Astra F Kullanıcıları Buraya

beyler tam ağ konusu açmışsınız, bugün yağ çubuğunu çektim dirhem yağ kalmamış merette :mad:
cumartesi rektifiye yaptırdığım servisin yolu göründü,tahminim contal vs. bişeyler gevşek kaldı kaçırdı.. zaten yakıyosa bu sefer alırım paramı geri,götürür satarım 3 kuruşa :mad:

bu arada bikaç da fotosunu çektim aracın paylaşayım sizle dedim,imageshack kıllık yaptı çalışmıyor...

Acıkcası bende satacam edecem diyordum ama 2 hafta önce araba pazarını bir gez daha gezip benimkilerle aynı duzeyde astra f lere baktıktan sonra satarmıyım hiç dedim gercekten adamlar arabaları öyle bi kullanmıslar km lerini hic sormayın zaten içi özensiz bakımsız kendi arabama binence rahatladm valla acıkcası ben satsam bile o paranın ustune 7-8 mılyar koyarım 20 mılyarada 0 alamayacagıma göre ve 2çel alsam bıle kafam rahat etmeyecegıne göre bınmeye devam edecegım askere gıderkende koyarım kapalı garaja mıs gıbı durur.

Selam Arkadaslar benim derecemde 100 kadar cikiyo ve pervane ozaman calisiyor bu bana göre normal degil ama arkadas normal dedi bi parca varmis onu degistire bilirsin dedi ya ayari öyledir yada zamanla bozulmustur dedi 100e kadar cikmasi pek iyi degil motor icin ve erken calismasi daha uygun olur ve bu parca degisik ayarlarda satiliyormus dedi ben 90 derecede calismasini uygun buluyorum Opel motorlari yani benim elimden gecenler soguk oldugu zaman daha iyi gidiyorlar sicak hava iyi gelmiyor motora birde Suyu doldururken icindeki havayi almak lazim buda ise yariyor.

Airbag konusuna gelince astra f de 20 kere motoru calistirip kapatirsan hatta siliniyormus ne kadar dogru bilmiyorum yanliz hatta halla onarinilmadiysa gene ayni hatta cikacaktir yani hattayi düzeltmeden bunu denemek sadece müsrüflük olur :d.
sigorta kutusunda ayrica bi diyagnoz fis yerimi ne var herhalde her modelde yokmus.
okuduklarima göre airbag lambasi yandigi anda airbaglerin hicbiri calismiyor demeye geliyormus airbag sistemi iptal oluyormus.
bu lambanin yanmasida cogunlukla koltuklarin öne ve arkaya itilmesinden kablolarda ariza kopukluk yapa biliyormus astra f de cok olan bir sorunmus. bu isten anlamayanlar ellemesinler diyolar yanlislikla airbagi patlatma tehlikesi varmis ben önümüzdeki hafta sonu bi denicem anliyan varsa airbag patlamadan haber versin sagolun...

yazdiklarim ne kadar dogru yanlis bilmiyorum bir kac yerde bu sorunlar hakinda bunlari yazmislardi ve sizlerle paylasmak istedim bu haftan sonundan sonra söylerim insallah :D
Saygilarla Sevgilerle...

Mesela tempra motorları 3000 km de 1 lt yağ eksiltir.bu motorun yapısından kaynaklanıyor yani öyle tasarlanmış fabrikası tarafından.yağ yakan motor iyi olur deken eksik bilgi var.tabiki yağ yakan motor iyi olmaz ama motorun yapısında bir miktar yağ yakma varsa bu motorların ömrü diğerlerine göre biraz daha uzun olur yağın koruma özelliği sayesinde.aşıntı az olur yani.ama bizim motorların karaktesitik olarak böyle bir özelliği olmadığı için yağ yakan opel rektefe ister demektir:)bide arkadaşının söylediği son derece yanlış.eğer motorun sekmanlarında ve silindirlerinde bir aşıntı yoksa kesinlikle yağ yakmaz.yani bunun motoru açıp kapama ile bir alakası kesinlikle yoktur.ha motoru açıp sekmanları ters yerleştirirsen o zaman yakar ama o da motorun suçu değil:D
çok saol İlker abi bende zaten inanmamıştımda sizinle paylaşmak istedim öle diyerek binenler var onuda bilelim:) ayrıca açılmış motordan kastı sağır olmayan motorlar yağ yakarmış dediydi bana:) ve o aracına yağ yaktığına sevine sevine biniyo:kop: oda ayrı mesele:D :D :D ama benimki daha az yağ yakmasına rağmen benim aracımın tepkimesi daha fazla diyincede inanmıyo:kop: kaç kerede denedik:) bölece o dediği hipotezi bölece çürütmüş oluyorum;) ama doğruluk payı varmıki die yinede bi sorayım dedim:)

beyler tam ağ konusu açmışsınız, bugün yağ çubuğunu çektim dirhem yağ kalmamış merette :mad:
cumartesi rektifiye yaptırdığım servisin yolu göründü,tahminim contal vs. bişeyler gevşek kaldı kaçırdı.. zaten yakıyosa bu sefer alırım paramı geri,götürür satarım 3 kuruşa :mad:

bu arada bikaç da fotosunu çektim aracın paylaşayım sizle dedim,imageshack kıllık yaptı çalışmıyor...
çok büyük geçmiş olsun Hakan abi :( abi panter artık randuman vermiyormu yoksa:( gerçekten çok züzüldüm:( hayırlısıylan bi git bakalım inş. bişeyi yoktur;)

çok büyük geçmiş olsun Hakan abi :( abi panter artık randuman vermiyormu yoksa:( gerçekten çok züzüldüm:( hayırlısıylan bi git bakalım inş. bişeyi yoktur;)
sağol burakçım,
randıman vermemesi diye bişey olmicaktır bence, neticede 1 yıl garanti verdiler bana yapılan her iş için
ilk aklıma gelen contaların kaçırması,çünkü montajdan sonra bi defa kontrole gittim sorun yok dediler ama benim bildiğim belli bi kullanımdan sonra bu yeni contaların yağı emdiği ve civataların tekrar torklanması gerektiği, ama bunu yapmadı servis, inşallah contalardır da kısa sürede hallolur, yakıyosa zaten büyük kavga kopacak serviste ;)

cumartesi olsa da gitsem...

bir de tam sentetik yağ almayı planlıyorum bu sefer, üstüne de şu motor silk den alıp katıcam,yakıt vs. denemesi yapıcam.

Acıkcası bende satacam edecem diyordum ama 2 hafta önce araba pazarını bir gez daha gezip benimkilerle aynı duzeyde astra f lere baktıktan sonra satarmıyım hiç dedim gercekten adamlar arabaları öyle bi kullanmıslar km lerini hic sormayın zaten içi özensiz bakımsız kendi arabama binence rahatladm valla acıkcası ben satsam bile o paranın ustune 7-8 mılyar koyarım 20 mılyarada 0 alamayacagıma göre ve 2çel alsam bıle kafam rahat etmeyecegıne göre bınmeye devam edecegım askere gıderkende koyarım kapalı garaja mıs gıbı durur.
haklısın burak, piyasadaki araçları görünce insan daha çok seviyo aracını :D
sende benim gibi düşünüyosun,
0 araçların hoşuma gidenleri genellilkle üst donanımlı olanlar onlar da 35 den aşağı değil, 2. elde de bu arabadan sonra tat verecek bi seçenek yok
tek seçenek satıp bitane temiz gsi bulmak

sağol burakçım,
randıman vermemesi diye bişey olmicaktır bence, neticede 1 yıl garanti verdiler bana yapılan her iş için
ilk aklıma gelen contaların kaçırması,çünkü montajdan sonra bi defa kontrole gittim sorun yok dediler ama benim bildiğim belli bi kullanımdan sonra bu yeni contaların yağı emdiği ve civataların tekrar torklanması gerektiği, ama bunu yapmadı servis, inşallah contalardır da kısa sürede hallolur, yakıyosa zaten büyük kavga kopacak serviste ;)

cumartesi olsa da gitsem...

bir de tam sentetik yağ almayı planlıyorum bu sefer, üstüne de şu motor silk den alıp katıcam,yakıt vs. denemesi yapıcam.
Hayırlısı olsun Hakan abi eğerki garanti verdiyse ufak bi sorundur kesin;) bide Hakan abi motor silk,motor koruyucu yağlar gerçekten motora faydası oluyormuki gerçi sitedede okuduydum ama servisteki ustalar nedense hiç tavsiye etmiyorlar zaten koruyucu yağlar koyduğumuz yağlarda mevcuttur ayrıyaten koymayınız dedi koyarsanızda yağın özelliğini bozar tam tersine motora zarar verirsiniz dediydi:( ama zamnında biz şahine koyuyuorduk ve gayette başarılı sonuç alıyorduk;) ama anlamadım :( peki Hakan abi motor silk bor katkılı bildiğim kadarıyla bu koruyuculardan bambaşka ürün acaba bunun motora zararı varmı yokmu işte kimisi olur dio kimisi olmaz dio:D :D :D

Hakan geçmiş olsun...İnşallah arabanın bişeyi yoktur..
Arkadaşlar pazar gecesi ufak bir kaza yaptım....Hata karayollarında ve birazda bende..Benim sucum yolun acemisi olmam...Şöleki depremden sonra yapılan camili kalıcı konutları var burda...Yollaırda geniş geniş..Ana arter sadece gidiş için çift serit yapılmış..Bende bu yolda 60-70 km hızla seyrediyorken birde baktım yol bitmiş..Yolun sonunu öle bir yapmışki karayolları o geniş yolun sonu L şekline sola dönüyor..Bir çok kaza olmuş burda..İşaret levhasına küçük,farkedilmiyor...Ben hızımla bu virajı alamıcamı düşünerek frenle karısık (Allah'tan karşıda önü acık olan) tarlaya dogru sürdüm..Tabi burda kaza nerde diceksiniz..Ben virajı almayıp karsıdaki tarlayı tercih ederken yolunda giden ve beni görmeyen sağımdaki motor sola dönmek için hamle yapınca o an yanından gecen beni farkedemeyerek sag ön kapıdan vurdu...yüksek hızda değildik ve onlara bişey olmadı...Benim hasar ise sağ ön kapıda göçük,plastik kuşakta yamuk (değişecek),sağ ön kapıdan başlayan ve sağ arka kapıya uzanan kalın bir cizik...Trafiği cagırmadık..Hatalı oldugumu düşünerek birşey demedimm,ayrıca muhayenem bitikti...Helalleşip ayrıldık....

Çok geçmiş olsun Mutlu abi artık orayı düzeltip boya çekerler :) allahtan karşıdan gelen yokmuş:( yoksa daha büyük olaylara sebeb olabilirdi:( neyse bu kadarıyla geçmiş olsun;) peki çizik saça ulaşmışmı:( bizimde başımıza aracı ilk aldığımız zaman geldiydi daha haftası bile olmadan geri geri gelirken aracı görememiş sol iki kapınında ortasından çarpmıştı:( bak o aklıma geldiydi allahtan geri geri çarpmış fazla bişey yoktu allahtan ama yinede düzletip boya attılar:( tabi bunlarda aracı satacağımız zaman hep kusur:( Mutlu abi walla beni taaa nerelere götürdün:( :D

Geri