astra gsı 156 vs civic vtec 160 mı alır drag

orası öle Osman abi ayrıce vtec kullanıcısı olarak neden bu kadar yerin dibine batırıyon anlamadım gerçekten o kadar kötümü ya ben tamam tam bi OPEL hastasıyım ama HONDA dendimide akan sular duruyo yani ne biliyim ayrıce tork olayına gelelim dediğin gibi en iyi torkuna taa 5500 devirde olaşıyoki tam bi rezillik benim araç bile 3500 devirde 148 nw torka ulaşabiliyo artık bundan öte daha ne olsun ağırlık konusuna gelince wala benim araçta hantal kalıyo:o ya tam motora devirlendirmeden kaldırdığım için veya aracımda sorun olduğu için:o ama normal bi araç çok rahat burnunu gösteriyo:( oda bizim acemiliğimizden heralde:D
arkadaşım beni yanlış anlamışsın bende honda hastasıyımdır opel ile honda sevgim aynıdır ama kıyaslama yapacak olursak durum anlattığım dibi ve şunu ekliyim araçlarda 3 er kişi olsun vtec oturup ağlar yani sonuç mantıken ortada güç bence beygir deyil torkdur.....

arkadaşım beni yanlış anlamışsın bende honda hastasıyımdır opel ile honda sevgim aynıdır ama kıyaslama yapacak olursak durum anlattığım dibi ve şunu ekliyim araçlarda 3 er kişi olsun vtec oturup ağlar yani sonuç mantıken ortada güç bence beygir deyil torkdur.....
yok abi nie yanlış anlayım demekki sende benim kafadasın demektir:) zaten önceki yazımdada dikkat ettiysen direk aracımın torkunu yazdım bilmem farkettiysen çünkü ivmelemesi için torkunun iyi olması lazım ayrıce 3 kişiyle ağlaması gayet normal çünkü 1.6 motorla biyere kadar ama gsi 2.0 motor olduğu için daha geç yorulamadan kaynaklanıyo tabi emin diilim ama öle olması lazım :D ayrıca benim aracım normal bi aile aracı olmasına rağmen yüksek torku ve düşük devirde en ii torkuna ulaşması sayesinde nice yeni araçlara çok rahat kafa tutabiliyorum:) ama işte bg gücü 100 bg olduğu için tabi daha çabuk motor yoruluyo:) Osman abi ne demek ben seni anlıyorum ayıp ettin:) sadece seni memnun etmediği yanını öğrenmek istedim onuda öğrendim saolasın:D

arkadaşlar vtec kalkarken ağır kalkıyor bunu sürenler çok iyi bilir ama işlerine gelmez mantık var 5500 devire kadar gelenekadar ben yürümüş gitmiş olurum belki ilerdede onu beklerken sağa çekip aracımın yağına suyuna bakırım çokmu salladım :) son yazdıklaım şaka ama kalkış anlattığım gibi

Dostum honda vtec agır mı kalkıyo.. sen sanırım hondanın jeepi crv ile kalktın.. bende opelciyim ama allahın bildiğini kuldan esirgemek olmaz efsane kasa vtec in kalkısına agır diyosan sanırım perte cıkmıslarına denk geldin. yanlıs anlasılma olmasın bende opelciyim.dragda efsane vtec ama uzun yolda opelin dişlileri büyük oldugu için uzun yolda senle hem fikirim

arkadaşlar kimse alınmasın ama hondaya okadar sempatiniz varsa niye bi honda almıyosunuz sfi kalkıştada iyidir bana göre bu benim düşüncem idda eden varsa bu hafta sonu istanbuldayım astra gsi da var hondası olan veya tanıdığı falan varsa görelim şu hondayı sfi karşısında neler yapacak

Vtı olayını abartmayın kötü arabalar değil.İşi bilen çok güzel yürütür onuda başka 1.6 nında kafa çıkarma olayı yalan olur yaparsa 106/saxo lar yapar.Devir istiyor gitmek için evet ama alt devir alışlarıda iyi ayrıca şanzımanıda uzun değil.

vti iyi olabilir ama sfi da hondanın yanında bana iyi değil demesin bakımlı sorunsuz bi gsi karşısında şans tanımıyorum

Byler walla bu konuda Hondayı tebrik etmek lazım ne olursa olsun düşünün bi benim aracımla aynı hacimde bi araç birisi 110 bg 148 nw tork civic ise 160 bg ?nw tork yani torkunu bilseydim yazardım ama bilmediğim için kusura bakmayın yani dediğim tamam tam bi gsi hastasıyım ama 2.0 motor olmasına 150 bg 220 nw tork yanlışsam düzeltin;) torkda emin diilim yani o yüzden tebrik etmek lazım ama Osman abininde dediği gibi arabanın içine doluşup kapışıldığında 1.6 olduğu için şişip kalıyo motor işte o zaman gsinin kemikli motoru ortaya çıkıyo;) bide şu sorun var çoğu 94 olduğu için yürüyen sağlam makina bulmak gerçekten zor keşke öle bi imkan olsa 3 sene sonra %100 yani gsi altımda olur :D

Byler walla bu konuda Hondayı tebrik etmek lazım ne olursa olsun düşünün bi benim aracımla aynı hacimde bi araç birisi 110 bg 148 nw tork civic ise 160 bg ?nw tork yani torkunu bilseydim yazardım ama bilmediğim için kusura bakmayın yani dediğim tamam tam bi gsi hastasıyım ama 2.0 motor olmasına 150 bg 220 nw tork yanlışsam düzeltin;) torkda emin diilim yani o yüzden tebrik etmek lazım ama Osman abininde dediği gibi arabanın içine doluşup kapışıldığında 1.6 olduğu için şişip kalıyo motor işte o zaman gsinin kemikli motoru ortaya çıkıyo;) bide şu sorun var çoğu 94 olduğu için yürüyen sağlam makina bulmak gerçekten zor keşke öle bi imkan olsa 3 sene sonra %100 yani gsi altımda olur :D

Burak bu tür konularda honda ile opeli kıyaslamak bile yanlış bana göre..Kalkar yürür şöför yürütür yürütemez ayrı..Adam 2,0 litrelik motordan 240 ps güç alıyor..Yani 1 litrede 120 ps lik bir güç..208 nm tork ayrıca..Tabi bu bahsettiğim araç S2000..Ama oda bir vtec sonuçta..Tabi bu saf güç turbosu falanda yok..2,0 litrelik turbolu 240 ps opc'lerle karıştırmayalım :)
Ben performans gibi konularda bu iki markayı yanyana bile koymam...

Son düzenleme:
Dostum honda vtec agır mı kalkıyo.. sen sanırım hondanın jeepi crv ile kalktın.. bende opelciyim ama allahın bildiğini kuldan esirgemek olmaz efsane kasa vtec in kalkısına agır diyosan sanırım perte cıkmıslarına denk geldin. yanlıs anlasılma olmasın bende opelciyim.dragda efsane vtec ama uzun yolda opelin dişlileri büyük oldugu için uzun yolda senle hem fikirim

sen hiç vti - sfi ( stock VS stock ) kalkışına şahit oldun mu ??? yada vti' i kadırmanın ne derece sıkıntı olduğunu biliyo musun???
std. bi vti'in ne kısa da ne de uzun da sfi karşısında şansı yok :confused: tabi belinin suyu çekilmemiş ceset bi sfi olmayacak ve vtec de stock olacak ;) yoksa o gevur arabalara çok küçük hamlelerle cok ciddi + hp'ler elde edebiliyosun ;)

opel'ciyim fakat performance konusun da honda'ya müthiş hayranlığım var çok güzel araçlar:o

sen hiç vti - sfi ( stock VS stock ) kalkışına şahit oldun mu ??? yada vti' i kadırmanın ne derece sıkıntı olduğunu biliyo musun???
std. bi vti'in ne kısa da ne de uzun da sfi karşısında şansı yok :confused: tabi belinin suyu çekilmemiş ceset bi sfi olmayacak ve vtec de stock olacak ;) yoksa o gevur arabalara çok küçük hamlelerle cok ciddi + hp'ler elde edebiliyosun ;)

opel'ciyim fakat performance konusun da honda'ya müthiş hayranlığım var çok güzel araçlar:o
Tabi haklısın Fırat abi ama şunuda söleyim bi opellerde hondadan aşağı kalır yanları yok ama dediğim gibi aşağı kalır yanı yok :( yoksa çok dehşet araçlar bunu bi kabul etmek lazım ama senin makina gibi bi araçta kolay kolay izin vermez oda ayrı bişey;)

Geri