Astra Classic III yol bilgisayarı kullanımı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan EGT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Aynısnı ben de kullanıyorum detaylı olarak bilgi vereyim.

Ekranımız Grafik Bilgi ekranı. 2 tane yakıt ile ilgili ölçüm yapan gösterge var.

BC1 ve BC2 . Ben şöyle kullanıyorum. BC1 i şehiriçine kurdum.Şehiriçi verileri burdan okuyorum.BC2 ise aldığımdan beri sıfırlamadım. BC2 de ise şehiriçi şehirdışı karışık tüketim verilerini okuyorum. Şehirdışı ölçüm yapmak istersemde BC1i sıfırlarım.

İçeriğe gelince;

Menzil : Depoda kalan yakıtla Gidebileceği yolu gösterir.
Anlık Tüketim: O andaki sürüş stilinize göre 100 kmde yakacağınız yakıtı gösterir
Ortalama Tüketim: 100 kmde ortalama tükettiğiniz yakıtı gösterir.
Ekranda birde yaptığınız km gözükür ve altındada o kmde yaktığınız benzini gösterir.

Gizli menü için araba çalışır durumda iken settings tuşuna 5 saniye basılı tutun, dıt sesi gelince BC tuşu ile menüde gezebilirsiniz.

COOLANT=Hararet SPEED= HIZ. bu bilgileri dijital olarak görebilirsiniz.Ve bir çok daha bilgi çıkar lcd ekran ısısından motor suyu sıcaklığına kadar.Settings tuşundan ise ekran parlaklığını ses ile ilgili ayarları vs ayarlayabilirsiniz.

Yakıt azaldığında veya stop lambanız patladığında (gibi durumlar) resimli olarak ekranda
uyarı çıkar.

Yol bilgisayarının görevleri bunlar :)

yol bilgisayarında menzil sıfır olduğunda ciddiye alın zira nasılsa yedek dopo vardır düşüncesine girerseniz çıkacağınız ilk yokuşta kalırsınız. : )))

Ekranımız Grafik Bilgi ekranı. 2 tane yakıt ile ilgili ölçüm yapan gösterge var.

BC1 ve BC2 . Ben şöyle kullanıyorum. BC1 i şehiriçine kurdum.Şehiriçi verileri burdan okuyorum.BC2 ise aldığımdan beri sıfırlamadım. BC2 de ise şehiriçi şehirdışı karışık tüketim verilerini okuyorum. Şehirdışı ölçüm yapmak istersemde BC1i sıfırlarım.

İçeriğe gelince;

Anlık Tüketim: O andaki sürüş stilinize göre 100 kmde yakacağınız yakıtı gösterir
Ekranda birde yaptığınız km gözükür ve altındada o kmde yaktığınız benzini gösterir.

Gizli menü için araba çalışır durumda iken settings tuşuna 5 saniye basılı tutun, dıt sesi gelince BC tuşu ile menüde gezebilirsiniz.

COOLANT=Hararet SPEED= HIZ. bu bilgileri dijital olarak görebilirsiniz.Ve bir çok daha bilgi çıkar lcd ekran ısısından motor suyu sıcaklığına kadar.Settings tuşundan ise ekran parlaklığını ses ile ilgili ayarları vs ayarlayabilirsiniz.

Yakıt azaldığında veya stop lambanız patladığında (gibi durumlar) resimli olarak ekranda
uyarı çıkar.

BC1 i şehiriçine kurdum demişsiniz, bu ayarlanabiliyormu?
Cahilliğimi mazur görün bende ilk defa yol bilgisayarı olan bir araç kullanıyorum da.
(Bu arada araç opel astra sedan 1.3 dizel 111. yıl)

dıjıtal hız gostergesını buldum

SENS : 35C

V: 60 T:70 Gibi gösteriyor V anlık hız durumuymuş yeni çözdüm , ama v nın acılımını anlıyamadıgımdan oldu sanırsam insan S felan yazar.

benim ararc 2011 11.yıl sedan 1.6 benzinli ama bende çıkmıyor o gizli menü dediğimiz şey bir türlü servise götürdüm aracı baktılar ettiler anlamadılar sizin arabada yoktur dediler bir yardımcı olursanız

benim ararc 2011 11.yıl sedan 1.6 benzinli ama bende çıkmıyor o gizli menü dediğimiz şey bir türlü servise götürdüm aracı baktılar ettiler anlamadılar sizin arabada yoktur dediler bir yardımcı olursanız

sızın aractakı yol bılgısayarı daha kapsamlı basılı tutmana gerek kalmadan settıng menusunden dıger tum ayarları gorebılıyorsunuz benımkındede yok bende cok denedım basılı tutunca falan bısey cıkmıyor

Benim imzamdaki resme tıklayıp sedancılar sayfasına uğrayın yardımcı olmaay çalışırız..

İçeriğe gelince;

uyarı çıkar.

Menzil : Depoda kalan yakıtla Gidebileceği yolu gösterir. bu hesabı anlık yakıta göremi, ortalama yakıta göremi yoksa fabrika değerlerine göremi hesaplıyor?

Menzil : Depoda kalan yakıtla Gidebileceği yolu gösterir. bu hesabı anlık yakıta göremi, ortalama yakıta göremi yoksa fabrika değerlerine göremi hesaplıyor?

Genel olarak ortalama yakıta göre hesaplar ancak O anki anlık tüketime göre de önemli düşüş veya artış olabilir. Örneğin rampa çıkarken fazla yakıt harcarsınız. Rampa çıkarken menzile bir bakın 3-4 km birden azalabiliyor.

Bu ziniyete gıcık oluyorum 'sizin araçta yoktur':mad: hocam 111.yıl modellerinde de gizli menü var settings tuşuna biraz uzun basın deneyin,olmazsa başka bir servise danışın.

İyi forumlar..

Geri