Astra F Kullanıcıları Buraya

Yorum getirdiğin için sağol.diğer arkadaşlar nedense pek ilgilenmediler.:(
Walla ilker abi yanlış anlama dikkat ettiysen bilmediğim konu hakkında konuşmak pek istemiyorum :( çünkü gerçekten hiç kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim konu hakkındada sende biliyosun dilim döndüğü kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım :)

Walla ilker abi yanlış anlama dikkat ettiysen bilmediğim konu hakkında konuşmak pek istemiyorum :( çünkü gerçekten hiç kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim konu hakkındada sende biliyosun dilim döndüğü kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım :)
Eyvallah burakcım varolasın:)

Aman Hakan abi aman diyim hayırlısı de ama öteki usta dedi ya bujiler yağlı olsaydı usta bunda sorun var die gerçi sessiz bi ustaydı dedim gerek yok yanmışı değiştirseniz olur dedim ii öle yapalım dedi:) acaba ustam içinemi attıki:D neyse hayırlısı diyelim hayırlsıı olsun ama kesin gidelim demi yoksa bu aralar durum biarz sıkışıkta önemliyse gidicez artık:( ama lüzumsuz bişeysede gitmiş olcaz ama babama bahsi açıyımmı :) bide o durum var:D üstü kapalı biraz bahsettim ama önemliyse dicem artık olcağı varsa olsun:D :kop:

durum sıkışıksa, arabayı çok lazım olmadıkça kullanmicak gibiysen ertele, yok biniyoruz diyosan çok erteleme ;), bazen basit şeyler çok daha pahalı arızalara neden olabiliyo biliyosun ;)
inşallah kötü bi arıza çıkmaz

merhabalar f kasacılar..aracım 97 otomatik GL aracımda abs yok ama frenlerimin durumu pek iyi değil.bazen güzel tutuyor bazen kayıyor.daha önce gittiğim kazıkçı opel servisim arka balatalar ve arka kampanaları değiştirelim dedi ama bir çok kişi arka balatalar zor biter diyorr.birde aracınız sıcak iken ön tarafı yıkarken duman çıkıyormu bilmiyorum bütün f kasalarda oluyormudur ama benim araç otm ya belki ondandır.bilgisi olan varmı??

ayrıca aracı çalıştırdığınızda tam sağ veya tam sola çevirdiğinizde zırr zırr diye böyle değişik bir ses geliyor mu?bu ses normal mi??

sıcakken önden duman çıkar normaldir bence de tavsiyem sıcakken arabayı yıkatmaman, orj boyaya bişey olacağını zannetmiyorum ama kaputu komple matlaşmış kırmızı bi astra görmüştüm bidefa, sordum adama uzun yoldayken bi su tutturdum bu hale geldi dedi
frenler için güzel tutuyor bazen kayıyor demişsin?
arkalar ömürlük dedi benim usta, boş bi yerde dışardan biri bakarken frene asıl önce önler sonra arkalar kilitlemesi lazım, hatta bir de aynı yerde el frenine asıl, kampanalar bittiyse fazla tepki vermez
ama kaymasıysa sorunun lastiklerin eskimiş olabilir, bi rotasyon yaptırmanı tavsiye ederim, ama lastikler bitikse kış günü tehlikeli olabilir.
ses de bende yok ama 97 modelde elektro-servo varsa ses normaldir,o vızırtı onların normal çalışma sesiymiş

ilker kusura bakma ya, burağın dediği gibi konuya yabancıyız bide araya başka konular kaynamış
ama arkadaşın dediği gibi %5-10 arasıysa bile denemeye değer o cihaz bence ;)

durum sıkışıksa, arabayı çok lazım olmadıkça kullanmicak gibiysen ertele, yok biniyoruz diyosan çok erteleme ;), bazen basit şeyler çok daha pahalı arızalara neden olabiliyo biliyosun ;)
inşallah kötü bi arıza çıkmaz

sıcakken önden duman çıkar normaldir bence de tavsiyem sıcakken arabayı yıkatmaman, orj boyaya bişey olacağını zannetmiyorum ama kaputu komple matlaşmış kırmızı bi astra görmüştüm bidefa, sordum adama uzun yoldayken bi su tutturdum bu hale geldi dedi
frenler için güzel tutuyor bazen kayıyor demişsin?
arkalar ömürlük dedi benim usta, boş bi yerde dışardan biri bakarken frene asıl önce önler sonra arkalar kilitlemesi lazım, hatta bir de aynı yerde el frenine asıl, kampanalar bittiyse fazla tepki vermez
ama kaymasıysa sorunun lastiklerin eskimiş olabilir, bi rotasyon yaptırmanı tavsiye ederim, ama lastikler bitikse kış günü tehlikeli olabilir.
ses de bende yok ama 97 modelde elektro-servo varsa ses normaldir,o vızırtı onların normal çalışma sesiymiş

ilker kusura bakma ya, burağın dediği gibi konuya yabancıyız bide araya başka konular kaynamış
ama arkadaşın dediği gibi %5-10 arasıysa bile denemeye değer o cihaz bence ;)
Teşekkürler hakan

cevaplayan arkadaşlar sağolun...arkadaşlar bu arabanın akünün yakınında siyah olan neyi fren hid mi?normali ne benmki çok azalmış en altta biraz varda??

cevaplayan arkadaşlar sağolun...arkadaşlar bu arabanın akünün yakınında siyah olan neyi fren hid mi?normali ne benmki çok azalmış en altta biraz varda??
Tam hatırlayamadım ama eğer tüp biçiminde bişeyse direksiyon hidroliği deposudur.direksiyonda bir ağırlık hissediyorsan bi kontrol ettir derim.yağ azalmış olabilir.:good:

siyah ve yuvarlak çok büyük değil.nasıl anlatılır ki??zaten başka siyah bir şey yok

o siyah olan direksiyon hidroliği diye hatırlıyorum, ama fren hid. nerdeydi onu tam hatırlayamıyorum :confused:
direksiyon hidroliği azaldıysa direksiyon zor döner biraz bence..
bi bakim kaput içi foto bulursam ekleyeyim ;), en olmadı evdeki makinada astra manual olcaktı, hangi hid. nerede gösteriyodu akşam onu kopyalayıp eklerim

valla hocam kusura bakma bilgim olmadığı için konu hakkında yorum yapmadım ama benim düşüncem tasarruf yaptığı doğru olabilir ancak motora uzun vadede zarar verebilir çnk iyi bişey olsa zaten arabaya fabrika çıkışı o aparatları eklerlerdi katkı maddelerini ise gm firmasının tavsiye etmediğini duymuştum

Geri