Astra H Makyajlı Kasa Yazılım Güncellemesi ACİL YARDIM LÜTFEN

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myalciin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ya benim araç 2007 ocak fakat makyajlı degil.. 2100 devire kadar aynen zorla gidiyor :) ama sonra kopuyor.. gidip sorsam mı bende?

Safa bunda makyajlı makyajsız ayrımı değilde benzinli dizel ayrımı var. Benzinliler için yazılım vardı ama dizeller için yeni çıktı.

hadi ya ozaman götüreyim ben hemen ücret hakkında bilgisi olan varmı?

Bi sor istersen belki vardır.

Birde bişey sormak istiyorum Arkadaşlar aracı son hız için zorlayan oldu mu hiç.

Ben geçen gün otobanda zorladım rampa aşşağı 220'yi zor gördüm düz yolda çok hafif rampa (yukarı) vardı 180'ni geçemedim.

Ama servis bu aracın motoru tam açılmamış açmak gerekir diyordu

Büyük resim için.

http://img269.imageshack.us/img269/984/29052009p.jpg

290520091.jpg
benim aracım şu an 8400 km de ve geçen sene yazılım güncelledikten sonra ilk kez geçen ay içinde otobanda zorladım 6 kişiydik arabada 210 u devirdim ama ondan sonra klima gazı ile ilgili bir kasma söz konusuydu şimdi onu da düzelttiler araç kalkışında ki titreme de ortadan kalktı ve hızlanması daha da düzeldi. 2 hafta sonra pazar günü Bolu da sabah kahvaltısı ve Abant gezisi planlıyorum benim bacanakla. (malum daha ibrenin sonunu görmedim) o zaman bir daha deneyeceğiz sanırım bu sefer sonunu görürüz diye tahmin ediyorum. deneyimlerimi aktaracağım, bekleyiniz ...:)

Safa bunda makyajlı makyajsız ayrımı değilde benzinli dizel ayrımı var. Benzinliler için yazılım vardı ama dizeller için yeni çıktı.

Dizeller icin yeni cikti mi?

Yani 2006 model CDTI astra sahibi olarak benim de guncelleme yaptirmam gerekiyor mu ???

hadi ya ozaman götüreyim ben hemen ücret hakkında bilgisi olan varmı?

Ücretsiz. Bende sınavlardan sonra götürcem.

Dizeller icin yeni cikti mi?

Yani 2006 model CDTI astra sahibi olarak benim de guncelleme yaptirmam gerekiyor mu ???

Yeni çıktı. Ben geçenlerde Ankara Opise sordum benzinli için var dedi. Siteden Yunus CDTİ lar için çıktığını söyledi. Sende istersen yaptırabilisin.

Son düzenleme:
benim aracım şu an 8400 km de ve geçen sene yazılım güncelledikten sonra ilk kez geçen ay içinde otobanda zorladım 6 kişiydik arabada 210 u devirdim ama ondan sonra klima gazı ile ilgili bir kasma söz konusuydu şimdi onu da düzelttiler araç kalkışında ki titreme de ortadan kalktı ve hızlanması daha da düzeldi. 2 hafta sonra pazar günü Bolu da sabah kahvaltısı ve Abant gezisi planlıyorum benim bacanakla. (malum daha ibrenin sonunu görmedim) o zaman bir daha deneyeceğiz sanırım bu sefer sonunu görürüz diye tahmin ediyorum. deneyimlerimi aktaracağım, bekleyiniz ...:)

6 Kişiyle ya ben tek başımaydım hafif rampa yukarı ama çok hafif bir rampa 180i geçemedim :( yokuş aşşağıda 220'yi zorla dedirttim viraja geldik gazdan ayağımı çektim.

Birde bu direksiyon ne kadar yumuşak 170-180 le giderken sanki çok az birşey dokunsan araba kendini atacak gibi ya daha alışamadım ya benim astrada birşey var ya da bunların hepsi böyle.

Bende Vectra GT vardı araba tank gibiydi 230-240 ta direksiyon taş gibi olurdu çok sertleşirdi bu kuş gibi oluyor.

Titreme Klima gazından mı oluyormuş benim araba bilhassa geri viteste çok titriyor. Serviste de bahsettim Usta bunlar hidrolik kavramalı olduğu için birden falan çekersen titrer dedi sonra kendi bindiydi şu yazılım güncelleme olayında kendi de titretti ama yine aynı şeyi söyledi titreme hidrolik kavrama olduğu için oluyormuş ne kadar doğru bilmiyorum.

Klimanın gazını kontrol ettirmem mi gerekiyor.

Yazılımdan sonra düşük devirlerdeki hantallığı gitti çok güzel oldu.

Titremede eğer gazla falan ilgiliyse Astra'yı daha çok sevmeye başlıycam.

Birde şu motoru açıp ibreyi sonlara doğru rahatlıkla dayarsak daha iyi olacak.

Benim arabanın motoru harbiden sağır kalmış biraz açmak lazım

6 Kişiyle ya ben tek başımaydım hafif rampa yukarı ama çok hafif bir rampa 180i geçemedim :( yokuş aşşağıda 220'yi zorla dedirttim viraja geldik gazdan ayağımı çektim.

Birde bu direksiyon ne kadar yumuşak 170-180 le giderken sanki çok az birşey dokunsan araba kendini atacak gibi ya daha alışamadım ya benim astrada birşey var ya da bunların hepsi böyle.

Bende Vectra GT vardı araba tank gibiydi 230-240 ta direksiyon taş gibi olurdu çok sertleşirdi bu kuş gibi oluyor.

Titreme Klima gazından mı oluyormuş benim araba bilhassa geri viteste çok titriyor. Serviste de bahsettim Usta bunlar hidrolik kavramalı olduğu için birden falan çekersen titrer dedi sonra kendi bindiydi şu yazılım güncelleme olayında kendi de titretti ama yine aynı şeyi söyledi titreme hidrolik kavrama olduğu için oluyormuş ne kadar doğru bilmiyorum.

Klimanın gazını kontrol ettirmem mi gerekiyor.

Yazılımdan sonra düşük devirlerdeki hantallığı gitti çok güzel oldu.

Titremede eğer gazla falan ilgiliyse Astra'yı daha çok sevmeye başlıycam.

Birde şu motoru açıp ibreyi sonlara doğru rahatlıkla dayarsak daha iyi olacak.

Benim arabanın motoru harbiden sağır kalmış biraz açmak lazım
bundan önceki aracım 2001 astra sedan 1.4 gl / 90 hp idi. onda klima açıkken bu kadar yığılma hissetirmiyordu diye servise götürdüm. servise girdikten sonra o mutlaka her araçta olan yığılma mevcut ki bu da çok normal ve gaz a basıncada tepki çok daha farklı olmuş. (kısa açıklaması da şöyle ; her motorda olduğu gibi klima çekişi mutlak etkileyen bir faktör ama çok ama az.yüksek basınçlı klima gazı, klima devreye girince klima motoru sisteme gaz basmaya çalışınca yüksek basınçlı gaz sıkışıyor ve de basamadıkça daha yüksek güç almaya çalışıyormuş ki bu olay bana da çok mantıklı geldi.) çok ilginç geldi ama neticeye bakınca demek ki olabiliyormuş dedirtti açıkçası...

Son düzenleme:
şimdi anlamadım 2 gün önce alınmış sıfır astra benzinli için de bu güncelleme gerekiyor mu? fabrikada yüklenip gelmesi gerekir heralde

Tam bilmiyorum seni yanıltmış olmayım ama senin aracın sıfır olduğu için belki bizim sonradan güncellettiğimiz versiyonu fabrika sıfırlara yükleyipte gönderiyordur ve anlık tüketimde belki yeni motor olduğundandır. Bilgisi olan arkadaşlar kesin cevabı verirler.

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...
rölantim 0.7-0.6 larda artık son bi kaç gündür.demek ki yüklü gelmiş:)

şimdi anlamadım 2 gün önce alınmış sıfır astra benzinli için de bu güncelleme gerekiyor mu? fabrikada yüklenip gelmesi gerekir heralde
yüklüdür arkadaşım rahat ol... yazdım zaten az önce de:)

Geri