astra 1.4 ne dersiniz.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakan44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu arada Asrta H'ları bilmiyorum fakat ben arabamı 2008 Ağustos ayında aldım 24.400'e şuna 2008 Astra G'lerin fiyatına bakıyorum 23.000TL ile 23.750TL arasında değişiyor. 2 sene kullan aracı 1.400TL ucuza sat vallahi kim tutulmuyor derse hata yapmış :) Arabanın 2. eli bile değerli. 23.000TL'nin altına satanlara bakarsanız hep parca değişeni olan araçlar

astra corsa vectra vsvs-astra 1.4 nası tutulmaz yaa kim çıkarıyo bunu anlamak zor kaldıki almanyada 1.2/1.0 modeli bile var ülkemizde yok eğer ekonomi istiyosan 1.0 tercih edersin normal ekonomi 1.2/1.4
performanc 1.6 2.0 hız 2.0 üstü + turbo vsvs bunlar kişinin tercihi seçeneğidir fakat bi opel servis olarak 1.4 süper performanslı çalışan ve sorun çıkarmayan mükemmel bi motordur bunu net söyleyebilirim

1.4 astra var geçen gün aldım. hemde 1994 model astra life 1.4i denilen modellerden.

1.4 motor güçsüz diyenlere şaşırdımdım açıkçası.

daha önce 1700 motor reno flash vardı ama 130-140 zor basardı.

izmir - çeşme otobanında 180 km hızı gördüm 1.4 aracımla gaza bassam eminimki 220 olan kadrana kadar gelecekti ibre. emin olayım diye gps cihazımıda açtım hız 5 km eksikle doğru çıktı.

yani 180 km hızı otobanda çok rahat gördüm ve gaza bassam 220 ye gelirdi rahatça ama tırstım :D

maşallah ne bi sallantıi ne bi titreme vardı arabamda.

iyiki opel astra 1.4 almışım çok memnunum.

bana yetiyor. hayatımda kaç kere 180 hıza ulaşacağım ?

unutmayın hız felakettir.

1.4 astra var geçen gün aldım. hemde 1994 model astra life 1.4i denilen modellerden.

1.4 motor güçsüz diyenlere şaşırdımdım açıkçası.

daha önce 1700 motor reno flash vardı ama 130-140 zor basardı.

izmir - çeşme otobanında 180 km hızı gördüm 1.4 aracımla gaza bassam eminimki 220 olan kadrana kadar gelecekti ibre. emin olayım diye gps cihazımıda açtım hız 5 km eksikle doğru çıktı.

yani 180 km hızı otobanda çok rahat gördüm ve gaza bassam 220 ye gelirdi rahatça ama tırstım :D

maşallah ne bi sallantıi ne bi titreme vardı arabamda.

iyiki opel astra 1.4 almışım çok memnunum.

bana yetiyor. hayatımda kaç kere 180 hıza ulaşacağım ?

unutmayın hız felakettir.

220 ye çıkmak okadarda kolay değil bence. Yani çok rahat göremessin 220 leri. 1.4 le 1.6 yı kıyaslamaya gerek yok bence. benim arkadaşda 2003 model megane1 var araba çok temiz. almak için gelenler 1.4 olduğunu ögrenince hemen vaz geçiyorlar. Araba düz yolda 180 i görüyor fakat rapmada 1.6 el sallayarak uzayıp gidiyor. 1.4 sadece ve sadece alırken 1.6 ya göre daha ucuz oldugu için tercih edilebilir.

bizde megane vardı 1.4 uzun yolda klima açık 4 kişi+bagaj 920km yol yapmıştı full depoyla.Ayrıcada acayip atik ve az yakıodu lpg bile taktırmadık.1.4 motora insanımızn bakışı neden kötü. millet takılmış ya 1.6 ya 2.0 ..

Arkadaş hem yakıtlardan dolayı ağlıyoruz hemde performans istiyoruz (Performanstan astım bu yazıda anladığım 180lere çıkmak!). Yaaa çok yakıyor diye ağlamayacağız yada usturuplu araba süreceğiz misal aydında da 1.6 lar çok fazla gitmiyor. Daha dün Sanayide benim araçın aynısı 2006 fakat adam 20.000TL ye almış 1.6sını 19.000 bırakmışlar çok yakar diye almamışlar.

astra f kasa 1.4gl (98 model,donanımsız) almadan önce herkes o kasanın hakkının 1.6 oldugunu, 1.4ün küçük gelip asla ekonomi yapamayacağımı, arabanın hantal olacağını, rampalarda hele de yüklüyse bayılacağını söylemişti.

ilk zamanlarda alışana kadar zorluk çektim. arabam lpgli evet belki kalkışlarında öyle aşırı bir serilik yok, ama bastığında gitmem demiyorum. 1.4 üstelik 8v ve 60 bg bir araba. kasanın büyük gelip de çok yakması filan yok. gayet ekonomik. sadece yakıt yönünden değil bakımlarda da diğerlerine göre daha ekonomik. rampalarda da tıka basa doluyken bile kedi gibi. eksiği yok mu var, donanımı ama zaten o benim araba özgü bir şey ve ben bilerek aldım. pişman değilim :)

Geri