Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokibey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
süleyman bey ben yardımcı olayım.
ama konuyu baştan sona takip ettiysen görmüşsündür.
konu benim anlattığımdan bambaşka yerlere gitti.
farklı yapanlarda üzerine anlatınca allak bullak oldu konu.

eğer benim yaptığım gibi (konunun ilk başındaki) yapıyorsan ben yardımcı olayım sana

Merhabalar öncelikle,sayenizde benim gibi bu işten pek anlamayan insanlarda nasipleniyor bunun için teşekkür ederek sizlere birşey sormak istiyorum

Ben gerekli malzemeleri alıp devreyi yaptım fakat birtürlü çalıştıramadım rölenin sesi geliyor fakat camlar kapanmıyor hatta devredeki elemanlardan şüphelenip birtane daha yaptım fakat değişen birşey olmadı.Merkezi kilit beyninin oradan yapıyorum bağlantıyı,mavi siyah ve kırmızı mavi sokete giren kablolara paralel bağladım ancak nerede yanlış yaptığımı bulamadım yardımcı olabilrmisiniz,kapıyı sökemediğimden beynin oradan yapmak daha kolayıma geldi.Şimdiden teşekkürler

merhabalar öncelikle,sayenizde benim gibi bu işten pek anlamayan insanlarda nasipleniyor bunun için teşekkür ederek sizlere birşey sormak istiyorum

ben gerekli malzemeleri alıp devreyi yaptım fakat birtürlü çalıştıramadım rölenin sesi geliyor fakat camlar kapanmıyor hatta devredeki elemanlardan şüphelenip birtane daha yaptım fakat değişen birşey olmadı.merkezi kilit beyninin oradan yapıyorum bağlantıyı,mavi siyah ve kırmızı mavi sokete giren kablolara paralel bağladım ancak nerede yanlış yaptığımı bulamadım yardımcı olabilrmisiniz,kapıyı sökemediğimden beynin oradan yapmak daha kolayıma geldi.şimdiden teşekkürler

kilitleme yaparken kapilar açik değil dimi

Hayır tüm kapılar kapalı devreyi sürücü koltuğundan eğilip bağlıyorum daha sonra kontağı çevirip camlardan birini yarım bırakıyorum ve anahtarı çekiyorum,ardından şöför kapsını birkez açıp kapatıyorum çünkü biliyorsunuzdur şöför kapısını açmadğınız zaman çift kilitleme yapmıyor ben bu şekilde deniyordum fakat sonuç alamadım,çift kilitleme gerçekleşiyor rölenin sesinide duyabiliyorum ama cam kapanmıyor

ben kapı üzerinden yaptığım için diğer tarafa bişey diyemiyorum.

merkezi kilitten yapanlar arkadaşımıza yardımcı olunda onunda işi görülsün :)

grnt0029.jpg

Benim yaptığım bağlantı kabloları ve röle bağlantısı bu şekilde

Uploaded with ImageShack.us

bende devreyi bugün hazırladım yarın nasipse uygulayacağım,inşallah sorunsuz zararsız hallederim :)

bugün kafayı yedim resmen...
devreyi aldım elime açtım kapıyı kabloları çıkardım önce 2 kabloyuda şaseye bağladığımız bağlantıyla denedim olmadı sonra vidyodaki arkadaşın söylediği gibi bağlayayım dedim kahve mavi kablo bende yok.en son sinirlendim devreyi parçaladım attım kabloları sarıp kapattım.

Cengiz abi eğer merkezi kilit beyninden fotoğraflı bi anlatım yaparsa en azından kablo renkleri devrenin bağlatısı gibi ancak o şekilde uğraşırım yoksa zor.Bugün olmadıkça kafayı yedim.benim astra 98 olduğu için mi olmuyor yoksa ben beceriksiz olduğum için mi anlamadım... :(

Bende beceremedim nerede yanlış yaptığımı da çözmüş değilim,şu kablo olmadıysa bunu dene diyebileceğiniz birşey varmı acaba

Geri