Astra F Kullanıcıları Buraya

F kasa kullanıcıları acaba araçlarımızn full teknik özelliklerini biliyorsanız yazabilirmisiniz örn:dingil mesafesi,dişli aralılkarı,... anlayacağınız bütün teknik özellikleri bulabilirmisiniz şahsen baya merak ettim bak şimdi :rolleyes:
yeni konumuz bu olsun:D şahsen bi kaç yere baktım bulamadım:( fun club olarak bari altın puntolarla belirtelim özelliklerimizi:)

burak sanki vardı bi ara forumda yaw...
dur bi araştırayım ;)
en olmadı ölçecez :D

burak sanki vardı bi ara forumda yaw...
dur bi araştırayım ;)
en olmadı ölçecez :D
boyunu falan kastetmiyorum Hakan abi aman onlar önemli diil önemli olan motor ve şanzuman vites aralıkları:) yaw artık canıma tak etti olmadı gözünün yaşına bile bakmadın satarım :kop: tabi bu şakada hakan abi merak ettim fabrika verilerini aracın:sorry:

ya siteye baktım bulamadım :(
astra nickli arkadaşta engin bilgiler vardı bizim araçlarla ilgili ona bi sormak lasım
gsi cı da olsa o da f kasa kullanıyo sonuçta :D

yok yaw o değil burak
o arkadaşta geniş bi veri bankası var otomobillerle ilgili, bizimkilerin özelliklerde vardır elinde diye dedim
onların verilere biz uzaktan bakarız ancak :D
0-100 8sn., maks. 230kmh, 150bg :D

sapı mı elinde kaldı ilker???
seninki belkide çok eski falandı? ben geçen kapalı unutmuşum donmuşlardı 1-2- silkeleyerek buzunu döktüm hiç sorun olmadı :confused:
belkide senin araç daha bi soğukta kalmıştır o da olabilir, bu soğuklar arabalarımıza zarardan başka bişey değil ya ::(
zamanla buz yapışması yüzünden lastikleri yırtılabiliyor.kayserinin ayazında bu çok normal.

merhaba arkadaşlarr.arka kampanaların ve balataların ani frenlerde çok faydası oluyor mu?açıkcası ben anlamıyorum frenlerin nasıl çalıştığını.arkadakinler el frenini etkiliyor önler neden daha çabuk bitiyor hangi durumlarda arka çalışır??bilgiler iiçin teşk.

merhaba arkadaşlarr.arka kampanaların ve balataların ani frenlerde çok faydası oluyor mu?açıkcası ben anlamıyorum frenlerin nasıl çalıştığını.arkadakinler el frenini etkiliyor önler neden daha çabuk bitiyor hangi durumlarda arka çalışır??bilgiler iiçin teşk.
sercan frene bastığın anda ilk önce ön tekerlekler tutar.sonra arka devreye girer.hem bundan dolayı hem de frenleme anında aracın ağırlığı ön tekerleklere bindiği için frenleme anında ön tekerlekler daha çabuk yıpranır.Ani fren de olsa arka kampana ve balatalar tabi ki etkiler.ancak ön tekerleklerden 1-2 saniye sonra devreye girer:good:

teşekkürler ilker abi.bunları frenlerim iyi değilde ondan soruyorum.aracım 118binde öndeki balatalar sağlam.arkalar daha hiç değişmemeiş sanırsam hem balata hem kampana değiştireceğim de.öğrencilik işte.zaten direksiyonda yağ kaçırıyormuşş..ayrıca aracım otm. bu yüzden frenlerde bir farklılık oluyormu manuele göre.bilmiyorum??

Geri