Astra F Kullanıcıları Buraya

arkadaşlar merhaba.adım burak.acıbadem-ist. da oturuyorum.sizlere bir sorum olacak.98 astra f model arabam var.ön panjur ve ön tanpon değişikliği yapmak istiyorum tavsiyesi olanlar varmı diye sormak istedim.ayrıca 17 inch jant taktırmak için yaylarıda değiştirmek gerekiyormu..ilginize şimdiden teşekkür ederim.görüşmek üzere

hoşgeldin aramıza
yay değiştirmeden 17 takarsan jip gibi durur araba :)
pancuru yaptırman lazım hazır olarak tr de pek satılmıyor

göstergelerle saat tarih hısmını yaparken çekemedim; ama diğer kısımları yaparken çekerim;dün tam 6 saat uğraştım; bugünde uğraşacam;tam olarak ancak cumartesi biter; tek başıma uğraşınca foto çekmemeye fırsat olamdı ,ama diğer kısımların yapılışını fotalarım;az önce göstergeleri tam olarak sabitledim; km saatini falan kontrol ettim; şimdilik sorun yok........
tam da alengirli kısmı çekmemişsin,
bi ara kısa bi özet yap benim de niyetim var da tırsıyorum :)

astra f hacback li arkadaşlar bi ruhsatlarınızı kontrol ediverin bakim benim ruhsatta astra HB NB yazıyor yoksa benim ruhsattamı bi yanlışlık var!!!!

bende hiç ibare yok
ama senin araba baştan sedan olup sonra modlanmış olmasın :D

şu anda lastikler 195 55 15, 195 60 15 yapmaya kesin kararlıyım.Acaba üste sürtme yapar mı? yükseltmek gerekir mi? bu arada 4 amortisör yeni değişti.
Niye yükseltmek istiyosun ki??

arkadaşlar, astra f ler lpg konusunda nasıl. lpg kullanan arkadaşların objektif yorumlarını almak istiyorum. ben f kasa bir astra almak isteyen biri olarak soruyorum bunu. aracı sürekli şehir içi 40 ın üstüne çıkılmayan trafikte kullanacağım. ayda bir de 250 km lik yola belki gidilecek. satılıklarda bakıyorum bazı arac sahipleri demiş ki, "araca hiç lpg takılmamıştır" yani bu bir marifet mi takılınca pişman olunup sökülüyor mu, astra f lerde lpg sorunlumu bu beni şüphelendirdi. ama bu konunun lpg iyidir, kötüdür tartışmasına dönüşmesini istemiyorum. benim öğrenmek istediğim, araba pazarına çıkınca karşıma çıkan lpg li astra f lere nasıl yaklaşayım. direk uzak mı durmalı yoksa lpg li ise şuna dikkat et, şöle olmasın, bööle olsun falan gibi tecrübe ve tavsiyelerinizi almak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

Egzoz muayanesi gecen sene yaptırmıstım yine dolmus ben 2 senede 1 biliodum sanırım 10 yasını gecen araclar ıcın senede bir oluyormus simdi tarih gecti yaptırtmadım cezası ne kdr?

arkadaşlar, astra f ler lpg konusunda nasıl. lpg kullanan arkadaşların objektif yorumlarını almak istiyorum. ben f kasa bir astra almak isteyen biri olarak soruyorum bunu. aracı sürekli şehir içi 40 ın üstüne çıkılmayan trafikte kullanacağım. ayda bir de 250 km lik yola belki gidilecek. satılıklarda bakıyorum bazı arac sahipleri demiş ki, "araca hiç lpg takılmamıştır" yani bu bir marifet mi takılınca pişman olunup sökülüyor mu, astra f lerde lpg sorunlumu bu beni şüphelendirdi. ama bu konunun lpg iyidir, kötüdür tartışmasına dönüşmesini istemiyorum. benim öğrenmek istediğim, araba pazarına çıkınca karşıma çıkan lpg li astra f lere nasıl yaklaşayım. direk uzak mı durmalı yoksa lpg li ise şuna dikkat et, şöle olmasın, bööle olsun falan gibi tecrübe ve tavsiyelerinizi almak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

onlar lpg hakkındaki eski bilgilerden kaynaklanıyor
genelde kullananlar lpgden memnunlar ama montaj çok önemli diyor herkes
yani almak istediğin arabayı iyice kontrol ettirmen lazım lpgli alacaksan

evet öyle olacak efe; sen memnunsun heralde;arabada ışığın şiddetini ayarlayabiliyormusun sen ; şuan taktığım kısımlar sabit yanıyor; ben bu işi vectrada da yapmıştım ama onda ayarlanıyormuydu hatırlamıyorum...

ayarlanmıyo halil abi.yakıyosun ve sabit bir aydınlatma veriyo..

şuan montaj işlemini tamamen bitirdim; aslında öğlen bitirmiştim ama kalörifer düğmelerinin tellerini ters bağlamışım; tekrar orta kısmı sökmek zorunda kaldım; ama şimdi mükemmel oldu; çok feci yoruldum; yarın arabayı yıkayıp foto koyacam; az önce arabayı biraz kullandım; aydınlatma çok hoşuma gitti; sirkülasyon anahtarı sorunluydu; sökmüşken onuda yaptım; tarih sıcaklık göstergesinde de arıza vardı ,onu da hallettim; bir arabayı temizlemesi kaldı; oda yarına artık; yarın yıkadıktan sonra koyarım fotoları; yapım aşamasını hiç fotolayamadım;bütün işleri tek başıma yaptım; dolayısıyla hiç fırsatım olmadı; ama yapacak arkadaşlara her türlü yardımda bulunabilirim....

tam da alengirli kısmı çekmemişsin,
bi ara kısa bi özet yap benim de niyetim var da tırsıyorum :)

hiç foto çekemedim yaparken ; kusura bakmayın ama lazım olduğunda ;ayrıntılı olarak anlatırım yapılması gerekenleri ....

şuan montaj işlemini tamamen bitirdim; aslında öğlen bitirmiştim ama kalörifer düğmelerinin tellerini ters bağlamışım; tekrar orta kısmı sökmek zorunda kaldım; ama şimdi mükemmel oldu; çok feci yoruldum; yarın arabayı yıkayıp foto koyacam; az önce arabayı biraz kullandım; aydınlatma çok hoşuma gitti; sirkülasyon anahtarı sorunluydu; sökmüşken onuda yaptım; tarih sıcaklık göstergesinde de arıza vardı ,onu da hallettim; bir arabayı temizlemesi kaldı; oda yarına artık; yarın yıkadıktan sonra koyarım fotoları; yapım aşamasını hiç fotolayamadım;bütün işleri tek başıma yaptım; dolayısıyla hiç fırsatım olmadı; ama yapacak arkadaşlara her türlü yardımda bulunabilirim....
Hayırlı olsun halil abicim ;) yarın fotoları merakla bekliyoruz :) :) :)

Geri