Astra F Kullanıcıları Buraya

teşekkürler ilker abi.bunları frenlerim iyi değilde ondan soruyorum.aracım 118binde öndeki balatalar sağlam.arkalar daha hiç değişmemeiş sanırsam hem balata hem kampana değiştireceğim de.öğrencilik işte.zaten direksiyonda yağ kaçırıyormuşş..ayrıca aracım otm. bu yüzden frenlerde bir farklılık oluyormu manuele göre.bilmiyorum??
yok fren frendir.otomatik düz farketmez.yalnız balata 118 bin mümkün değil gitmez.kullanımdan kullanıma göre 15-20 binde değiştirilir.sen mutlaka balatalarını kontrol ettir eğer arkalar eskiyse.frenlerinin zayıflığı %90 ondandır.:good:

teşekkürler ilker abi.bunları frenlerim iyi değilde ondan soruyorum.aracım 118binde öndeki balatalar sağlam.arkalar daha hiç değişmemeiş sanırsam hem balata hem kampana değiştireceğim de.öğrencilik işte.zaten direksiyonda yağ kaçırıyormuşş..ayrıca aracım otm. bu yüzden frenlerde bir farklılık oluyormu manuele göre.bilmiyorum??
Ha bu arada kampanaları niye değiştiriyorsun ki?Kırık çatlak falan yoksa pek de değiştirilmez kampanalar.bunu o kazıkçı servis söylediyse kesinlikle adam gibi bir ustaya bir daha baktır.:good:

tamam ettireceğim bilmiyorum serviste öyle söylediler.40binde bir ön balatalar değiştirilir.üç defa ön değiştiğinde bir defa raka değiştirilir dedi.ben bilmiyotum yanii.

kampanaları değiştirelim bitmiş dedi.balatalar azalınca kampanaları yemiş dediler.değiştirmeyim yapılacak başka bir işlem mi varr??

kampanaları değiştirelim bitmiş dedi.balatalar azalınca kampanaları yemiş dediler.değiştirmeyim yapılacak başka bir işlem mi varr??
Balataların demiri çıkıp da kampanayı iyice yüzmüşse değişmesi gerekebilir.ama eğer kampanalar sağlamsa balata değişimi ile kurtarabilirsin diye söyledim.Kampana da pahalıdır şimdi:(sordun mu ne kadar?

merhaba arkadaşlarr.arka kampanaların ve balataların ani frenlerde çok faydası oluyor mu?açıkcası ben anlamıyorum frenlerin nasıl çalıştığını.arkadakinler el frenini etkiliyor önler neden daha çabuk bitiyor hangi durumlarda arka çalışır??bilgiler iiçin teşk.

bildiğim kadarıyla arka frenlerin etkisi %30 ani frenlerde özellikle etkili çünkü sadece önler tutarsa arabanın arkası atar. aynı problemler bendede vardı fren mesafem bayağı uzundu arka balata ve kampanaları+bilyeyi(bilye sadece abs li arabalarda olur) değiştirdim problem tamamen çözüldü. serviste 280 ytl ye değiştiler tabi abs yoksa bu fiyat bilyeden dolayı yarı yarıya düşer.

önlerin frenleme gücü biraz daha yüksek olduğundan önler daha sağlam tutar, bu şekilde biraz daha kontrollü yavaşlar veya savrulmadan kızaklarız, kerim'in dediği gibi %30 olabilir, ama genelde arka takım kampana vs. pek değişmiyor, ben bidefa sordum benim ustaya onlar ömürlük bişeyi yok dedi, araç 150binde 70bin i bana ait, hiç değişmedi, frenlerim de gayet güzel tutuyor
tabi kullanıma göre değişedebilir,
otomatiğin tek farkı şöyle olabilir; araç ağır olduğu için manuellere göre, daha fazla yük binebilir frenlere ve parça ömrü kısalabilir

sercan; www.opelparcaci.com şuraya bi bak burda parçalar epey ucuz, alıp özel serviste taktırmayı düşünebilirsin ;)

önlerin frenleme gücü biraz daha yüksek olduğundan önler daha sağlam tutar, bu şekilde biraz daha kontrollü yavaşlar veya savrulmadan kızaklarız, kerim'in dediği gibi %30 olabilir, ama genelde arka takım kampana vs. pek değişmiyor, ben bidefa sordum benim ustaya onlar ömürlük bişeyi yok dedi, araç 150binde 70bin i bana ait, hiç değişmedi, frenlerim de gayet güzel tutuyor
tabi kullanıma göre değişedebilir,
otomatiğin tek farkı şöyle olabilir; araç ağır olduğu için manuellere göre, daha fazla yük binebilir frenlere ve parça ömrü kısalabilir

sercan; www.opelparcaci.com şuraya bi bak burda parçalar epey ucuz, alıp özel serviste taktırmayı düşünebilirsin ;)

sağol hakan abi verdiğin bilgiler için..haklısın acaba manuelle otm arasında kaç kg fark vardır??

bildiğim kadarıyla arka frenlerin etkisi %30 ani frenlerde özellikle etkili çünkü sadece önler tutarsa arabanın arkası atar. aynı problemler bendede vardı fren mesafem bayağı uzundu arka balata ve kampanaları+bilyeyi(bilye sadece abs li arabalarda olur) değiştirdim problem tamamen çözüldü. serviste 280 ytl ye değiştiler tabi abs yoksa bu fiyat bilyeden dolayı yarı yarıya düşer.

benim araçta abs yok.aracım gl.kampanalarım aldığımda boyalıydı hala boyalı gerçi.dışardan bakıldığında pek bir şey anlaşılmıyor.bende sizin gibi hepsini değiştireceğim.ama bilyesizi.bana başka bir özel servis.yan sanyi fiyatı kampanaların tanesi 50 dedi.orj de tanesi 100.yan sanayi alsam çok problem olmaz heralde..birde bu kampanalar normalde ne renk:help:

Geri