Astra F Kullanıcıları Buraya

valla hocam kusura bakma bilgim olmadığı için konu hakkında yorum yapmadım ama benim düşüncem tasarruf yaptığı doğru olabilir ancak motora uzun vadede zarar verebilir çnk iyi bişey olsa zaten arabaya fabrika çıkışı o aparatları eklerlerdi katkı maddelerini ise gm firmasının tavsiye etmediğini duymuştum
Kerim abi hatırlattığın için saol bende sorcaktım kaldıydı şimdi hiç bi şekilde tavsiye etmiyorlar dimi gerçi servisteki ustada dediydi biz servis olarak biz tavsiye etmiyoruz dedilerdi ama biz şahinde uzun süreli kullandıydık inanın motora baya bi katkısı var ama işte bu araç elektronik olduğu için açıkcası pekte böle şeyleri kullanmak istemiyorum çünkü allah göstermesin bi arızaya yol açtımı şahin gibi ucuza arızayı kapayamassında o yüzden faydasından çok zararı olur ama yok faydasını gören varsada hemen gidip alıyım çünkü şahinde baya bi faydasını görmüştük;)

valla hocam kusura bakma bilgim olmadığı için konu hakkında yorum yapmadım ama benim düşüncem tasarruf yaptığı doğru olabilir ancak motora uzun vadede zarar verebilir çnk iyi bişey olsa zaten arabaya fabrika çıkışı o aparatları eklerlerdi katkı maddelerini ise gm firmasının tavsiye etmediğini duymuştum
Eyvallah hocam sağolasın:)

Arkadaşlar kar bitti hava ayaza çekti.Arabalarınız park halindeyken sileceklerinizi kaldırmayı unutmayın:)Yoksa çektiğiniz zaman elinizde kalır:(Tecrübeyle sabit:good:

selam arkadaşlar bugün kazıkçı opel servisime götürdüm o direksiyon hidr. miş bendeki azalmış hatta yağ kaçırıyormuş.adam onu temizliyoruz fala dedi pek anlamdım bilgisi olan var mı?

Hidrolik yağı da kış bakımı sırasında kontrol edilmesi gereken bir nokta hidrolik deposu kapağıyla seviye yoğunluk kontrolü yapılmalı ve gerekiyorsa yağ eklenmeli yağ kaçırma olayına gelince tam sol ya da tam sağ yapınca eklemelerden yağ atabilir onun dışında kaçıracağını sanmıyorum siz yinede ustaya bi sorun.

bilmiyorum adamlar aracı tam sağ yaptırıp çalışırken araç elini pedalların üst kısmına soktu ordan eline yağ geldiğini gösterdi yağ kaçırdığını söyledi.araç en son full bakıma eylülde falan girmişti herhalde o zamn doldurmuşlardır.belkide adam normal vaziyeti anormalmiş gibi gösteriyordur bilmiyorum.bu özel servisten herşeyi beklerim ben.bu adamlar benim hararet izmirin yaz sıcağında 95-96 oluyor diye(BEN BİLMİYORDUM) sağlam radyötörümü değiştirdiler..!!!

bilmiyorum adamlar aracı tam sağ yaptırıp çalışırken araç elini pedalların üst kısmına soktu ordan eline yağ geldiğini gösterdi yağ kaçırdığını söyledi.araç en son full bakıma eylülde falan girmişti herhalde o zamn doldurmuşlardır.belkide adam normal vaziyeti anormalmiş gibi gösteriyordur bilmiyorum.bu özel servisten herşeyi beklerim ben.bu adamlar benim hararet izmirin yaz sıcağında 95-96 oluyor diye(BEN BİLMİYORDUM) sağlam radyötörümü değiştirdiler..!!!
oo ya hararetin 95 e çıkması çok normal hemde izmirde.ecotec motorların özelliği bu zaten.sen bi daha o servise gitme bence.daha sağlam bi özel servis tespit et.:good:

oranın önünden bile geçmeyin bence..
ama güvenilir bir özel servis bulmak için şans da gerekiyor
direksiyon hidroliğinin herhangi bir yerden kaçmaması lazım, adamın elini soktuğu yerin bi ilgisi varmı bilmiyorum ama elindeki temiz berrak bir yağ ise kaçak kaynaklıdır, doğru söylüyor olabilir, teknik servise yazan ustalara da bi sor istersen, ne de olsa bizimki sadece bilgi, o adamlarınsa zanaatı ;)

Arkadaşlar kar bitti hava ayaza çekti.Arabalarınız park halindeyken sileceklerinizi kaldırmayı unutmayın:)Yoksa çektiğiniz zaman elinizde kalır:(Tecrübeyle sabit:good:
sapı mı elinde kaldı ilker???
seninki belkide çok eski falandı? ben geçen kapalı unutmuşum donmuşlardı 1-2- silkeleyerek buzunu döktüm hiç sorun olmadı :confused:
belkide senin araç daha bi soğukta kalmıştır o da olabilir, bu soğuklar arabalarımıza zarardan başka bişey değil ya ::(

Geri