Astra F Kullanıcıları Buraya

Bende hem logolu hem logosuz hemde OPC logolu panjur kullandım.
En sevdiğim orjinal panjuruma OPC logosu eklediğimdi çünkü petek panjur çok basit gösteriyo arabayı.
Burağın koydugu panjurlardan 2.si çok şık 1.si çok basit bence. Deniz'in koydugu kaşlı olanda basit görünüyor bence çünkü far kaşı far gözü far kolu gibi değişik uzuvlar hiç bi arabaya yakışmıyor bence.
Şahsi fikrim orjinal panjur + OPC logo. Denendi şiddetle tavsiye edilir.

ön plakalığı iptal etmeyi düşünüyorum ancak 3m bantlarla fln değil direk vida ile forumlara baktım akıllı vida ile yapmış çoğu kişi bu akıllı vida nasıl birşey ne farkı var ?

App leri çift taraflı bantla yapıştırmıştım polis söktükten sonra mühürlü plakayı siyah silikonla yapıştırdım bence sende silikonla yap ;)

ne olacak sanki bugün 50 liraya 30 litre gaz aldı sonraa az bisi benzin alıyım dedim alırkende yan pompada benzin alan dayı gözüme çarptı dayı 100 liraya 26 litre benzin aldı niye daha fazla ödeyeyim:D

ön tampondaki yer plakadan daha dar değil mi, silikonla falan tutuyor mu iyi?

ben plakalığın vidaları plakanın içinden attım zaten delik vardı öylece duruyor
akıllı vida denen şey vida hem deliği açıyor hem kendine diş açıyor, önceden delik olması falan gerekmiyor bildiğim kadarıyla

App leri çift taraflı bantla yapıştırmıştım polis söktükten sonra mühürlü plakayı siyah silikonla yapıştırdım bence sende silikonla yap ;)

silikonlamak istemiyorum açıkçası tamponlar boyandı ancak plastiğin üzerine astarlanarak yapıldığı için ne kadar iyi de yapılsa orj kadar sağlıklı değil ilerde boyada dökülmeler olursa tekrardan boyatmak gerekebilir
vida en makul seçenek gibi :) arabaya her baktığımda plakalık gözüme batıyor acilen düzeltmem lazım

Katalatik konvatör

slm arkadaşlar ....
1998 model 1600 cc 16 valve 100 hp 117000 km de
opel astram var.6 ay önce aldım.ilk opelim
daha önce hyundai accent 98 kullanmıştım.
ilk opelim bana çok sorunlar çıkardı.
ilk kullandığımda araba kalkışta seri değildi.160 km hızla gittiğimde motor kasılıyor.arıza lambası yanıyordu.Usta ya gösterdiğimde benzinin kalitesiz olduğu için lamba yanıyor dedi(OPELİNİZİ HER ARABADAN ANLARIM TARZINDA TAMİRCİLERE GÖTÜRMEYİN YETKİLİ VEYA ÖZEL SERVİS GÖTÜRÜNÜZ)
1 ay geçti arabam çok yakıt harcamaya başladı,çekişten düştü çok yağ eksitmeye başladı (500 km de 1,5 litre)eksoz 8 silindirli chevrolet gibi ses çıkarıyordu.
neyse tamirciye gittim sorun içerden dedi.yani subablardan.kaç paraya patlar dedim 1000 tl olur 1500 olur 2000 ye kadar olur açıp bakçaz kesin bir fiyat veremem deyince kafamdan kaynar sular döküldü.
araştırdım ,başka bir tamirciye özel opel servisine gittim. usta sorunu anladı.600 tl olur dedi tamam dedim.2 adet subab eğrilmişti ikinci el değişti.üst kapak rektefiye oldu.temizlendi sıfır gibi oldu.ben önceki kullanan kişi trıger kayışı kaparmış herhalde bana kakaladı anlayacagınız.
araba şimdi süper , kalkışlar çok seri, arı gibi mahşallah nazar değmesin.
ama bir sorunla daha karşılaştım Kat.konvatör arızalı galiba .
arabanın motor iel orta eksoz kısmından gaza basınca bir hırıltı duyuyorum .eksoz sallanmasına benzer .eksozcuya gittim arabanın altına baktık eksoz kelepçeleri hepsi sağlam . abi dedi könvatör..ee dedim yavaş,yavaş söyle :)
abi sen böyle kullan çok ses yaparsa ben sana çıkma bulurum hallederiz.kaç para 300 tl çıkma . neee... 300 tl çıkma yeni kaç para 1100 tl abi..bu ne ya abiler..
OPEL sağlam dediler kalite dediler ama parça fiyatları çok el yakıyor.
Benim Niyetim opeli kötülemek Değil Kesinlikle .
Sağlam Yol tutuşu süper 100 hp güç güven veriyor ve F kasa efsahanesi kabulumdür.
çok çok uzattım biliyorum arkadaşlar biliyorum ama dedim ya ilk opelim ...
ben şimdi ne yapayım iptalmi edeyim , çıkmamı takayım , böyle kullansam başka sorunlarla karşılaşırmıyım...
yardımlarınızı bekliyorum , teşekkürler arkadaşlar...

Üzücü olaylar yaşamışsınız şahsen bende aynı durumda olsa bende sizin gibi sitem ederdim ;) Bu arada ses için bence egzoz korumalığı var ise onada bi baksa iyi olur usta bazen o korumalık boşluğa çıkıyo her gaz verip çektiğinizde egzoz sallandıkça çııır gibi ses ortaya çıkıyo ;)

slm arkadaşlar ....
1998 model 1600 cc 16 valve 100 hp 117000 km de
opel astram var.6 ay önce aldım.ilk opelim
daha önce hyundai accent 98 kullanmıştım.
ilk opelim bana çok sorunlar çıkardı.
ilk kullandığımda araba kalkışta seri değildi.160 km hızla gittiğimde motor kasılıyor.arıza lambası yanıyordu.Usta ya gösterdiğimde benzinin kalitesiz olduğu için lamba yanıyor dedi(OPELİNİZİ HER ARABADAN ANLARIM TARZINDA TAMİRCİLERE GÖTÜRMEYİN YETKİLİ VEYA ÖZEL SERVİS GÖTÜRÜNÜZ)
1 ay geçti arabam çok yakıt harcamaya başladı,çekişten düştü çok yağ eksitmeye başladı (500 km de 1,5 litre)eksoz 8 silindirli chevrolet gibi ses çıkarıyordu.
neyse tamirciye gittim sorun içerden dedi.yani subablardan.kaç paraya patlar dedim 1000 tl olur 1500 olur 2000 ye kadar olur açıp bakçaz kesin bir fiyat veremem deyince kafamdan kaynar sular döküldü.
araştırdım ,başka bir tamirciye özel opel servisine gittim. usta sorunu anladı.600 tl olur dedi tamam dedim.2 adet subab eğrilmişti ikinci el değişti.üst kapak rektefiye oldu.temizlendi sıfır gibi oldu.ben önceki kullanan kişi trıger kayışı kaparmış herhalde bana kakaladı anlayacagınız.
araba şimdi süper , kalkışlar çok seri, arı gibi mahşallah nazar değmesin.
ama bir sorunla daha karşılaştım Kat.konvatör arızalı galiba .
arabanın motor iel orta eksoz kısmından gaza basınca bir hırıltı duyuyorum .eksoz sallanmasına benzer .eksozcuya gittim arabanın altına baktık eksoz kelepçeleri hepsi sağlam . abi dedi könvatör..ee dedim yavaş,yavaş söyle :)
abi sen böyle kullan çok ses yaparsa ben sana çıkma bulurum hallederiz.kaç para 300 tl çıkma . neee... 300 tl çıkma yeni kaç para 1100 tl abi..bu ne ya abiler..
OPEL sağlam dediler kalite dediler ama parça fiyatları çok el yakıyor.
Benim Niyetim opeli kötülemek Değil Kesinlikle .
Sağlam Yol tutuşu süper 100 hp güç güven veriyor ve F kasa efsahanesi kabulumdür.
çok çok uzattım biliyorum arkadaşlar biliyorum ama dedim ya ilk opelim ...
ben şimdi ne yapayım iptalmi edeyim , çıkmamı takayım , böyle kullansam başka sorunlarla karşılaşırmıyım...
yardımlarınızı bekliyorum , teşekkürler arkadaşlar...

Öncelikle hoşgeldiniz...Hayırlı olsun arabanızda..Evet hor kullanılmış bir opel bazen sıkıntı yapabiliyor..Birde yaşını düşünürsek yorgunluktan veya kullanılan parçaların miadının dolmasından sorun cıkarabiliyor..Benim size tavsiyem..Bir şekilde katalitik konvektörünüzü yenilemelisiniz..İptalide söz konusu fakat bu yeni tüv muhayene sisitemi sanırım egzos muhayenesinide tam teşekkülü yapıcakmış..Eğer çevreye zararlı araç olursa bir şekilde muameleye tabi tutacaklarmış..Kovektörünüzü bir şekilde ama çıkma ama orjinal yenileyin derim ben ...Gücünüz yeterse orjinali ile..

manifold korucu saçı sağlamlaştırdım vidalarını sıktırdım ,ordan şüplenmiştim ama değilmiş.

daha önceki kullanan arkadaş bayan hor kullanmış bakımsız bırakmış
arabamı gerçekten seviyorum kasa orjınal değişen kesinlikle yok 98 model orjınal
bütün plastik aksamlar tertemiz iç konsul 2010 model araçlardan daha sağlam kaliteli
koltuklar tertemiz vs...
motorsılk attım motora 2000 km oldu yağ yakması şimdi 1000 km de 0,700 gr indi
süper bu benim için moral verici çünkü başta da yazdığım gibi arıza öncesi 500 km de 1500 gr eksitiyordu...
MOTORSILK herkese tavsiye ederim.Gerçekten 100 yılın icadı.

Geri