Astra F Kullanıcıları Buraya

Arkadaşlar uzun zaman oldu yazmayalı....Hakan ve burak özellikle size teşekkür ederim Hatırlanmak bu moral bozuklugunda cok güzel moral oluyor....Araba hergün bişey cıkarıyor....Benden önceki sahibi nasıl kullandıysa...Tabi birazda bilinçsiz ustalar yüzünden olan durumlar var..Geçen size oksijen sensörünün arızasından bahsetmiştimm...Onu yenisiyle değiştirmiştim tabi param yan sanayiye yetti...Dün yag azalması şikayetiyle gittim bir ustaya.Bu arada adam akıllı bir ustayla tanıstım sonunda....Sevindirici bir haber benim için....Baskı plakayı değiştirdikten sonra toplayan sahsiyet sag olsun sagını solunu tam sıkmadıgı için problem cıkarıyor araba...Yag eksiltme muhabbetide altta bir conta varmış o gevşemiş ve yag kacırıyomuş onu sıktı şimdiki ustam yag ilave etti yola devam derrkeen motor arıza ışığıyla karşılaştım yine ve araba 2. vites 2500 devirde bsanki benzin bitermiş gibi tekliyor...Biligisayara bagladım birde ne göreyim oksijen sensörü hatası veriyor...sensör görevini yapmadıgı iiçin dün baktıgım tertemiz bujiler kömür gibi olmuş...Sonuç olarak cebimde 5ykr bille yok ve moralim cok bozukk....

Şu ana kadar yaptıgım masraflar:
Fren takımları komple değişti (disklerden kampanalara kadar) -----357 ytl
baskı balata değişti -----325 ytl
devir daim değişti ----140 ytl
benzin filtresi değişti -----15 ytl
oksijen sensörü değişti -----80 ytl sanırım tekrar değişicek ve bu orjinal olursa 200 ytl...
egzos son susturucu değişti -----55 ytl
hava filtresi değişti ---- 9 ytl
karter koruyucu -----60 ytl
küsüratlarla toplam 1100 ytl masraf nasıl bu satmam için gecerli bir neden olabilirmi ?

Mutlu çok geçmiş olsun,ama bu kadar para verdikten sonra yok pahasına gitmesin araç, içine sinerek yaptırdıysan güle güle bin şimdi,oksijen sensörünü aldığın yere götürüp vur kafalarına derim
hatırlanmak demişsin,hiç görüşmemiş olsak da arkadaşız burda ;) unutmak olur mu

mutlu parca sorunuun oldugunda ozelden yaz bana yardımcı olurum gerekırse yollarız kargoyla takma kafana hıc bır seyı o kadarda yapmısın bınersın hala :D

yanı burda opelcıyız bırbırımıze yardım etmemız lazım :D
bak işte opel kardeşliği ;)
melii sen servis vs mi işletiosun? biz de müracat ederiz sıkışırsak :D

hayır ben servıs ısletmıyourm yardımcı olmaya calısıyurm elımızden gelenı yapıourz yeterkı opelcı olsun :D

mutlu parca sorunuun oldugunda ozelden yaz bana yardımcı olurum gerekırse yollarız kargoyla takma kafana hıc bır seyı o kadarda yapmısın bınersın hala :D

Allah razı olsun kardeşlerimm..Gerçektende bu kadar sıcak arkadaşlıklardan sonra arabamı satıp bunu bitirmek istemem dogrusu...Hepiniz çok saolun....

Bugün iş çıkışı gittim sensörü aldıgım yere belki duymuşsunuzdur Yılmar diye bir yer özel Opel ve Subaru servisi bir şubeside İzmitte var...Muhasebe ve yedek parça işine bizim burdan komşu bakıyormuş hoşgeldin beşgttinden sonra derdimi anlattım..Komşum lafı bile olmaz hemen değiştiririz dedi zaten ben sana garantilisini verdim dedi bazen böle şansızlıklar oluyor elimde bosh marka var onla değişelim arızalı olanıda geri iade ederiz dedii....Ama monifol ve motor sıcak oldugundan ve sensör cok sıkılı oldugundan sökemediler...P.tesiye kaldı iş nasipse kurtulucam dertten...Şuan araba sarsıntılı çalışıyor,tekleme yapıyor ve siyah duman atıyor...Ama p.tesi iyi olucak inşallah hayırlısıyla.....

Allah razı olsun kardeşlerimm..Gerçektende bu kadar sıcak arkadaşlıklardan sonra arabamı satıp bunu bitirmek istemem dogrusu...Hepiniz çok saolun....

Bugün iş çıkışı gittim sensörü aldıgım yere belki duymuşsunuzdur Yılmar diye bir yer özel Opel ve Subaru servisi bir şubeside İzmitte var...Muhasebe ve yedek parça işine bizim burdan komşu bakıyormuş hoşgeldin beşgttinden sonra derdimi anlattım..Komşum lafı bile olmaz hemen değiştiririz dedi zaten ben sana garantilisini verdim dedi bazen böle şansızlıklar oluyor elimde bosh marka var onla değişelim arızalı olanıda geri iade ederiz dedii....Ama monifol ve motor sıcak oldugundan ve sensör cok sıkılı oldugundan sökemediler...P.tesiye kaldı iş nasipse kurtulucam dertten...Şuan araba sarsıntılı çalışıyor,tekleme yapıyor ve siyah duman atıyor...Ama p.tesi iyi olucak inşallah hayırlısıyla.....
Sıkma canını mutlu inşallah bu sefer tam olmuştur her yeri.arabacılık böyle bişe işte naparsın.hangi arabayı alsan masraf çıkarıyor.ben 2500 ytl masraf ettim halen biniyorum mesela.

Sıkma canını mutlu inşallah bu sefer tam olmuştur her yeri.arabacılık böyle bişe işte naparsın.hangi arabayı alsan masraf çıkarıyor.ben 2500 ytl masraf ettim halen biniyorum mesela.

Saol İlker.İnşallah dediğin gibi Allah'ın izniyle bu son olurda mekanik problemim kalmaz...Valla aslında gidişine ve komforuna bayılıyorum ama problemler üst üste gelince yıldırdı beni...İnan bütün maaşı alıp ona yatırıyorumm...İnşallah bu son olur....

Mutlu kardeşim...2. elde bu tip süprizler hep olur .. elin hurdasını adam eder dururuz garibanlığın kaderidir bu.. Allah büyük.... hem de sıfatsız büyük.... elbet bi gün insan gibi sıfır ( kokusu bile başkadır) naylonlanlarını sen büyük bi zevkle yırtar..5-6 yıl sıfır sorunla biner satar senin şu anki durumundaki bi garibana......

Haklısın abii...Bu kadar masraf yaptım...Önümüzdeki,belkide 4 maaşım tamamen baglı..Yani borcum bitene kadar (2009 mart sanırım) rahat yok bana...Satmıcam ama umarım oda benim sabrımı zorlamaz....

Geri