Astra F Kullanıcıları Buraya

arkadaşlar ve abilerim klima çalışırken arabadan kaç beygir gidiyor??usta 6 beygir dedi.ama sanki daha fazla klima lpg de yakıta ne kadar etkili sanki benimki etkilemiyor kısa mesafede çok az etkiliyor sankii..klima kullanan opelciler cvp araba çekişten çok düşüyor..
Sercan özellikle rampalarda klima kullanmamanı tavsiye ederim.resmen durduruyor arabayı:)geçen yaz rampa yukarı bir sollamaya girdim uzun yolda.baktım hararet 100 olmuş ve araba çekmiyor.klimayı açık unutmuşum:Dkapattığım an zincirlerinden kopmuş gibi ileri atıldı meret:Dyakıtı da tam ölçmedim ama %10-15 artırıyor diye biliyorum.Ha bu arada bu yaz camları açmayı düşünüyorum son zamlardan sonra:Dherkese tavsiye ederim:kop:

arkadaşlar ve abilerim klima çalışırken arabadan kaç beygir gidiyor??usta 6 beygir dedi.ama sanki daha fazla klima lpg de yakıta ne kadar etkili sanki benimki etkilemiyor kısa mesafede çok az etkiliyor sankii..klima kullanan opelciler cvp araba çekişten çok düşüyor..

Sercan özellikle rampalarda klima kullanmamanı tavsiye ederim.resmen durduruyor arabayı:)geçen yaz rampa yukarı bir sollamaya girdim uzun yolda.baktım hararet 100 olmuş ve araba çekmiyor.klimayı açık unutmuşum:Dkapattığım an zincirlerinden kopmuş gibi ileri atıldı meret:Dyakıtı da tam ölçmedim ama %10-15 artırıyor diye biliyorum.Ha bu arada bu yaz camları açmayı düşünüyorum son zamlardan sonra:Dherkese tavsiye ederim:kop:

İlkerin anlattıklarıyla hesaplarsak en az %15 götürüyor
araba 100bg olduğuna göre en iyi ihtimal 85 kalıyor geriye, hatta rampada tıkanmaya göre %30 a kadar gitmiş gibi görünüyor
şarj dinamosunu aradan çıkartan modifikasyonlar dahi 6 bg fark ettiğine göre klimaya 15-20 normal

ilker abi benim önerim camları açma lpg taktır..arabanıın göstergedeki derecesi 41 idi bugün dikkat ediyorum klimayı açınca gösterge artıyor 46 oldu..neden acaba???

Walla abi ilk başlarda düşüyo çekişten sonra eski ataklığına kavuşuyo :( ama bilmiyorum kaç hp düştüğünü ama ilk açtığımda çekişini acaip etkiliyo:eek: ama aradan kısa bi süre geçince kendimni toparlıyo:D hatta klimayla 2 de 100 yaptırcam bak:) :D :D güzel fikir :kop:

burak bilmiyorum benimki otm belki fark ediyordur benim araç zaten zor kalkıyor birde klimayla kalkarken zor oluyor...ama sonrasında açılıyor araba birde hızlı giderken daha hızlı üflüyor...

ama bazen çok lazım oluyor izmir çok sıcak bugünlerde.....

İlkerin anlattıklarıyla hesaplarsak en az %15 götürüyor
araba 100bg olduğuna göre en iyi ihtimal 85 kalıyor geriye, hatta rampada tıkanmaya göre %30 a kadar gitmiş gibi görünüyor
şarj dinamosunu aradan çıkartan modifikasyonlar dahi 6 bg fark ettiğine göre klimaya 15-20 normal

hakan abi zaten şehir içinde olduğum için fan açılıyor hararet yüksek 97-98 gibi arabada inince nasıl ses veriyor dışarı fan açılınca arabada bir güç kaybıda oluyomu.zaten 11 yıllık klima bence yaşına göre mükemmel klima nazardan korunsun..

Arkadaşlar uzun zaman oldu yazmayalı....Hakan ve burak özellikle size teşekkür ederim Hatırlanmak bu moral bozuklugunda cok güzel moral oluyor....Araba hergün bişey cıkarıyor....Benden önceki sahibi nasıl kullandıysa...Tabi birazda bilinçsiz ustalar yüzünden olan durumlar var..Geçen size oksijen sensörünün arızasından bahsetmiştimm...Onu yenisiyle değiştirmiştim tabi param yan sanayiye yetti...Dün yag azalması şikayetiyle gittim bir ustaya.Bu arada adam akıllı bir ustayla tanıstım sonunda....Sevindirici bir haber benim için....Baskı plakayı değiştirdikten sonra toplayan sahsiyet sag olsun sagını solunu tam sıkmadıgı için problem cıkarıyor araba...Yag eksiltme muhabbetide altta bir conta varmış o gevşemiş ve yag kacırıyomuş onu sıktı şimdiki ustam yag ilave etti yola devam derrkeen motor arıza ışığıyla karşılaştım yine ve araba 2. vites 2500 devirde bsanki benzin bitermiş gibi tekliyor...Biligisayara bagladım birde ne göreyim oksijen sensörü hatası veriyor...sensör görevini yapmadıgı iiçin dün baktıgım tertemiz bujiler kömür gibi olmuş...Sonuç olarak cebimde 5ykr bille yok ve moralim cok bozukk....

Şu ana kadar yaptıgım masraflar:
Fren takımları komple değişti (disklerden kampanalara kadar) -----357 ytl
baskı balata değişti -----325 ytl
devir daim değişti ----140 ytl
benzin filtresi değişti -----15 ytl
oksijen sensörü değişti -----80 ytl sanırım tekrar değişicek ve bu orjinal olursa 200 ytl...
egzos son susturucu değişti -----55 ytl
hava filtresi değişti ---- 9 ytl
karter koruyucu -----60 ytl
küsüratlarla toplam 1100 ytl masraf nasıl bu satmam için gecerli bir neden olabilirmi ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar uzun zaman oldu yazmayalı....Hakan ve burak özellikle size teşekkür ederim Hatırlanmak bu moral bozuklugunda cok güzel moral oluyor....Araba hergün bişey cıkarıyor....Benden önceki sahibi nasıl kullandıysa...Tabi birazda bilinçsiz ustalar yüzünden olan durumlar var..Geçen size oksijen sensörünün arızasından bahsetmiştimm...Onu yenisiyle değiştirmiştim tabi param yan sanayiye yetti...Dün yag azalması şikayetiyle gittim bir ustaya.Bu arada adam akıllı bir ustayla tanıstım sonunda....Sevindirici bir haber benim için....Baskı plakayı değiştirdikten sonra toplayan sahsiyet sag olsun sagını solunu tam sıkmadıgı için problem cıkarıyor araba...Yag eksiltme muhabbetide altta bir conta varmış o gevşemiş ve yag kacırıyomuş onu sıktı şimdiki ustam yag ilave etti yola devam derrkeen motor arıza ışığıyla karşılaştım yine ve araba 2. vites 2500 devirde bsanki benzin bitermiş gibi tekliyor...Biligisayara bagladım birde ne göreyim oksijen sensörü hatası veriyor...sensör görevini yapmadıgı iiçin dün baktıgım tertemiz bujiler kömür gibi olmuş...Sonuç olarak cebimde 5ykr bille yok ve moralim cok bozukk....

oksijen sensörü değişti -----80 ytl sanırım tekrar değişicek ve bu orjinal olursa 200 ytl...
küsüratlarla toplam 1100 ytl masraf nasıl bu satmam için gecerli bir neden olabilirmi ?

mutlu abi derdini anlıyorum.bende bu yüzden satmaya karar vermiştim internette ilan vermiştim ama sonra kaldırdım vazgeçtim satsan piyasa çok kötü yeni araba alsan 500 ytl yakın para sigorta alım satım ruhsat vb şeylere kaçACAK.NETİCEDE ALACAĞIN ARABADA SIFIR DEĞİL ikinci el onunda sorunları olacak.bence sabırlı davran zamanla geçiyor..bence ustanıda bulmuşsun..zamanla yavaş yavaş yaptırırsın..

Çok geçmiş olsun Mutlu abi ne demek artık biz F ailesiyiz:) hiçbirinizi unutmuyorumki;) bu arızalar gerçekten insanın moralini bozar:( ama inan Mutlu abi bunu satıp alacağın araçta aynı sorunları çakaracaktır emin olabilirsin gayret :( işte şu sorunlarıda hallet inş. başka sorunlar çıkarmaz;) ama işte bide yedek parçaları pahalı olunca inan abi insanın dayancak gücü kalmıyo malesef:(

mutlu parca sorunuun oldugunda ozelden yaz bana yardımcı olurum gerekırse yollarız kargoyla takma kafana hıc bır seyı o kadarda yapmısın bınersın hala :D

mutlu parca sorunuun oldugunda ozelden yaz bana yardımcı olurum gerekırse yollarız kargoyla takma kafana hıc bır seyı o kadarda yapmısın bınersın hala :D
İşte Mutlu abi son nopktayı Melii abi koymuş;) onca yap yap sonra satıyom öle şey olurmu yauuu:D :D :D hem Mutlu abi inan sorunsuz araçlar sıkıntısını anlayan usta istiyo Sonya benden sana demesi;) sıkıntısını bilen bi ustaya gittimi nazlanması bitecektir eminim;) ilk zamanlar bizimde öleydi:o soluğu yetkilide aldık:( sonuç başarılı:) :D şimdi aracı yolda tutamıyom:o

Geri