Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Bye_Bye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Ben 1000 km ye kadar yüksek devirde kullanmamaya çalıştım, daha sonra hem rodaj süresini aştığımdan, hemde bu aracın biraz yüksek devirlerde kullanılması gerektiğini anlamış olduğumdan, normal kullanmaya başladım.

Bende aracı alırken ilk 1000 km devirli kullanmamı tavsiye ettiler. Arabayı teslim aldığımda saat 8 civarıydı akşam çengelköyden, avcılara doğru 1. köprü üzerinden yola koyuldum. malum istanbul trafiği o saatte ona rağmen dönüşte ortalama 6,4 idi 120 km sonunda.

arkadaşlar gaz yüklenmezseniz, kısa mesafede araç 6.3 lt civarında bir ortalama yakıyor. sabit hız ve uzun yolda 95 km civarı iki defa 4.1lt ort. tutturdum

bugun aracımı park ettikten sonra baktm 8.8 di ortalama sanırım yavaş yavaş düşüyo bikaç gün daha beklicem baktım düşmüyo servise danışacağım

mazot aldığımz yere göre değişkenlik yaparmı acaba aracın yakışı?

bugraa link' Alıntı:
biraz da olsa değişkenlik gösterebilir..

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=bugraa link=topic=88.msg38262#msg38262 date=1309202310]
[/quote]aldığımız yerin markasnı belirtmemizde bi sakınca varmı acaba hakan bey?

bugraa link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=88.msg38266#msg38266 date=1309202859]
[quote author=bugraa link=topic=88.msg38262#msg38262 date=1309202310]
[/quote]aldığımız yerin markasnı belirtmemizde bi sakınca varmı acaba hakan bey?
[/quote]
tabiki de yok belirtebilirsiniz, forumda tartışıyoruz zaten hangi yakıt istasyonu daha verimli diye
hatta anketimiz bile var bunun için
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=70.0

bu arada bu 3.87tl den satılan güçlendirilmiş dizel yakıt GTL'miydi neydi? kullanıp tavsiye eden var mı?

aracı teslim alırken bana opetten mazot alablrsnz iyidir dediler onun için ilk fullememi ordan yaptım bidaki sefere shell yada po mu alsam acaba diyorm aracımın ortalama yakıt tüketimi düşmesse birde onları deneyeceğim

Geri