Astra F Kullanıcıları Buraya

ben de geçenlerde bi bakım yaptırdım. dünyanın parasını verdim. tekerleri söktük. her tekerden masraf çıktı. ön diskler ve frenle ilgili her şey. arka kampanalar (koca kampanalar çatlamş) ve frenle ilgili her şey. baskı balata, yağ ve filtreler (hava dahil) burçlar, tablalar, falan filan bi dünya parça. he bir de yukarıda bahsi geçen km teli. orjinaline 75 çektiler. 15 fazla almışlar gibi duruyor. (zaten bazı parçalar yüksek gibi geldi. daha doğrusu bilgim olmadığı için çok da bi şey diyemiyorum. aldıkları fazlaysa günahları boyunlarına artık. ama parçaların orjinal olduğunu biliyorum.) aküm bitikti akü dahil toplam 1050 filan masrafım oldu. resmen içime oturdu.f kasaların parçaları daha ucuz derlerdi bi de ben sözde daha triger setini değişecektim ama nerdee :)
Günaydın.öncelikle arabasını satmaya karar veren sahış arabaya 1 kuruş masraf etmiyor öylece biniyor sonra satıyor.bizlerde arabaları alırken malesef bu kadar detaylı baktırmıyoruz.aldıktan sonra tamirci sıralıyor artık değişcek parçaları alırkende söylesene değişecekleri.arabamı değiştirecek olursam a'dan z'ye heryerine baktıracam.

haklısınız harun bey, alırken detaylı inceletme şansımız olmuyor. adamın arabasının tekerlerini söktürüp de bunu diskler bitmiş ben almam toplayın diyemezsin. ama tabii bu makinelerin de parçaları pek ucuz değilmiş onu anladım. ama yapacak bi şey yok. değişen değişti, olan oldu. bundan sonra arıza çıkartmasın yaptıkları düzen tutsun da gerisini istemiyom :)

haklısınız harun bey, alırken detaylı inceletme şansımız olmuyor. adamın arabasının tekerlerini söktürüp de bunu diskler bitmiş ben almam toplayın diyemezsin. ama tabii bu makinelerin de parçaları pek ucuz değilmiş onu anladım. ama yapacak bi şey yok. değişen değişti, olan oldu. bundan sonra arıza çıkartmasın yaptıkları düzen tutsun da gerisini istemiyom :)
Aracın kaç bin km diskler ve arka kampanalar değiştiğine göre.benim aracım 108000km.aldı alalı ön balatalar bile değişmedi daha.

Güneş gözlüğünü kabıyla beraber el frenin yanındakı boşluğa koyuyorum oraya tam oluyor.

Aracın kaç bin km diskler ve arka kampanalar değiştiğine göre.benim aracım 108000km.aldı alalı ön balatalar bile değişmedi daha.
bi kontrol etsen iyi olur bitmiştir onlar :)

Güneş gözlüğünü kabıyla beraber el frenin yanındakı boşluğa koyuyorum oraya tam oluyor.
sert gözlük kabı cuk oturuyor oraya,

çalınan gözlüklerimin kabına yeni gözlüğümü koyuyorum ben de o amaç için :D
gitti canım tommy güzlük :rolleyes:

Arkadaşlar günaydın.geçen gün km göstergelerini söküp içini temizledim tozlanmıştı.km sayacını sökmek için km telinin ucunu motor kısmından çıkardım.km sayacını temizledim sonra taktım.ama km ibresi 60km hıza geldiğinde ibre titreme yapıyor.daha önce yoktu takarken dikkat ederek taktım ama neden oldu acaba.sinir etti beni

Once birkere daha cikarip km kablosunun kasinti yapmadigindan emin ol tak ayni durum varsa
KM telini azicik GERECEKSIN
Duzelir ...........

araç, 150.000 de idi. bu ara 151.000 oldu. diskler bitikti. hatta zor rastlanan bi durummuş ama arka kampanalar bile çatlak çıktı. sökülmüşken değişsin dedik biz de. fren tertibatı komple değişti dört tekerde de. söktükçe bi şey çıktı zaten :)

Once birkere daha cikarip km kablosunun kasinti yapmadigindan emin ol tak ayni durum varsa
KM telini azicik GERECEKSIN
Duzelir ...........
Dün sanayide km telini tamirciye tekrar taktırdım.bakalım titreme yapacakmı deneyip görecem.yaparsa tavsiyeni deneyip bide öyle denerim.tşk

Geri