Astra F Kullanıcıları Buraya

Sakaryalı,skyhunter,topaloğlu aramıza hoşgeldinizz...:alkis:
Sakaryalı araban hayırlı olsun...:good:
Sanırım 10-15 gün sonra yakıtımı 1.80 den almaya başlıyacagım..Darısı sizin başınıza...:rock
Mutlu hangi marka taktırmayı düşünüyorsun:confused:ben de artık lpg kervanına katılacağım da:good:

arkadaşlar arabayı satmayı bile düşünüyorum.çükü 3 milyar civarı bir masrafım oldu hala da çıkıyor:( arka çok vuruntu yapıyor sanırırm amortisör istiyor.bi de lpg işi var neredeyse 1800-2000 ytl malolacak:( ama herşeye rağmen ayrılmak da istemiyorum.şöyle sıralı sistemli modelli bir araç alayım diyorum ama alternatif arabalar hoşuma da gitmiyor.en çok tangır tungur oluşundan şikayetçiyim.sanırım arka amortisörler eski 10 yıllık çünkü.150 milyon verip değiştirdikten sonra sertlik yine düzelmezse diye de korkuyorum:( kafam 1 milyon anlayacağınız:( böyle sakin durduğuma bakmayın:)
hocam bence satma çünkü alacağın ikinci el arabada illaki masraf çıkaracaktır. ama sıfır alacağım diyorsan 20000 ytl lik araçlar bizim arabaların tadını vermiyor. bizzat ben chevrolet aveo yu denedim :(

arkadaşlar bende lpg kervanına katılıyorum. dün 2 ytl ye kaçak benzin aldım. inanmıcaksınız ilk zamanlar performans arttı gibi fakat arabanın arka koltuğunun altından bir inilti başladı. daha servise göstermedim inşallah bişey olmamıştır.

hocam en iyisini yaparsın.emin ol pişman olmıcaksın.yanlız taktırdıgın yeri iyi arastır.basın ağrımasın.

arkadaşlar bende lpg kervanına katılıyorum. dün 2 ytl ye kaçak benzin aldım. inanmıcaksınız ilk zamanlar performans arttı gibi fakat arabanın arka koltuğunun altından bir inilti başladı. daha servise göstermedim inşallah bişey olmamıştır.

5. Alican Ağçiçek

arka koltuğun altında benzin pompası oluyordu sanırım aman dikkat et

bu arada 1,5 ay önce bizim kampanalar değişti fren yapınca sürtünme sesi geliyordu arka frenlerden çok güvendiğimiz tanıdık bi ustaya götürdük söktü baktı fren merkezi yağ kaçırmış dedi kampanalara baktık sol taraf daha fazla aşınmıştı bizde değiştirdik eskiye oranla çok daha iyi oldu el freni bile rahatladı daha kolay çekiliyor artık :)

Arkadaşlarsize matematikçi olarak hesap kitap yapıvereyim :)
aracımızın ortalama 7,5 lt benzin tüketimi olsun.
lpg taktıgınızda 7,5*1,2(çarpan)=9 lt ort. tüketimiz olacak.
7,5*3,4/100=0,255 ytl benzin tüketimi
9*1,80/100=0,162 ytl lpg tüketimi
tasarrufumuz 0,093 ytl 1 km de.
Lpg taktırma maliyeti 1200+200(ruhsat vs.)=1400ytl(Atiker için)
1400ytl/0,093=15000 km de amorti etmiş oluyosunuz.
Buna kışın sabahları 1-2 km benzinle gitme durumunu da eklersek olsa olsa 16000 km ye varıyor amortisman süresi.Ayrıca aracınızı sürekli ş.içi kullanıyorsanız bu süre daha da kısalacaktır.(aradaki fark yükseldiği için)

Başka marka taktıracak arkadaslar hesaplamalarını ona göre ayarlayabilirler.ben taktıralı 8000km oldu işletme parası vermediğimden 5000 km sonra amorti etmiş olacak kendini.

Hocam aynı inilti bende de var.benzin pompasının vınıltısı o.pislik gelmiştir ona.benimki de yazdan bu yana ara sıra öter durur.ama bişe olmuyor merak etme.ama ben dedim sana kaçak koyma diye demi:)

Arkadaşlarsize matematikçi olarak hesap kitap yapıvereyim :)
aracımızın ortalama 7,5 lt benzin tüketimi olsun.
lpg taktıgınızda 7,5*1,2(çarpan)=9 lt ort. tüketimiz olacak.
7,5*3,4/100=0,255 ytl benzin tüketimi
9*1,80/100=0,162 ytl lpg tüketimi
tasarrufumuz 0,093 ytl 1 km de.
Lpg taktırma maliyeti 1200+200(ruhsat vs.)=1400ytl(Atiker için)
1400ytl/0,093=15000 km de amorti etmiş oluyosunuz.
Buna kışın sabahları 1-2 km benzinle gitme durumunu da eklersek olsa olsa 16000 km ye varıyor amortisman süresi.Ayrıca aracınızı sürekli ş.içi kullanıyorsanız bu süre daha da kısalacaktır.(aradaki fark yükseldiği için)

Başka marka taktıracak arkadaslar hesaplamalarını ona göre ayarlayabilirler.ben taktıralı 8000km oldu işletme parası vermediğimden 5000 km sonra amorti etmiş olacak kendini.

hesaplama için sağol :alkis: 15,000km de çokmuş ya bizde düşünüyorduk ama bi 15000km daha kullanmayız heralde.
gerçi akaryakıt fiyatları öyle uçtuki millet nerdeyse dizele bile lpg taktırıcak :)

Geri