Astra F Kullanıcıları Buraya

Lastiğin üzerinde yazıyomu ki kaç hava vurulacağı?

yazıyo olması lazım yerine vs. bakar burdan söylerim

Ok lastiğe bakarım,yazıyorsa onu yaparım..Ama yazmıyorsa 32 yapıcam..Saolun İlker,Hakan ve A.Kerim.....
Birşey dana sorayım musadenizle..Sanırım benim araba sağır olmuş..vites yükseltirken verdiğim gaza araba hemen tepki vermiyor,sonra sonra acılıyor..Mesela 2 ile gidiyorum devir 3000 de falan,3 e takmam gerekiyor..takıyorum debriyajdan ayagımı cekip gaza basıyorum araba,bastıgım gaza hemen tepki vermiyor....Birde sanki rampalarda bayılıyor gibi...Sizce arabam sagırmı olmuş,yoksa teknik bir arızamı var yada olay tamamen bendenmi kaynaklanıyor??

baskı balata problemi olabilir vites yükseltirken bahsettiğin konu.. bitmeye başlayınca öyle yapıyodu Uno'da başıma geldi de :rolleyes:
rampalara bişey diyemicem ama vites atarken devirlenemediği için üst vitese de baygın çıkıyo olabilir...
iyi bi ustan varsa birlikte denemeye çık şıp diye söyler

Ok lastiğe bakarım,yazıyorsa onu yaparım..Ama yazmıyorsa 32 yapıcam..Saolun İlker,Hakan ve A.Kerim.....
Birşey dana sorayım musadenizle..Sanırım benim araba sağır olmuş..vites yükseltirken verdiğim gaza araba hemen tepki vermiyor,sonra sonra acılıyor..Mesela 2 ile gidiyorum devir 3000 de falan,3 e takmam gerekiyor..takıyorum debriyajdan ayagımı cekip gaza basıyorum araba,bastıgım gaza hemen tepki vermiyor....Birde sanki rampalarda bayılıyor gibi...Sizce arabam sagırmı olmuş,yoksa teknik bir arızamı var yada olay tamamen bendenmi kaynaklanıyor??
arkadaşım baskı balatan bitmiş:( aynısı bendede oluyordu. 2. viteste 3000 devirde 3. vitese takıyordum araba bayılıyordu.

Saolun arkadaşlar...Frenler içi kontrole gidecektimm(ön,arka yeni takımlar),onuda sorarımm......Ama hakkatten bu durum beni arabadan soğuttu iyice...Bakalım düzelince neler olacakkk....Peki ne kadar tutuyor bu baskı balata?

Son düzenleme:
Saolun arkadaşlar...Frenler içi kontrole gidecektimm(ön,arka yeni takımlar),onuda sorarımm......Ama hakkatten bu durum beni arabadan soğuttu iyice...Bakalım düzelince neler olacakkk....Peki ne kadar tutuyor bu baskı balata?
Mutlu baskı balata 200 e falan malolur sana.ama sorunun bundan kaynaklandığını tam olarak bilemiyoruz.debriyaj balatası bitik araba özellikle 5.viteste gaz yemez.mesela 140 ta 5lersin arabanın sürati artmaz.belki de gaz kelebeği falan dolmuştur.gerçi gaz kelebeği dolsa ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa kalkışta da gaz yemez.böyle bir durum var mı?ama baskı balata olma ihtimali yüksek görünüyor yine de.

baskı balata debriyajla ilgili bi sorun ilkerinde dediği gibi 200-300ytl ye malolur tabi serviste 900 ytl ye değişiyorlar. baskı balatanın bitip bitmediğini bide şu şekilde anlaşılır. 4. vitesteyken kalkmaya çalış eğer araç stop etmiyorsa balatanın değişme zamanı gelmiştir.

Arkadaşlar bugün serviste 96 vectra a kasa GT vardı 156 bg lik.sıralı sistem de takılı.yer uçağı gibi düşünsenize.benim araba yanında kağıt gibi kaldı valla:Dbide vectra a kasaların süspansiyonu çok sert değilmiş tam kararındaymış.:good:

Arkadaşlar bugün serviste 96 vectra a kasa GT vardı 156 bg lik.sıralı sistem de takılı.yer uçağı gibi düşünsenize.benim araba yanında kağıt gibi kaldı valla:Dbide vectra a kasaların süspansiyonu çok sert değilmiş tam kararındaymış.:good:
Walla A kasa GTleri bende duydum İlker abi ya walla GTmi alsak napsak:D

valla hocam otoyolda vectra gt benimle dalga geçti:) yalnız süspansiyonlarının sert olduğunu duymuştum. bu arada fiyatları kaçtan gidiyormuş?

slm arkadaşlar,bugün arabanın bujisi ve hava filtresi değişti, bujiler kömür bağlamış:) büyük ihtimal yakıt tasarufunda azalma oljak,,bosh un çift tırnaklı bujileri war,bizim arabalara çift tırnaklı takılıyomuş ,ondn aldk,sanayide hallettik hepsini,inşallah azalır yakıtı:)

A.kerim ve burak yol tutuşu ve süspansiyon sürüş zevki olarak üzerine araba tanımam diyor benim opelci ustam.tam binilecek araba bence.ama sıralı sistem takılı olacak.fiyatları da 10 ile 13 arası değişiyor modeline göre.bizim burda var bi tane 96 ama 14500ytl diyor ama çok temiz.biraz ucuz söylese düşünecektim inanın:good:

Geri