Astra F Kullanıcıları Buraya

selam berkay
ne zamandır hesaplamadım

Merhaba abi,keyiflerin nasıl görüşemiyoruz.. :)
Alican 52 kuruş yakıyormuşta nasıl yaktığını merak ediyorum.Sürekli 7000 değil 14000 devir çevirmesi lazım diye düşünüyorum.en fazla 40 kuruş yaksın düzgün bakımları yapılmış bir f kasa.

Alican 52 kuruş yakıyormuşta nasıl yaktığını merak ediyorum.Sürekli 7000 değil 14000 devir çevirmesi lazım diye düşünüyorum.en fazla 40 kuruş yaksın düzgün bakımları yapılmış bir f kasa.
buralardayız f sane fci
ya benim ki zaten 40 krş yakıyordu
şimdi 45 krş a çıkmıştır
hatta 50 krş
zam ve hala yaptırmadığım rölanti sensörü(stop sorunu) nedeniyle.

Berkay arabanın 120km hızla ortalama yakıt tüketimi fabrika verisi 7,3 litre, ben en son eskişehir yolculuğunda 140-160 arası geldim 8,5 yaktım, şehir içi fabrika verisini bilmiyorum ama 9 civarıdır diye tahmin ediyorum e 97 model arabayla şehir içi fabrika verisini hele bir de istanbulda tutturmak mümkün değil, her gün sabah 7 akşam 7 km yol yapıyorum motor doğru düzgün ısınmadan evdeyim yada okuldayım bu durumda 11-12 litre çok garip değil

astra h sıfır 32-34 alırsın

H.sonu spoileri söktüm ve arka cam fiskiyesinin sorununu hallettim. Alman öyle güzel yapmışki hiçbir fikrim olmamasına rağmen sanki daha önce yapmışım gibi söktüm ve taktum. Fıskiyeye gelen hortuma bir adet T takmışlar. ordan çıkmış. yerine oturttum.
Bu arada far ampulu meselesini halen çözmedim. Osram nightbreakerdan biraz soğudum 1 sene dolmadan patladıkları için. normal H4 ampulu alsammı acaba diyorum. tanesi 10 tl. Gerçi osramda 15 tl. orjinalinin nasıl aydınlattığını unuttum ama sanırım iş görür.

F ciler sanırım bizim astraya hafiften yol gözüktü. 3 ay içinde filan 37-38 civarına bi araba alma şansımız olacak gibi eğer bir aksilik çıkmazsa. Tabi karar vermek o kadar kolay değil. Ben şimdiden düşünmeye başlayayım dedim. Alacağımız araba kesinlikle ikinci el olacak 0 çok değer kaybediyor gerek yok. en fazla 20 25bin km civarı 1-2 yaşlarında benzinli bir araç. Dizellere ikinci elde pek güven olmuyor ama temiz bulunursa dizelde olabilir tabi. Ama benzinli alıp alır almaz lpg takarak işi çözmeyi planlıyoruz. Bu sefer alınan arabayı öyle 10 senede kullandırtmam 3-4 seneye satılır herhalde.
Aklıma ilk gelen tabi Astra ancak H kasaların yüzü eskidi ve ikinci ellerde inanılmaz paralar istiyorlar tabi 1,6 yada dizel donanımlı bir cosmo almak için 35-36 yı gözden çıkarmak lazım ama eski kasa bir arabaya o kadar para vermek mantıksız gibi. vw pahalı kaçıyor corollaların içi hiç hoşuma gitmiyor bide bizim burada hep taksi corollalar soğudum :D, cruze fena değil ama 124hp lik versiyonda lpg takılamıyormuş, lancer a bakmıştım donanım fazla zayıfi, civic sedanın bagajı inanılmaz ufak lpg taksak bize bagaj kalmayacak, civic 1,8hb çok hoşuma gitti aslında babamda çok beğendi ama bu sefer başka bir problem çıktı babam ben sana 140hp lik araba almam diyor :D birde vtec araba canavar gibi gider başına iş alırsın dedi. 1,4 100 hp lik olanı var ama oda uzay mekiği gibi arabaya yakışmaz D sınıfına çıkmak istemiyorum çünkü artık ailede arabayı neredeyse sadece ben kullanıyorum biraz geniş ama genç işi olsun istiyorum, bu arada renault citroen peugeot hyundai vs. markalar kesinlikle olmayacak :D
Alırsın Ford olursun Lord :D Bence ikinci el HB güzel bir focus al. LPG yi taktır ve sorunsuzca bin. H kasalar inanılmaz fiyatlara satılıyor 2. elde. sıfırı 32 bin TL civarında.
Yeni kasa astra ve cruze larda LPG takılmaması beni şok ediyor. bunun nedenini opel açıklamalı. dünya sıfır emisyona doğru giderken opel bu kararı neden aldı acaba? LPG takılmadığı sürece ve 1.6 dizel otomatik bir araç yapmadığı sürece benim için opel olayı bitmiştir. 4 tl ya benzin alıp üstelikte ortalama yakıt tüketen bir araca binecek değilim. Opel bu gerçekleri biran evvel görmeli.

H.sonu spoileri söktüm ve arka cam fiskiyesinin sorununu hallettim. Alman öyle güzel yapmışki hiçbir fikrim olmamasına rağmen sanki daha önce yapmışım gibi söktüm ve taktum. Fıskiyeye gelen hortuma bir adet T takmışlar. ordan çıkmış. yerine oturttum.
Bu arada far ampulu meselesini halen çözmedim. Osram nightbreakerdan biraz soğudum 1 sene dolmadan patladıkları için. normal H4 ampulu alsammı acaba diyorum. tanesi 10 tl. Gerçi osramda 15 tl. orjinalinin nasıl aydınlattığını unuttum ama sanırım iş görür.

ellerine sağlık
helal olsun

Forda oldum olası ısınamadım bilmiyorum neden. Aslında performansı filan boşverip 1,6 titanium mondeo fena olmaz gibi geliyor. Ama işte bir yanımda daha sportif bir şeyler olsun diyor. Sıfır araba düşünmüyoruz astra H hiç olmaz zaten. Hem kredi faizinden para kaybedeceğiz hem j kasa çıktı sıfır h alınca ikinci elde inanılmaz değer kaybedecek. Aslında ikinci ele 1,6enjoy yada sport j ler düşmüş ama J kasada afl plus navigasyon olmadımı pek tat vermez gibi. Dönüp dolaşıp 1,8 civic sporta geliyorum. İ-shiftlerde baskı balata problemi var düzünü almak lazım. Babam para limitinden çok beygir limiti koyunca sıkıntı doğdu :D gerçi alacağımız her hangi bir 1,6 nında artık 120 hp civarında olduğunu 140 hp nin o kadar büyük bir fark olmadığını söylüyorum ama ikna eder miyim bilmem :D

Geri