Astra F Kullanıcıları Buraya

Hakan abiler 2 oldu soyisminizle hitap etcem:)

Hakan Kaya abi astra f benzini içmiyoki bence. 2500 ü geçmeden kullanınca gerçekten çok az yakıyo. Sizin araçta benzin pompası veya filtre tıkanıklığı gibi şeyler olmasın ?
gösterdim yağ yakmasından kaynaklı dediler.bişeyi 100 basacağına 40 basmış.bujilerin olduğu yerden ölçtüler.

Bugün yağına tekrar baktım 6bin km sonucu müthiş bir yağ eksiltme olmuş araba dizel gibi çalışıyordu hemen 1 lt yağ ekledim ses kesildi benim anlamadığım bu yağ lambası neden yanmaz?

kaç ay oldu 6 bin km?
benim ki 6 ay 1200 km de 2 litre eksiltti
yağ lambası yanıp sönmüştü

F ciler günaydın,
98 GLS lerde torpido soğutma varmı yokmu? yoksa bu bir şehir efsanesimi? bunu açıp kapayan bir düğme göremedim ben. varsa gizli bi yerdemi bileniniz varmı?

97 GL de var. Klima olan modellerde vardır diye düşünüyorum. Sol arka tarafta siyah bir plastik var. İki yöne hareket ediyor bir tarafa çekince delik açılıyor klimanın soğuğu oraya geliyor. Diğer taraf kapatıyor. Buzdolabı gibi bir soğutma değil tabi ki ama uzun yolda soğuk su şişesini arabanın herhangi bir yerine koymaktansa bu şekilde torpidoya koymak daha mantıklı gibi.

Bugün yağına tekrar baktım 6bin km sonucu müthiş bir yağ eksiltme olmuş araba dizel gibi çalışıyordu hemen 1 lt yağ ekledim ses kesildi benim anlamadığım bu yağ lambası neden yanmaz?

Hocam, eksiltmeyi litre olarak nasıl belirliyorsunuz? sadece çubuğa bakarak mı?

Hakan abiler 2 oldu soyisminizle hitap etcem:)

Hakan Kaya abi astra f benzini içmiyoki bence. 2500 ü geçmeden kullanınca gerçekten çok az yakıyo. Sizin araçta benzin pompası veya filtre tıkanıklığı gibi şeyler olmasın ?
benzin pahalandıkça çok yakar oldu bizim f ler :rolleyes:
ama tüketimi yaşına ve 1.6 olmasına rağmen süper bence

iyice 0 ı tüketmeden lamba yanmıyo burak.
Hocam, eksiltmeyi litre olarak nasıl belirliyorsunuz? sadece çubuğa bakarak mı?
2 çizgi arası 1lt.
1lt eksilince min çizgisine geliyor direk

selam garaj
son zamanlarda ters bir durum farkettim araç 1.viteste kalkış yaparken devir sanki biraz fazla düşüyor boğuluyor gibi kalkış sonrası hiç bir sorun yok canavar gibi :D ama ilk kalkışlarda devir gereğinden fazla düşüyor bunun nedeni ne olabilir acaba ?
bugüne kadar hiç egr ya da boğaz kelebeği temizliği yapılmadı bunlardan dolayı mı acaba çünkü debriyaj değişeli fazla olmadı sorunun debriyajdan kaynaklandığını sanmıyorum

ya bu astra f ye soför tarafına günes gözlüğü kabı takan varmı? hangi arabanınki taktı bugün corsanınkini denedik olmadı,,,
büyük ihtimalle vida delikleri denk gelmemiştir!! bende corsanınkini takmaya kalktım denk getiremeyince opise gittim usta küçük bi matkab ucuyla muazzam bir şekilde vida deliği açtı ve taktı...hemde gözlük kabını söküp orayı kapatan plastikleri taktığın zaman hiçbirşey fark etmiyo gözlük kabı takıldığı belli olmuyo bile... ayrıca ücretde almadılar takan ustaya çay parası verip çıktım;)

Geri