Astra H Makyajlı Kasa Yazılım Güncellemesi ACİL YARDIM LÜTFEN

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myalciin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hayırlı olsun dostum kazasız belasız sürüşler dilerim eystronıc ise arabanız kullanımı çok keyifli:)sorma eve geldim aha çita yok aradım opelde çalışan arkadaşımı oda şaşırdı makyajlanacak demişlerdi dedi yeni listenin geldiğini söyledi yarın bakacak. bu arada farlarını iyi kontrol et dostum benim arka sağ stopta çatlak vardı değiştirdiler tam oturtamadılar gene götürecem tekrar hayırlı olsun

Arkadaşlar şimdi servisten geliyorum güncellemeyi yaptırdım.

Gerçekten çok farkediyor Düşük devirlerde.

Lambadan kalktığımda gazı köklesemde araba 2500 - 3000 devire kadar sanki zorla gidiyormuş gibi 3000 devirden sonra normal hızlanma oluyordu.

Bu sorun ortadan kalktı şimdi düşük devirde gaz pedalına anında karşılık veriyor.

Ayrıca araç normal çalışırken rölantide anlık tüketim 0,8 - 0,9 - 1,0 'dı şimdi 0,7 - 0,6 oldu buda bir artı :)

Bu işlem 30 dk. 45 dk. gibi kısa bir sürede oldu.

Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.
ben aracı (1.6 astra h sedan) 31 mart'ta sipariş verdim ve cuma günü teslim aldım.şu an okuş aşşağı boşa aldığımda anlık tüketim 0.9 0.8 gsöteriyor.yani 0.7 veya 0.6 değil.aracı teslim almadan önce servise yazılımı sordum "olur mu 1.6 motor 115 beygir gider" dediler.

Asıl sorum şu acaba araç yeni olduğundan ve zaten normalin üstünde yakarken(100 km'dekini söylüyorum) rölantide bu yakış normal mi???

Tam bilmiyorum seni yanıltmış olmayım ama senin aracın sıfır olduğu için belki bizim sonradan güncellettiğimiz versiyonu fabrika sıfırlara yükleyipte gönderiyordur ve anlık tüketimde belki yeni motor olduğundandır. Bilgisi olan arkadaşlar kesin cevabı verirler.

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Son düzenleme:
Tam bilmiyorum seni yanıltmış olmayım ama senin aracın sıfır olduğu için belki bizim sonradan güncellettiğimiz versiyonu fabrika sıfırlara yükleyipte gönderiyordur ve anlık tüketimde belki yeni motor olduğundandır. Bilgisi olan arkadaşlar kesin cevabı verirler.

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
teşekkür ederim arkadaşım.hepimize...

ya benim araç 2007 ocak fakat makyajlı degil.. 2100 devire kadar aynen zorla gidiyor :) ama sonra kopuyor.. gidip sorsam mı bende?

Bi sor istersen belki vardır.

Birde bişey sormak istiyorum Arkadaşlar aracı son hız için zorlayan oldu mu hiç.

Ben geçen gün otobanda zorladım rampa aşşağı 220'yi zor gördüm düz yolda çok hafif rampa (yukarı) vardı 180'ni geçemedim.

Ama servis bu aracın motoru tam açılmamış açmak gerekir diyordu

Büyük resim için.

http://img269.imageshack.us/img269/984/29052009p.jpg

290520091.jpg

Bi sor istersen belki vardır.

Birde bişey sormak istiyorum Arkadaşlar aracı son hız için zorlayan oldu mu hiç.

Ben geçen gün otobanda zorladım rampa aşşağı 220'yi zor gördüm düz yolda çok hafif rampa (yukarı) vardı 180'ni geçemedim.

Ama servis bu aracın motoru tam açılmamış açmak gerekir diyordu

Büyük resim için.

http://img269.imageshack.us/img269/984/29052009p.jpg

290520091.jpg
malum araç yeni daha o kadar zorlamadım ama zorlayınca yazarım:)

valla bizim dizeller dümdüz yolda 190 yapıyor ama 180 den 190a gelene kadar yıllar geçiyor :) hafif eğimde 200 kmh görmüştüm (araçta 5 kişi klima açık bagaj yüklü ama yol aydın otobanı biliyorsanız anlarsınız.. :) )

valla bizim dizeller dümdüz yolda 190 yapıyor ama 180 den 190a gelene kadar yıllar geçiyor :) hafif eğimde 200 kmh görmüştüm (araçta 5 kişi klima açık bagaj yüklü ama yol aydın otobanı biliyorsanız anlarsınız.. :) )
ben biliorum hocam:)

o yolda 97 model tipomuzla 160kmh yle giderdik , gerçekten hissetmezdik :)

yol cok süper , yolun sonundaki yandım çavuş çöp şiş te ödül gibi bişey :D

neyse konu sapmasın.. :)

Geri