astra gsı 156 vs civic vtec 160 mı alır drag

daha önce izledim bunları çok deli şeyler sağlam doldurmuşlar avcı av durumuna düşeceğinide unutmamalı

Bu 500HP lik Vtec 1.6 Honda motorundan çıkan müthiş beygirleri izlerken birşey dikkatimi çekiverdi :)

Her ne iş ise bu Vti olarak adlandırılmış 1600 cc cik olduğunu düşünmemiz gereken motorun piston çapı 84 milimetrecikmiş
Oysa 1800 cc Honda motorlarının bile piston büyüklüğü 81 milimetreyken bu bizim 500HP lik minik 1600cc lik Vti ımızın pistonları 1800 cc den bile büyükmüş.
Gören duyan da 1600 cc den alınıyor zannedecek bu 500 HP yi motor resmen 2000 cc kimsenin haberi yok
Ayrıca bu firma tüm honda motorlarına turbo uygulaması yaparken S2K motoruna turbo uygulamıyor dikkatinizi çekerim sanırım pek akıl karı bulmuyor olmalı.. Bir bildiği vardır herhalde

Ha birde yeni bir duyum var isteyenler araştırsın Toyota, Honda ve Nissan başı çekmek üzere bu üreticilerin otomobilleri ürettirken verdikleri motor güçlerinin büyük kısmında indirime gidilmiş ve yeni düzenlemeler getirilmiş bunun nedeni Honda ve diğer japonların verdikleri fabrika beygir güçlerinin büyük çoğunluğunda yapılan testler otomobilin daha yüksek beygir vereceği şartlarda yapılmış olduğu için bu güçlerde yeni düzenlemelere gidilecek sae güçler new sae ye çevrilecekmiş bu durumda en kazançlı çıkacak olan otomobiller GM in otomobilleriymiş çünkü onlarda kayıp yokmuş

bencede yok o ne öyle 1. videoda önü resmen havalanıyor :eek: :good:
ikiside güzel paylaşımın için teşekkürler

http://www.vtec.net/news/news-item?news_item_id=396489

Burası vtec.net Yani hondacıların forumu ve tartıştıkları konularda Honda nın fabrika verilerinde yaptığı hileler var. Hatta sırf bu nedenle otomobil üreticilerinin güç ölçümlerinin yapıldığı normlara kesin ve net sınırlamalar getirilmiş. Honda ölçümlerde direksiyon pompasını devre dışı bırakarak ölçüm yapıyormuş yapılan testlerde ortam ısısını düşük seçip motorun daha yüksek güç üretmesine ve öyle tescil edilmesine neden olduğundan tüm bu verilere yeniden düzenleme getirilmiş ve dünyadaki tüm otomobiller artık bu yeni norma uygun test edilecek ve verilen değerlerin eşit şartlarda yapılmış testler sonucunda oluşturulması sağlanacakmış kısacası Hondalar ve diğer japonların beygirleri verilenden düşükmüş haberiniz olsun aynı zamanda yıllarca bizi kandırmışlar güçleri en az % 5 ile en fazla % 20 oranında daha düşükmüş

GM in ise bu tip hiçbir güç kaybı yokmuş

Not : bunu kendi forumlarında söylüyorlar ben söylemiyorum :)

Uzun uzun yazınca da kısa kısa yazıncada anlayabilmen mümkün değil çünkü senin öncelikle kendi kendine araştırarak öğrenmeye belli bir bilgi seviyesine gelmeye ihtiyacın var o nedenle bu konuyu seninle konuşmayalım.

yaşına hürmeten küçüklük yapıp bişi demiyorum sende ayarını bil karşındaki insan nedir ne değildir bilip bilmeden kişiler hakkında yorum yapma ;) nerden aldın nereye getirdin mevzuyu stock sfi ile sadece filtre kiti ve vtec kontroleri olan bi aracla tecrübemizi yazdım yok aracın bitik yok yürümüyo konusuyosun bi dyno ya cık vs vs bi sürü saçma sapan mevzular yazdın benim aracın nası yürüdüğünü bilen biliyo ve aman ne olursun sen bilme ama senin aracı daha bilen yok ki yürüdüğünü bilsin.Şu an aracda sadece Mantzel chip var 7300 rpm jantlarda 205/45/16 stock olduğunu idda eden sadece cold air intake kit olan hb vti ile dün sırf senin gönlün olsun diye denedik.Gençler kalkdılar geldiler bi hışımla yerden yere vurdukları gsi ile yürümek için ama malesef :) FA 015 'in ve sfi'in yapabilecekleri ortada ;) yine de diyorum ki HONDA performans konusunda gerçekten alkışı ve tebriği hakaden bi marka:alkis:

1.vites roll ;

http://www.youtube.com/watch?v=1ARTOEW2jfw

2.vites roll ;

http://www.youtube.com/watch?v=ZVS_l5LPMOc

belki 10 defa denedik sonuç bu ;) bizim isteğimiz üzerine kalkış da yaptık ki onu hiç sormayın evlere şenlik arkadaşların ricası üzerine drag videosunu koymuyoruz.HONDA'cılara ve çok bildiğini sanan Enolaguy abimize Saygılarımla...

Opel Power'a devam ;)

yaşına hürmeten küçüklük yapıp bişi demiyorum sende ayarını bil karşındaki insan nedir ne değildir bilip bilmeden kişiler hakkında yorum yapma ;) nerden aldın nereye getirdin mevzuyu stock sfi ile sadece filtre kiti ve vtec kontroleri olan bi aracla tecrübemizi yazdım yok aracın bitik yok yürümüyo konusuyosun bi dyno ya cık vs vs bi sürü saçma sapan mevzular yazdın benim aracın nası yürüdüğünü bilen biliyo ve aman ne olursun sen bilme ama senin aracı daha bilen yok ki yürüdüğünü bilsin.Şu an aracda sadece Mantzel chip var 7300 rpm jantlarda 205/45/16 stock olduğunu idda eden sadece cold air intake kit olan hb vti ile dün sırf senin gönlün olsun diye denedik.Gençler kalkdılar geldiler bi hışımla yerden yere vurdukları gsi ile yürümek için ama malesef :) FA 015 'in ve sfi'in yapabilecekleri ortada ;) yine de diyorum ki HONDA performans konusunda gerçekten alkışı ve tebriği hakaden bi marka:alkis:

1.vites roll ;

http://www.youtube.com/watch?v=1ARTOEW2jfw

2.vites roll ;

http://www.youtube.com/watch?v=ZVS_l5LPMOc

belki 10 defa denedik sonuç bu ;) bizim isteğimiz üzerine kalkış da yaptık ki onu hiç sormayın evlere şenlik arkadaşların ricası üzerine drag videosunu koymuyoruz.HONDA'cılara ve çok bildiğini sanan Enolaguy abimize Saygılarımla...

Opel Power'a devam ;)

Araban güzel yürüyor,
Nazar değmesin

Geri