Astra F Kullanıcıları Buraya

boyasız 75 lira karlıkçı halildede öyle ben yaptırcaktım baktık beğenmedik bosa takmayın o spoileri bende önümüzdeki ay ne yapsam karar veremedim önder bence o siyah yerleri piano black yap yada 3m dyno kapla

Bende önümüzdeki ay havalar iyice ısınınca fan müşürünü 92-87 derecede açan düşük dereceli tipo slx fan müşürüyle değiştirecem bizim araçlara uyuyor.yazın hararet 100 derceden aşağı inmiyor çünkü

hocam, ben kışın -2 derecelerde gördüm 100 ve üstünü. tabii yol biraz dik ve uzub rampalarla doluydu onun da etkisi oldu ama durduğu yerde rölantide bile 100ü buluyor araba. anlamadım gitti.

benimki de sıkışık trafikte 100 görüyor ama kışın hiç görmedim o kadar.
o müşürden ben de düşünüyorum.

selam garaj
tamponların üst plastik kısmına ne yaparsam yapim renk solmasını önleyemiyorum yakından bakınca çok kötü duruyor (turuncu kısım ) hatta yer yer grileşmeler var
1- )bunu önleyecek PROFESYONEL bir ürün var mı ?
2- )ayrıca tamponda renkli gösterdiğim kısımlara siyah folyo kaplatmayı düşünüyorum (orj e en yakın renkte ) bunu ankarada yapabilecek bildiğiniz bir yer var mı folyo uygulamasında sonradan sorun çıkar mı ? ( malum tampona uygulanıcak )
grnt009q.jpg
Geçen sene Valma diye bir ürün almıştım.Ayakkabı boyası gibi basit duruyor ama tamponlarda güzel sonuç vermişti.

arkadaşlar, iki probleim var, yardımcı olur musunuz? birincisi hararet konusunda aldığımda beri sıkıntı yaşıyorum. sıcaklık kısa sürede (ama dik ve uzun süren rampalarda) 100 üstü oluyor. 101 gibi fan açıyor daha sonra 101/102 gibi sabit kalıyor. ancak düzde sıkıntı yok. şehir içi sıkışık trafikte denmedim. zaten yaşadığım yerde sıkışık trafik yok :) ancak bugün rölantide çalıştırdım uzun süre araba 100e yine geldi olduğu yerde, aslında sistem gayet normal çalışıyor ama ısı biraz yüksek değil mi?

ikinci sorunum lastik. aküden sonra başıma lastik çıktı bide. nedir önerileriniz bu konuda? hangi markayı tavsiye edersiniz? ölçülşeri 175/70/13
ooo senin yine 102 de sabitliyomuş hararet... bu opeller sıcak motor diyolar 105 dereceye kadar normalmiş ama benimki yazın dibe dayıyo hararet ibresini çekiş düşüyo gitmiyo araba bu yaz baktırcam bakalım neresi çıkacak... lastik olarakta imkanın varsa michelin enerji var ondan al derim...

hocam, michelin yumuşak hamurlu olduğu için çabuk balon yapma ihtimali yüksek ben de stabilize yolu bol olan yerde görev yapıyorum o yüzden pek sıcak bakmıyorum. yoksa diğer lastiklerle arasındaki fark 20/30 tl arası değişiyo yani abartılacak bi rakam değil. ama akalım en makul olanı bulmaya çalışacaz.
hararet müşürünü düşük dereceli takmak biraz işe yarıyor sanırım. tabi devirdaim ve termostatı da kontrol ettirmek de fayda var.

Arkadaşlar açık hava filtresi kullanan arkdaşlar varmı varsa artıları eksileri nelerdir açıklarsa sevinirim almayı düşünüyorum.birde ikinci el açık hava filtresi ilanları baya çok var.herkes satıyor verim alamadıkları içinmi satıyorlar anlamadım

Son düzenleme:
Geçen sene Valma diye bir ürün almıştım.Ayakkabı boyası gibi basit duruyor ama tamponlarda güzel sonuç vermişti.

ne kadar süre temiz görüntü sağlıyor acaba o ürün ?
benim şu ana kadar kullandıklarımın hepsi bikaç saat içinde etkisini yitiriyor ve hatta eski halinden beter oluyordu :)
folyonun tamponda sorun çıkartmayacağını bilsem hiç uğraşmadan siyah folyo kaplatırım o bölgeyi ancak onada güvenemiyorum

Arkadaşlar açık hava filtresi kullanan arkdaşlar varmı varsa artıları eksileri nelerdir açıklarsa sevinirim almayı düşünüyorum.birde ikinci el açık hava filtresi ilanları baya çok var.herkes satıyor verim alamadıkları içinmi satıyorlar anlamadım
Ben kullanıyorum rampada bile fişek gibi..Ben YED kullanıyorum 25 30 liraya heryerde bulursun abi.Sesi mükemmel.

Geri