Astra H Makyajlı Kasa Yazılım Güncellemesi ACİL YARDIM LÜTFEN

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myalciin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
Merhaba Arkadaşlar

2.El 2007 Model Astra H aldım Makyajlı Kasa

Bugün Yetkili servise gittim şu yazılım güncellemesi için Danışman Ruhsatı aldı bilgisayardan baktı etti Aracınızda böyle bir kampanya yok dedi siz yazılım güncelletirken serviste bu şekilde bakınca sizin arabaya yazılım güncellemesi yapılacığı çıktımı?

Yoksa 2007 makyajlı her araca yapılması gerekiyormu?

Vectra B GT den inip Astra'ya binice biraz hafif kaldı :) kalkışları hızlanması vs... :)

Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Arkadaşlar sitede bazı arkadaşlar yaptırmış o arkadaşlara özelden mesaj attım ve sağ olsunlar cevap verdiler.

Yapılıyormuş benim motor Z16XER kodlu motor ve bu motorlara güncelleme yapılıyormuş yani anlaşılan bugün servis beni başından savdı galiba... :)

Bu konuda böylece kapanmıştır.

Saygılarımla,

valla servisler boş adam dolu.. hayırlısı olsun..

acaba dizellerde bi güncelleme vs. bişey oldumu? bikere kendileri bakımdayken marş motorunu değiştirmişlerdi (GM ,emiryle ücretsiz tüm dizellerde yaptılar galiba) okadar başka varmı?

Opel servislerinin bir çoğu tırt...

2007 model üzeri Astra H CDTİ'larda yenileştirilmiş versiyon atılıyo bu kampanya sadece etkilenen araçlara uygulanıyo

2007 model üzeri Astra H CDTİ'larda yenileştirilmiş versiyon atılıyo bu kampanya sadece etkilenen araçlara uygulanıyo

Peki bunun amaci nedir?

Guncel olmasindan baske ne kazandiriyor bu uygulama? Yani pratikte bir avantaji oluyor mu?

Tesekkurler

Aracımı 1 ay evvel aldım. Astra H HB 1.3 CDTI NJoy. geçenlerde servisten aradılar ve aracımın garanti kapsamında olduğundan yazılım güncellemesi yapacaklarını ve bunu ücretsiz olarak sunacaklarını söylediler. Gittim servise garanti departmanındaki bayana bunun ne gibi etkisinin olacağını sorduğumda arıza lambası sorununun giderileceğini ve performansta bir artış olacağını söylemişti. Servisteki bir görevliye sorduğumda da performansta bir değişiklik yaşatmayacağını sadece bir müşterinin aracında arıza lambası sorunu olduğunu ve bunu yazılım güncellemesiyle hallettiklerini söyledi.GM da bu kasa araçlardan garanti kapsamında olanların tümüne (makyajlı kasa) bu güncellemeyi ücretsiz yaptıklarını söyledi.

Açıkcası psikolojik midir bilmem güncellemeden sonra aracın özellikle kalkışlarda daha atak olduğunu hissettim. Ancak tam emin değilim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim gerçekten performansta bir değişiklik meydana geliyormu bu gğncellemeden sonra ( Dizel Araçlarda ) Veya sadece arıza lambasıyla mı ilgili ?

Geri