Astra F Kullanıcıları Buraya

selam bütün f kasacılar 1-2 haftadır giremiyordum....bayağı şey yazmışsınız...böyle okuması çok zevkli oluyooo...6 sayfa okudum ama hala gerisini arıyorum.....internetteki en zevkli sayfa burası bence...en keyif verici....aramıza bayağı yeni katılanlar olmuşşş...acaba kaç kişiyiz bunu saymamız mümkün mü???sayalım bence çünkü bayağı fazlayız opelim.net te oldukça f kasacı var...lpg düşünen arkadaşlara bende şiddetle tavsiye ediyorum...benim aracımı bazı arkadaşlar bilir bilmeyenler için astra hb f kasa 97 gl otomatik vites...ben hala lpg ye geçmeden nasıl bir yere gidiyorsunuz şaşırıyorum...taksiyle gitseniz daha ucuza gelcek nerdeyse hemen hemen 400 yakıyordur benzinde son gelen zamla...bende zavolli sıralı sistem var...ben çok memnunum...arada bir sabahları çalıştırmak için benzin alıyorum sanki o parayı kaybetmişim gibi geliyo 20 ytl alıyorum benzin ohoo kaç litre oluyo...çok az..6litre falan...ben 6 ay önce benim zavolli kiti 1450 ytl taktırmıştım arabayı yeni almıştım bende işletme parası vermedim...evettt...arkadaşlarr özellikle eyüp abi (ÖĞRETMENİM)araçlarımız aynı galiba seninkide gl 97 bordo mu???bütün f kasacılara bir sorum olacak aranızda hiç arka kampanaları değiştiren oldu mu??yada taşlama mı ne ondan yaptıran benim frenler çok zayıf....arka kampanalar hala orj değiştirsem mi bilemiyorum özel serviste birmiş dediler ama...hatta frenlerim yüzünden kaza yaptım araç serviste 3gündür nasıl özledim yaaa...hergün gidip hasret gideriyorum..herkese söylüyorum kıymetini bilelim yok olunca yokluğu çok hissediliyo yaaaa....

bizim araçların frenleri zayıftır abs yok zaten hatta eskiden bi testte 100 km de 47 m de durduğunu hatırlıyorum günümüzde en dandik araçların bile 40 m nin altında durduğunu hatta 40 m nin güvenlik sınırı kabul edildiğini düşünürsek frenlerin çok güçlü olduğunu söyleyemeyiz bu arada een kısa sürede kavuşursun aracına inş ;)

selam bütün f kasacılar 1-2 haftadır giremiyordum....bayağı şey yazmışsınız...böyle okuması çok zevkli oluyooo...6 sayfa okudum ama hala gerisini arıyorum.....internetteki en zevkli sayfa burası bence...en keyif verici....aramıza bayağı yeni katılanlar olmuşşş...acaba kaç kişiyiz bunu saymamız mümkün mü???sayalım bence çünkü bayağı fazlayız opelim.net te oldukça f kasacı var...lpg düşünen arkadaşlara bende şiddetle tavsiye ediyorum...benim aracımı bazı arkadaşlar bilir bilmeyenler için astra hb f kasa 97 gl otomatik vites...ben hala lpg ye geçmeden nasıl bir yere gidiyorsunuz şaşırıyorum...taksiyle gitseniz daha ucuza gelcek nerdeyse hemen hemen 400 yakıyordur benzinde son gelen zamla...bende zavolli sıralı sistem var...ben çok memnunum...arada bir sabahları çalıştırmak için benzin alıyorum sanki o parayı kaybetmişim gibi geliyo 20 ytl alıyorum benzin ohoo kaç litre oluyo...çok az..6litre falan...ben 6 ay önce benim zavolli kiti 1450 ytl taktırmıştım arabayı yeni almıştım bende işletme parası vermedim...evettt...arkadaşlarr özellikle eyüp abi (ÖĞRETMENİM)araçlarımız aynı galiba seninkide gl 97 bordo mu???bütün f kasacılara bir sorum olacak aranızda hiç arka kampanaları değiştiren oldu mu??yada taşlama mı ne ondan yaptıran benim frenler çok zayıf....arka kampanalar hala orj değiştirsem mi bilemiyorum özel serviste birmiş dediler ama...hatta frenlerim yüzünden kaza yaptım araç serviste 3gündür nasıl özledim yaaa...hergün gidip hasret gideriyorum..herkese söylüyorum kıymetini bilelim yok olunca yokluğu çok hissediliyo yaaaa....

Serhat merhaba.benimki 97-gls full olanından yani.5-6 ay oldu alalı.aynı sorundan ben de muzdaribim.frenler benim de zayıf.abs var diye fazla önemsemiyorum ama ön diskleri ve balataları bir de arka kampanaları değiştircem.yazın aydına dönünce yaptırırım sanırım.

Serhat merhaba.benimki 97-gls full olanından yani.5-6 ay oldu alalı.aynı sorundan ben de muzdaribim.frenler benim de zayıf.abs var diye fazla önemsemiyorum ama ön diskleri ve balataları bir de arka kampanaları değiştircem.yazın aydına dönünce yaptırırım sanırım.

benim araç farklı ya bu gl olayında normalde gl ler de çift airbag olmaz mış...benimki çift airbag abs yok arka kafalıklar yok gls ile arsında bu iki fark var..araç çiziklerden dolayı tam manasıyla tamponlarda dahil fırın boya olmuş yani dış görnüş itibariyle aynı gls hatta biraz önceki sayfada dikkat ettimde benim aracı aldığımda üzrnde prfrmans lastikler vardı ve ölçüleri gls ölçüsü 195\55 R 15 ilginçç...

bende ne yapacağım şu frenleri bilmiyorum olmazsa sevisten çıksın 4 balata ve arka kampanaları değiştireyim bakalım fark olacak mı....otm olunca balatalar daha fazla gidiyo sanırsam???????????????

Sercan kusura bakma ismini yanlış yazmışım özürrr...değiştirince muhakkak fark olur balataları.en yakın zamanda aracına kavuşursun inş.

Sercan özlettin kendini.ben de aklımdan geçirdim bugün girdiğimde yav bi canse 89 vardı diye:Dgeçmiş olsun ne kazası:confused:umarım önemli bişe yoktur.tamam bizim araçların freni çok iyi değil ama o kadar da kötü değil.bence sen bi an önce gerekli bakımı yaptı aracına.iyi forumlar...

Sercan
İlk olarak geçmiş olsun ....
Ben geçen ay bütün fren takımlarını komple değiştirdim...Özel Opel servisinde...Ön disk ve balatalar,arka kampana ve balatalar tabii arada şanzıman keçesi ve şanziman yağıda var..Bana 75 ytl işçilikle tam olarak 357.5 ytl mal oldu...Kampanaları değiştirdim çünkü arabayı ilk aldıgımda tanıdık diye amatör bir tamirciye gittim aslında onunda suçu yok ''bu kampanan kurum yapmış faturalarını alamız lazım tornacıda'' dedi..Bizde tornacıda aldırdık..Ama biraz içeri dalmış..Bu yüzden değiştirmek zorunda kaldık..Derin dalmanın bir zararı varmı derseniz,sadece pedala bastıgımda titreşim hissediyordum..Başka bişey vardıysa bunu anlamam mümkün degildi zaten..çünkü frenler bitmişti...Bu arada frenler için servise danışırken birde frencilere danışmak gerekiyor sanırım..Aralarındaki farkları keşfedebilmek adına..Şöleki,benim gittiğim özel sevis aynı zamanda parçada satıyor,yani bazı zaman değiştirmeyi tercih ediyor parcaları,tamir etmekten çok..Frenciler genelde tamirden yana..Yani bu biraz daha maliyeti düşürebilir....

Bu arada benimde dikkatimi birşey çekti....Vitesler düşük hızlarda normal rahat geçiyor,ama biraz spor kullanımda vitesler zor geçiyor...Bu sadece bendemi var yani arabamın problemimi,yoksa sizdede bu aynımı?

Sercan özlettin kendini.ben de aklımdan geçirdim bugün girdiğimde yav bi canse 89 vardı diye:Dgeçmiş olsun ne kazası:confused:umarım önemli bişe yoktur.tamam bizim araçların freni çok iyi değil ama o kadar da kötü değil.bence sen bi an önce gerekli bakımı yaptı aracına.iyi forumlar...

hatırlandığıma sevindim ilker abi...ünv hayatı giremiyorum herzamn ama bende özlüyorum burayı...sizleri...ya fren tutmadı 70km hıla gidiyordum makas atıyordum bi hıyar tam ben makas atarken yolu kesince gaza basınca çıkamadan geri yerimde kaldım önümdede araba durunca ona arkadan giydirdim. yapılınca birşeyi, kalmayacak...en yakın zamanda araç çıkınca yaptıracağım kulağıam küpe oldu...iyi forumlar....

Son düzenleme:
Geri