Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

türk_187 link' Alıntı:
merak etmeyin  140-150-160 km' de araç çok guzel ivmeleniyor ama dogal olarak yakıt tuketimi de 6lt civarına çıkıyor.... ben çok memnun kaldım aracımdan. daha once Vtec honda, 1.4 corsa ve 1.6 vectra kullandım.... honda çok tatlı bir motor itiş gucune sahip ve her devirde gucunu hissettiriyor ama ilk kalkıştaki hantallığı saymazsak, uzun yolda astranın motoru da tatmin edici.  3000 kmİ'lik tatil seyehatimde bir an bile olsun niye aldım bu aracı demedim, tam tersine, insan araçtan inmek istemez mi? müthiş bir araç. Allah kaza bela vermesin, hepimize guzel gunlerde kullanmak nasip etsin... haaa. ekonomik durumum biraz daha iyi olsa idi, insignia dizel alırdım....

Insignia daki dizel motor Opel üretimi, başarılı esneklik ve tüketim değerleri sunan güzel bir makina.

Bir süredir 130Hp liği indirimde; 160 lığıyla arasında ciddi fark var.

nortstar52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ordu - Tekirdağ , Tekirdağ - Ordu  2100 km 4.8 / 100 km...

1

1423

Bilgi Girilmemiş

sn nortstar52 , 4.8 lt ortalamayı nasıl ede ettiniz? sakin kullanarak mı?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar c.tesi gunu beylikdüzü migros'ta ort tuketimi sıfırladım, teme çıktım, tem çatalca çıkışından büyükçekmeceye geldim, büyükçekmece'den yukarı rampa çıkmadan yakıt göstergesi ortalama 3.6 idi... rampayı yuksek hızda çıktım ortalama 4.1 oldu.....

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çeşmeden otobana girerken sıfırladım. 2 kişi klima açık cruse controlle sabit hız 100 km arada biraz bastım 120 falan ortalamam 4.5 lt.

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca bu vesile ile şunu da sorayım fuel save dizel shell bizim motora zarar lımı

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
sn nortstar52 , 4.8 lt ortalamayı nasıl ede ettiniz? sakin kullanarak mı?

1,3 motor gitmez ama baya bir ekonomiktir  ben 3,8 ortlama bişle elde  etmiştim

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar iki haftadır anlık yakıt tüketimindeki artıştan şikayet ediyordum ve bunun nedeninin DPF temizleme işleminin hep yarıda kesilmesi ve uyarı vermeden otomatik (motor ısınınca) devreye girmesi. hep kısa mesafeli kullandığım için işlem sürekli yarıda kalıyormus...

neyse, şu anda bilgi ekranında anlık tüketime odaklanmış durumdayım ve araç normal degerlerinde çok sükür. genel ortalama tüketimim de 6.0lt'de takıldı kaldı.....

ancak dikkatimi çeken başka birşey oldu... belki siz de dikkat edersiniz... normalde araç hızlanmaya başlayınca(örn 2. viteste) anlık yakıt tuketimi 3000-4000 devir arasına gelene kadar sırasıyla 8lt, 12lti 15lt en fazla 17 lt olarak yükseliyor sonra 3. vites SHIFT yazısı çıktıgında ıse vites geçişi sonrası tuketim tekrar 6-7lt arasında degisiyor.... hepiniz dikkat etmissinizdir. tuhaf olan şey ise bugun benim yaptıgım deneme.....

normalde tekrar 2.viteste aynı yolda aracı kullanırken 8lt,  ve 12lt'yi gördügümde ayagımı çok hafif gaz pedalından çekerek tekrar gaz pedalına bastım(çok az saniselik gaz kestim) o da ne......? Araç hız kaybetmedi ama yakıt tuketimi 15-17 lt'ye çıkmadan hemen 12lt'den 8 ve 6'lt'ye düştü. ben de hemen 3. vitese takabildim... bu işlemi 4-5 defa denedim... hepsinde de ilk kalkışlarda en fazla (aynı yol ve suruş kosullarında) 12-13lt'yi gördüm.... yani gaza kademeli basmak tuketimi baya bir aşağıya çekiyor olabilir.. lütfen sizde dikkat edin....

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben genelde bu şekilde kullanıyorum Sayın Türk, ani yüklenmeler sonrası her zaman ayağımı gazdan tam olarak çekip sonra tekrar çekişi alana kadar basarım gaza. Zaten tüketim ortalamalarım genelde forumda yazılanlardan daha düşük oluyor.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

thejazz link' Alıntı:
Ben genelde bu şekilde kullanıyorum Sayın Türk, ani yüklenmeler sonrası her zaman ayağımı gazdan tam olarak çekip sonra tekrar çekişi alana kadar basarım gaza. Zaten tüketim ortalamalarım genelde forumda yazılanlardan daha düşük oluyor.
14alkiss