Astra F Kullanıcıları Buraya

İlker sizin arabalar serimi,yani gaza hafif dokunsan bile tepki veriyormu...Eger veriyorsa benimkide bu sorun var demektir...Kalkışta bana göre tam bir performans sergilemiyor...A.Kerim 4. vites testini yarın yapıcam.Bakalım arıza baskı balatadamı yoksa başka bişeymi var...
Bu arada arabamı almadan önce bir galeride 95 model sıralı lpgli,klimalı,200 küsür binde cok temiz bir gt bakmıştım ama fazla yakar düşüncesiyle vazgeçmiştimmm....Eğer bakıyosanız bunlardan sanırım Eskişehirde cok varmış...
Kardeş bizim arabalar özellikle seriliğiyle tanınırlar zaten.sana şu kadarını söyleyim gaza ayağını tutamıyorsun benim arabada fırlıyor anında:good: sen baskı balataya fazla takılma.sorun buji,buji kabloları,gaz kelebeği,hava ve benzin filtreleri,ya da eskimiş yağ gibi nedenlerden de kaynaklanıyor olabilir.çünkü ilk kalkışta da da tepki vermeyen arabanın sorunu debriyaj balatasından kaynaklanmıyor bence.balata aşınması yüksek hızlarda ve yüksek viteslerde kendini gösterir.yani motor gücü arttıkça balata karşı taraftaki volanı kaçırmaya başlar.tabiri caizse patinaj çeker balata.karşıyı tam tutmaz kaçırır yani:good: ama yine de sen iyi bir opel ustasına mutlaka baktır arabayı:good:

çok güzel bi araç gt bence de
lpgsiz binilmez ama

ben de arabayı satmaya kıyamadığım için lpg düşünüyo performansta hissedilecek kadar kayıp olmuyo diyo kullananlar
ama satıp yenilemeye karar verirsem dizel alırım kesin, 1.6dan küçük olmamak kaydıyla tabi ;)
hakan ve dizel düşünen tüm arkadaşlar.bence artık dizelin hiçbir esprisi kalmadı:( eurodiesel 2.95 ytl oldu.bunun yanı sıra dizelin parça fiyatları ve bakım masrafı da benzinliye göre çok fazla:( size bir örnek ben tamircideydim.2006 dizel logan geldi.kötü mazottan pistonlar erimiş.ve enjektörler de değişecek.4 enjektörü 2000ytl.benim arabanınki 500 ytl.yorum size kalmış.şu zamanda en iyisi sıralı sistem.aracından performans isteyenler benzinliyi ararsınız söyleyim.hem bir sürü fark öde alırken.hem masrafı çok olsun.hem gürültü dinle traktör gibi.hem de 3000 devirden sonra nefesin kesilsin.hiç tavsiye etmem.şu an en iyisi sıralı lpg:good:

Peki o zaman İlker uyarıların aklımdayken ustaya derdimi anlatayım gittigimde..Bakalım oo ne diyecek,inşallah bir kerede sorunu bulur ve çözer yoksa ondanmı,bundanmı acaba derse cebimi degil iliğimi kuruturlar heralde....

kesinlikle gir derim kurt gibi oluyo araç ama tanponum 94 deil :( Egahan Kardeşimde 94 var çok çok harika oturmuş . birde sislere xenon ohh ohh misss
:D logosuz düşünüyorum ben bitane, becerebilirsem kendim yapıcam

Çok haklısın Hakan abi 30luk geen benzin attım walla hiç banamısın demedi:( walla mantıklı gelmeye başladı şu LPG olayı:( walla hayırlısı diyelim Hakan abi bence yengeyi ikna et bi tane GSİ alalım sana fazla paraya gerek yok panterin üstüne ızcık eklersin LPGli mis gibi binersin :) :) :) walla benim alabilmem için düzenli bi işe girmem gerek:( oda çok zor ama en azından senin var abi:) :rock (SFİ) GSİ16v :rock
kısmet burakçım benim de hayalim o yönde ;)
slm arkadaslar ben de 12/1996 model astra f-cc var..benim sorum arabanin motoru cok mu sesli calisiyor servise gosterdigimde hersey normal dendi bende anlamadim..2..sorum araba en fazla 160 basti simdiye kadar sizce nasil normal de 180-200 basmasi gerekmezmi veya normalmi
cc nedir? anlayamadım, bide aracınız 1.6 mı? 1.6 ile 215 yaptım ben
ayrıca sesli sayılamaz bizim araçlar bi problemi var gibi motorunuzun..

hakan ve dizel düşünen tüm arkadaşlar.bence artık dizelin hiçbir esprisi kalmadı:( eurodiesel 2.95 ytl oldu.bunun yanı sıra dizelin parça fiyatları ve bakım masrafı da benzinliye göre çok fazla:( size bir örnek ben tamircideydim.2006 dizel logan geldi.kötü mazottan pistonlar erimiş.ve enjektörler de değişecek.4 enjektörü 2000ytl.benim arabanınki 500 ytl.yorum size kalmış.şu zamanda en iyisi sıralı sistem.aracından performans isteyenler benzinliyi ararsınız söyleyim.hem bir sürü fark öde alırken.hem masrafı çok olsun.hem gürültü dinle traktör gibi.hem de 3000 devirden sonra nefesin kesilsin.hiç tavsiye etmem.şu an en iyisi sıralı lpg:good:
İlker çok haklısın ya..
gerçi benimkiler hep düşüncede kalıyor, bakıyorum yeni araçlara falan kendi arabama kıyamıyorum onlarla kıyaslayınca..
Burak gibi ben de aşık oldum araca, olur da satarsam bi gün ağlarım arkasından...

Kardeş bizim arabalar özellikle seriliğiyle tanınırlar zaten.sana şu kadarını söyleyim gaza ayağını tutamıyorsun benim arabada fırlıyor anında:good: sen baskı balataya fazla takılma.sorun buji,buji kabloları,gaz kelebeği,hava ve benzin filtreleri,ya da eskimiş yağ gibi nedenlerden de kaynaklanıyor olabilir.çünkü ilk kalkışta da da tepki vermeyen arabanın sorunu debriyaj balatasından kaynaklanmıyor bence.balata aşınması yüksek hızlarda ve yüksek viteslerde kendini gösterir.yani motor gücü arttıkça balata karşı taraftaki volanı kaçırmaya başlar.tabiri caizse patinaj çeker balata.karşıyı tam tutmaz kaçırır yani:good: ama yine de sen iyi bir opel ustasına mutlaka baktır arabayı:good:
İlker abime katılıyorum:good: baskı balata bitince inan Mutlu abi araç yürümek istemiyo bende öle diyeyim bide şu var mesela kasırganın tek derdi baskı balatada değilmiş değiştirdik tmm eskisi kadar yığılma yok lakin yine bi isteksizlik vardı ve istemeyerekte olsa komple bakımını yaptırdıkki daha bakımına vardı ama eski usta malesef benzin filtresini değiştirmeyi unutmuş ve inan abi filtre zift gibi olmuş servisteki abi sen bunun yürüdüğüne dua et dediydi :good: ustana bi danış derim abi:good:

Walla Hakan abi eğerki imkanın varsa siteden bi GSİ ayarlayalım sana ben alamıyorum:cry: imkanın varsa sen:) tabi pantere kıya bilirsen:D ama sana panteri aratmaz:) nede olsa herşeyiyle oda astra hamde F:)
Ayrıca Hakan abi ya bizmi çok abartıyoruz yoksa gerçekten güzel araçlarmı walla bak kaç kişiden aynı tepkiyi aldım;) lakin neyini sevdiğimi çözemedim:o serilik,konfor,yol tutuşu,sağlamlık,ekonomik:) şimdilik aklıma gelenler bunlar lakin eksik varsa tamamlayın bide yanlış düşündüğüm yer varsa tabi onuda düzeltin:)

İlker abime katılıyorum:good: baskı balata bitince inan Mutlu abi araç yürümek istemiyo bende öle diyeyim bide şu var mesela kasırganın tek derdi baskı balatada değilmiş değiştirdik tmm eskisi kadar yığılma yok lakin yine bi isteksizlik vardı ve istemeyerekte olsa komple bakımını yaptırdıkki daha bakımına vardı ama eski usta malesef benzin filtresini değiştirmeyi unutmuş ve inan abi filtre zift gibi olmuş servisteki abi sen bunun yürüdüğüne dua et dediydi :good: ustana bi danış derim abi:good:

Burak kardeşim saol...Aynen,bende baktıracam.Siz böle anlatınca baskı balata şüphesinden sıyrılıyorum yavaş yavaş..Ama bunuda kontrol ettiricem...Bakalım ne cıkacak..Çıkan problemleri yazarımm..

Walla Hakan abi eğerki imkanın varsa siteden bi GSİ ayarlayalım sana ben alamıyorum:cry: imkanın varsa sen:) tabi pantere kıya bilirsen:D ama sana panteri aratmaz:) nede olsa herşeyiyle oda astra hamde F:)
Ayrıca Hakan abi ya bizmi çok abartıyoruz yoksa gerçekten güzel araçlarmı walla bak kaç kişiden aynı tepkiyi aldım;) lakin neyini sevdiğimi çözemedim:o serilik,konfor,yol tutuşu,sağlamlık,ekonomik:) şimdilik aklıma gelenler bunlar lakin eksik varsa tamamlayın bide yanlış düşündüğüm yer varsa tabi onuda düzeltin:)
sonerin gsi çok makul aslında,ama sarı rengi sevmedim ben :rolleyes:
senin bildiğin var mı makul fiyatlı???
binmeyen anlamıyo işte bizim araçların keyfini ;)
abim çok takılmıştı bana eski araba almışın diye binince delisi oldu ;)

Geri