Astra F Kullanıcıları Buraya

arkadaslar bende bir astra F ci olarak F kasa uzerıne actıgınız forum ıcın tesekkur edıyorum hem spor hem serı hemde aıle ıcın cok ıdeal bır araba bu fıyatlara alınabılenecek en ıyı opellerden...

KAABİR hoşgeldiin...

Hakan bende seninle aynı fikirdeyimm...Fren tertibatı yerine oturdukca daha keyif vermeye başladı araba....Eksikler tamamlanınca tadından yenmez dediğin gibi....:good:

Arkadaşlar arabamın sertliğinden şikayetçiyim:(Kasisilerde kütür kütür:(Bizim arabaya uygun amortisörlerin yumuşak olanları yokmudur acaba.Bilgisi olan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?

ilker galiba bize koni vs. lazım bence. ama memleketimin yolları işte... ne taksak rahat yok...

ilker galiba bize koni vs. lazım bence. ama memleketimin yolları işte... ne taksak rahat yok...
Haklısın hakan.Ama şu da var bizim amortisörler yol tutuşunu artırmak için özellikle sert yapılmış.ama memleket yollarında yol tutuşunun pek de bir önemi yok malesef.hyundai accent kullandım dün baya yumuşak benimkine göre ama yol tutuşu ii değil.virajlarda başarısız ve yüksek hızlara pek gelmiyor opel gibi.

Arkadaşlar arabamın sertliğinden şikayetçiyim:(Kasisilerde kütür kütür:(Bizim arabaya uygun amortisörlerin yumuşak olanları yokmudur acaba.Bilgisi olan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?
:good: :good: :good:
Katılıyorum İlker abi çukurlara girerken tak tuk giriyo walla sonra yaylanıyo lakin kasislere çok sert giriyo dağıtacam die korkuyom walla:( çukurlara girerkende yaylansa harbiden çok süper olacak:D hem alçaltırız hemde yumuşak bi yay süper olur:) de ne kadar acaba fiyat araştırması yapmak lazım;)

Aslında Hakan abi 3.5luk değilde şöle biraz daha yüksek bişeyler taksak oda olur hem yumuşatırız hemde yol tutuşunu birazda olsun etki eder yere yaklaştırdıkmı ama 3.5 sonraki yay ebadı ne onu bilmiyorum:( ama biraz olsun alçatmak lazım leylek gibi duruyo:)

Haklısın hakan.Ama şu da var bizim amortisörler yol tutuşunu artırmak için özellikle sert yapılmış.ama memleket yollarında yol tutuşunun pek de bir önemi yok malesef.hyundai accent kullandım dün baya yumuşak benimkine göre ama yol tutuşu ii değil.virajlarda başarısız ve yüksek hızlara pek gelmiyor opel gibi.
virajlarda hakkaten iyi,
benim abim hyundainin kalite mühendisi, testlere vs. kendileri çıkıyolar, benim arabanın viraj dönüşüne hasta oluyo ;)
ama yollar ve belediye frenleri işte, 5kişi olunca altı hemen değiyo arabanın, bide yumuşak olsa iyice oturcak
Aslında Hakan abi 3.5luk değilde şöle biraz daha yüksek bişeyler taksak oda olur hem yumuşatırız hemde yol tutuşunu birazda olsun etki eder yere yaklaştırdıkmı ama 3.5 sonraki yay ebadı ne onu bilmiyorum:( ama biraz olsun alçatmak lazım leylek gibi duruyo:)

ben de tam ölçü bilmiyorum ama çamurluk-teker arasını azcık doldurmak gerekiyo burakçım hem tekeri büyütüp hem yay almak isterdim ama ekonomi işte, bide altının değmesi derdi var :(

ben de tam ölçü bilmiyorum ama çamurluk-teker arasını azcık doldurmak gerekiyo burakçım hem tekeri büyütüp hem yay almak isterdim ama ekonomi işte, bide altının değmesi derdi var :(
Gerçi orasıda öle hakan abi çünkü inan altı değmesinde die tümseklerden 10la geçiyom heke bide arkamda şahin varsa inan hızımı artırmayıp adamın geçmesini bekliyorum neden dicek olursan ne zaman tümseye gelsek şahinin sahibi sellektör çakıyo hasta ediyo:kop: ama şuda var Hakan abi keskin virajlarda çok rahat dönüyo :) hiç bi sıkıntı yaratmıyo;) ama şu yay konusu beni baya bi düşündürüyo:) bide aracın yaylanması var mesela yol hafif dalgalı falan oldumu bak orasıda çok harika oluyo buda bana hep amortisörlerin yumuşak olduğunu gösterir zannediyordum :D şimdi bu amortisörlerin yumuşak olduğuna kanıt değilmi çünkü her araç okadar yaylanmaıyo mesela:cool:

amortisör ne kadar sertse dönüşlerde o kadar az yatıyor araç, arabanın yana yatması da virajda dönüşü zorlaştırıyor...
bizimkilerin ağırlık merkezi yüksekliği biçok araçtan az, o yüzden daha yumuşak amortisörle daha iyi yol tutabiliyoruz..
benim arabayı clio ile takip ettim ben bidefa, virajlarda farkı o zaman hissediyor insan ;)

arkadaşlar bence sert süspansiyon daha iyi çünkü virajları bu süspansiyonlar sayesinde çok rahat dönebiliyoruz konfordan ödün veriyor fakat her zaman dediğim gibi önce güvenlik

Geri