Astra F Kullanıcıları Buraya

daha önceki kullanan arkadaş bayan hor kullanmış bakımsız bırakmış
arabamı gerçekten seviyorum kasa orjınal değişen kesinlikle yok 98 model orjınal
bütün plastik aksamlar tertemiz iç konsul 2010 model araçlardan daha sağlam kaliteli
koltuklar tertemiz vs...
motorsılk attım motora 2000 km oldu yağ yakması şimdi 1000 km de 0,700 gr indi
süper bu benim için moral verici çünkü başta da yazdığım gibi arıza öncesi 500 km de 1500 gr eksitiyordu...
MOTORSILK herkese tavsiye ederim.Gerçekten 100 yılın icadı.

Bizim garajda yağ yakamayan tek araba Alican'ın arabasıdır..Diğer herkesi arabası yağ yakıyor..Bu normal hatta Alican'ın arabası için anormal diyoruz biz.. :) Yağ yakmasının azalması çok güzel...Bende YAğ değiştirirken Hollanda malı Fin25 koydurmuştum..O zamandan beri gram eksiltmedi.. Yağ markam BP 10w40

yeni kasa astralarda da bu yağ yakma sorunu varmıdır acaba .
yeni kasalar çok ağrasif görünüyor.
umarım yeni kasalarda yağ eksiltmiyordur.
ilerideki hedefim yeni kasa (2 sene sonra )

1000 km de yarım litrede eksiltir hiçte eksiltmez aslında . sakin kullanırsam yağ yakmaz benim araba ama azcık gıdıklarsam yakıyor azcıkın

manifold korucu saçı sağlamlaştırdım vidalarını sıktırdım ,ordan şüplenmiştim ama değilmiş.

O zaman başka çare kalmamış :(İptal edin dicem ilerde tüvtürk sorun çıkartabilir katalizatör olmadığı için :(

daha önceki kullanan arkadaş bayan hor kullanmış bakımsız bırakmış
arabamı gerçekten seviyorum kasa orjınal değişen kesinlikle yok 98 model orjınal
bütün plastik aksamlar tertemiz iç konsul 2010 model araçlardan daha sağlam kaliteli
koltuklar tertemiz vs...
motorsılk attım motora 2000 km oldu yağ yakması şimdi 1000 km de 0,700 gr indi
süper bu benim için moral verici çünkü başta da yazdığım gibi arıza öncesi 500 km de 1500 gr eksitiyordu...
MOTORSILK herkese tavsiye ederim.Gerçekten 100 yılın icadı.

Benim araçda azda olsa eksiltiyo :( 5000kmde 1lt ekliyorum sonra yağı değişeseye kadar bir daha eksiltmiyo ama hiç eksiltmemesi için bende yağ değişiminde eklettim ;) bakalım sonucu 5000 kmyi doldurunca görcez :) bu arada testin sağlıklı olması için 3bin devir üstünde kullanılıyo araç ;)

Bizim garajda yağ yakamayan tek araba Alican'ın arabasıdır..Diğer herkesi arabası yağ yakıyor..Bu normal hatta Alican'ın arabası için anormal diyoruz biz.. :) Yağ yakmasının azalması çok güzel...Bende YAğ değiştirirken Hollanda malı Fin25 koydurmuştum..O zamandan beri gram eksiltmedi.. Yağ markam BP 10w40

Ufak bi hatırlatma,artık aramızda diil ama NGG de yakmıyodu hatırlarsan :D

slm arkadaşlar ....
1998 model 1600 cc 16 valve 100 hp 117000 km de
opel astram var.6 ay önce aldım.ilk opelim
daha önce hyundai accent 98 kullanmıştım.
ilk opelim bana çok sorunlar çıkardı.
ilk kullandığımda araba kalkışta seri değildi.160 km hızla gittiğimde motor kasılıyor.arıza lambası yanıyordu.Usta ya gösterdiğimde benzinin kalitesiz olduğu için lamba yanıyor dedi(OPELİNİZİ HER ARABADAN ANLARIM TARZINDA TAMİRCİLERE GÖTÜRMEYİN YETKİLİ VEYA ÖZEL SERVİS GÖTÜRÜNÜZ)
1 ay geçti arabam çok yakıt harcamaya başladı,çekişten düştü çok yağ eksitmeye başladı (500 km de 1,5 litre)eksoz 8 silindirli chevrolet gibi ses çıkarıyordu.
neyse tamirciye gittim sorun içerden dedi.yani subablardan.kaç paraya patlar dedim 1000 tl olur 1500 olur 2000 ye kadar olur açıp bakçaz kesin bir fiyat veremem deyince kafamdan kaynar sular döküldü.
araştırdım ,başka bir tamirciye özel opel servisine gittim. usta sorunu anladı.600 tl olur dedi tamam dedim.2 adet subab eğrilmişti ikinci el değişti.üst kapak rektefiye oldu.temizlendi sıfır gibi oldu.ben önceki kullanan kişi trıger kayışı kaparmış herhalde bana kakaladı anlayacagınız.
araba şimdi süper , kalkışlar çok seri, arı gibi mahşallah nazar değmesin.
ama bir sorunla daha karşılaştım Kat.konvatör arızalı galiba .
arabanın motor iel orta eksoz kısmından gaza basınca bir hırıltı duyuyorum .eksoz sallanmasına benzer .eksozcuya gittim arabanın altına baktık eksoz kelepçeleri hepsi sağlam . abi dedi könvatör..ee dedim yavaş,yavaş söyle :)
abi sen böyle kullan çok ses yaparsa ben sana çıkma bulurum hallederiz.kaç para 300 tl çıkma . neee... 300 tl çıkma yeni kaç para 1100 tl abi..bu ne ya abiler..
OPEL sağlam dediler kalite dediler ama parça fiyatları çok el yakıyor.
Benim Niyetim opeli kötülemek Değil Kesinlikle .
Sağlam Yol tutuşu süper 100 hp güç güven veriyor ve F kasa efsahanesi kabulumdür.
çok çok uzattım biliyorum arkadaşlar biliyorum ama dedim ya ilk opelim ...
ben şimdi ne yapayım iptalmi edeyim , çıkmamı takayım , böyle kullansam başka sorunlarla karşılaşırmıyım...
yardımlarınızı bekliyorum , teşekkürler arkadaşlar...

Hayırlı olsun F kasanız. Benim aracımda katalitik konvektör iptaldi ve hiç bir sorun çıkmıyordu. İptal etmek isterseniz edin ve üzerinden çıkan katalitik konvektör ü yanınıza alın yani tamircide bırakmayın.

Geçen perşembe muayenesi vardı benim aracın, abart egzoz var ve kat iptali var diye yolladılar.. Katalizör ve orjinal egzozunu taktır gel gerçer yoksa geçirmem dedi.. Bizde 2 günlüğüne katalizör kiraladık bide son susturucu aldık, muayeneden sonra gidip tekrar söktürdük katalizörü..

Pek bi esprisi olmayan bi parça için 400 lira vermeye değmez diye düşünüyorum..

Geri