Astra F Kullanıcıları Buraya

Rezistans düğmesi neden çıkmadı? çıkmıyormu acaba? gerçi o çekince çalışan bir düğme. ben kendim sökmeye cesaret edemem açıkcası. iyi bir ustaya yaptırmak lazım. Km göstergesi ve direksiyonun orası neden sökülüyor yaw!!!! BU sefer km ile oynanmış muamelesi yapmasınlar?
Rezistans düğmesini daha önce sökmüştük bu sefer çıkmadı.havalandırma düğmelerinden yukarıdaki hava kanallarına kadar olan bütün plastiğin sol tarafa kontak anahtarına doğru uzayan kısmındaki vida direksiyonun arkasındaki plastik sökülmeden ordaki vida çıkmıyor.üsteki iki tane havalandırma kanalını söküp plastiği tutan iki tane daha vida var altaki havalandırma düğmelerinin sağ ve sol köşesindeki vidalar görünüyor zaten.ben km saatini bile tamamen söküp içini bile temizledim.km saatinin çerçevesinin vidalarını cd kalemiyle siyaha boyadım belli değil.araç zaten 108000km.km'si fazla olan araçlar direksiyon simidi,koltuk,pedallardan belli oluyor zaten

Motorun içinden ince bi ses gelmeye başladı 2 gündür ? Pek iyi bişey olmadığı belli ama neyden geliyo acaba ses :D

Motorun içinden ince bi ses gelmeye başladı 2 gündür ? Pek iyi bişey olmadığı belli ama neyden geliyo acaba ses :D

zırıltı gibi bir se mi? ince zırıltı gibi? trigerden geliyor olabilir. arabayı ilk aldığım zamanlarda benimkinden böyle bi ses geliyordu, motor sesiyle zor ayırt edilebilen bi sesti (motor da böyle ince bi sesle çalıştığı için) ama serviste usta hemen fark etmişti sesi ve trigerden dedi, düzeltip sesi de kesmişti. bi ihtimal aynı ses olabilir sizinki de.

amortısorculere bak nam amortısor dıcem ama ankarda:Dsıtedende bı abımız getırıodu

zırıltı gibi bir se mi? ince zırıltı gibi? trigerden geliyor olabilir. arabayı ilk aldığım zamanlarda benimkinden böyle bi ses geliyordu, motor sesiyle zor ayırt edilebilen bi sesti (motor da böyle ince bi sesle çalıştığı için) ama serviste usta hemen fark etmişti sesi ve trigerden dedi, düzeltip sesi de kesmişti. bi ihtimal aynı ses olabilir sizinki de.

teşekkürler ancak triger değil ya :( Bizim motor 8 valf olanlardan rolantide calışırkEn dinledim sesi tam motor kapağının altından geliyor..:cry:

Berkay satın gitsin sizin araç miyadını doldurmuş bence boşuna masraf etmeyin, kayseri'den çeşmeye 910 km geldik arıza lambası yanmadı çok şükür yansaydı insan tedirgin oluyor sende şimdi sesin kaynağını bilmediğin için kafanda soru işareti oluyordur.

slm garaj ufak bir kaza atlattım geçen gün :(

bir altgeçide geliyordum yola yandan birisi atladı ( hiç olmayacak bir yerde bana hiç bakmadan aşırı dalgındı sanırım ) adımı attığını gördüm son anda direksiyonu kırdım frene asıldım ( karşıdanda araba geliyor fazla kaçamadım ) çat diye bir ses hemen indim aşağı adamın yanına gittim adam geldi elimi sıktı ( hatanın kendisinde olduğunun farkında ) 10 kere fln sordum iyi misin diye ısrarla , iyiyim dedi yürüyerek gitti
sonuç ayna koptu çamurlukta ufak bir göçük ancak o anki yaşanılan adrenalin paha biçilemez :)
hem çarptığım arkadaşa hem de bana iyi bir ders oldu sanırsam 1sn geç farketsem çok daha farklı sonuçları olabilirdi :( bu sefer aynadan değil tampon kaputtan vuracaktım
neymiş yola zart diye atlanmazmış ( çarptığım kişi )
neymiş yol kenarındaki her yaya sana hiç bakmadan önüne atlayabilirmiş ...

Geri