabada. 170 diyordu sabitliyordu kendini :) :) Hem de tüplü :) :) :) Sakin gidersem 10 kuruş, basarsam 12 kuruş yakıodu :D :D :D Ama öyle küçümsemeyin %20'lerden bahsediyoruz :D :D :D :D :D

Ben go karttan sonra arabaya bilince virajlarda cart diye çeviresim geliyor direksiyonu :) onun için uzun bir süre bıraktım :)
şu 180 olayına gelince evet 3000 devirden itibaren basmıştım bende İzmir içinde :)

hadi dayanamadım vercem linki. arabayı alalı daha 1 hafta olmuştu bunuda hesaba katın araç yavaş hızlanıyor gibi gelebilir. 45 sn'de çıktım 100'den 180'e

http://www.facebook.com/video/video.php?v=41977974148

Aranızda Halen 1.4'de KANI diyen varmı ?

Aynen abi ama süper oluyor yine de yaa... Hele bir de pist kaygansa süper yanlaya yanlaya sürebiliyorsun. Geçen Antalyada izinde iken arkadaşlara paso tur bindirdim bi baktım ki gözüm dönmüş duramıyorum :) :) Arkadaşlar " Ne yaptın lan sen? " dediler direkt. :D :D :D Trafiğe girince de makas atası geliyor insanın hep ondan sonra :D

O 5 lt neden kullanılamıyor? ? ? ?

normalde 10 lt kalınca ışık yanıyor ve o yedek 5lt kalan yakıtı sistem göstermiyor o na güvenip yolda kalmamak için ama sen kullanabilirsin sonra benzin bitip te yolda kaldığında çekiceğin çile bide benzin otomatiği yatak yapar servise çektirirsin bide orda güzel bir fatura çıkar sana bir dünya mevzu uğraş dur

Cok sagol bizi 1.4 konusunda bilgilendirdigin icin.. Uzun yol konusuna gelince emin ol yaptim , sadece yemek molasi verip 1150 km izmir-taşucu arasinda.. Okadar ayrintili aciklama yazmissin ustune bisi yazip polemik olusturmak istemiyorum.. Kazasiz belasiz surusler sana.

Benim aracımda 1.4 ama 2 yıldır kullanıyorum,kalkışlar haricinde hiç bir eksikliğini hissetmedim.Kesinlikle tutulmuyo olayıda yoktur arkadaşlar.

arkadaşım her ne kadar iyi deselerde bende 1.4 astraya bindim şu anda 1.6 elegance var bir arkadaş güzel yazmış en büyük sorunu araçta 4 kişi varken rampalarda ağır çekmesi doğal olarak yakıtı etkiliyor rampalarda veya ağır yükle bineceksen 1.6 kadar yakıyor bunu göz önünde bulundur derim

normalde 10 lt kalınca ışık yanıyor ve o yedek 5lt kalan yakıtı sistem göstermiyor o na güvenip yolda kalmamak için ama sen kullanabilirsin sonra benzin bitip te yolda kaldığında çekiceğin çile bide benzin otomatiği yatak yapar servise çektirirsin bide orda güzel bir fatura çıkar sana bir dünya mevzu uğraş dur

Güzel kurgu... :) :) :) Aracında 5 litrelik bi benzin taşımayı dene güzel sağlam bunun için özel üretilen bidonlarda. Ayrıca yakıt sisteminin içinde kalan benzin ile birlikte emin ol aracın daha da fazla alıyor. Bilmiyorum sizin araçlarınız nasıl yakar, nasıl sürüyorsunuz. Benim aracım bu. 165 tl'lik benzin aldığımda 1000 km'yi görüyorum. Bu iş bu kadar basit...

Cok sagol bizi 1.4 konusunda bilgilendirdigin icin.. Uzun yol konusuna gelince emin ol yaptim , sadece yemek molasi verip 1150 km izmir-taşucu arasinda.. Okadar ayrintili aciklama yazmissin ustune bisi yazip polemik olusturmak istemiyorum.. Kazasiz belasiz surusler sana.

Valla sinirden oldu açıkçası... Bazı arkadaşlar alay eder gibi yazmış da... :hıh:

1,4 16v tiwinport astra g 2006 arkadaşimda var cok seri kalkıyor ıyı uzuyor ecoteck 1,4 lerden cok cok ıyı tiwinport motor onu farkındayım 1,6 pıskolojik alişa geldık tabirle en cok tutulan motor tıpı sonucta ıkı motorda iş göruyor taleb meselesı :)
alay olucak bı durum yok bende 1,3 toyota yaris 86 bg varken tokatlamadıgım arba yoktu mısal kalkişta alaya almamak lazım cok araba bana durup bakmiştır :D

1.6 savunanların sesi soluğu kesildi canım :) :)

Geri