Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Aman bana otomatiği zorluyorum demeyin; geçen hafta forkliftimin otm. şanzımanı arıza yaptı torkuydu dişlisiydi derken kış sezonunda iş yok güç yok 3000 lira ödemek zorunda kaldım..

Bence de zorlamayın o şekilde.

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aman bana otomatiği zorluyorum demeyin; geçen hafta forkliftimin otm. şanzımanı arıza yaptı torkuydu dişlisiydi derken kış sezonunda iş yok güç yok 3000 lira ödemek zorunda kaldım..

DSG miydi ((:

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=975.msg78309#msg78309 date=1324933905]

DSG miydi ((:
[/quote]

Bilmiyem ki tam otomatik oluyor sanırsam..

Herkese hayırlı aksamlar sırasıyla 1998 vectra,2003 astra g ve son olarak kullanmakta oldugum 2009 astra h 1,3 cdti anlıyacagınız opel benım beklentilerimi çok güzel bir şekilde karsılayan bir marka aracımı değiştirip 1.4t as almayı planlıyorum arastırma yapıyorum 1 haftadır öncelikle senede 10.000 km yi geçmeyecegim için kesinlikle benzinli alacagım agırlıklı olarak istanbulda sehir içinde kullanılacak arac 5000 km sonrasında sakin,sehir içi kullanımda ortalama ne olur?? cosmo donanım ile sport arasında kaldım her iki donanımı kullanan arkadaslar varsa bir fikir verebilir mi?? vw golf te tercihlerimin arasında şeklini beğenmesemde :D ama dsg şanzımanın ekonomikliği aklımı karıştırıyor sonuçta para kolay kazanılmıyor şimdiden herkese teşekürler....

1.4T Active Select şehiriçinde çok dikkat ederseniz 9.6 civarında yakar, biraz coşarsanız 10-11, yardırırsanız 12 civarında yakarsınız. Şehirdışı kurallara uygun giderseniz 7.0 (110'a cruize kilitleyerek), hareketli ve hızlı kullanırsanız 8.0 civarı yakar.

Cosmo alabiliyorsanız kesinlikle Cosmo alın derim.

GNSpower link' Alıntı:
1.4T Active Select şehiriçinde çok dikkat ederseniz 9.6 civarında yakar, biraz coşarsanız 10-11, yardırırsanız 12 civarında yakarsınız. Şehirdışı kurallara uygun giderseniz 7.0 (110'a cruize kilitleyerek), hareketli ve hızlı kullanırsanız 8.0 civarı yakar.

off degerlere bak be :D:D:D:D 1.3 cdti dan sonra 1.4 bana çok tuzlu gelecek peki değermi bu araç için bu kadar benzin tüketimi??

23 litre benzin aldım tam 100 km yol yaptim sanirim 20 km daha gitmez! Kış olduğundan mi böyle anlamadım! Yazin 12 lğtre civarı yakiyodu. şehir dışında 5-6 litre yakan araba şehir içinde bu kadar nasıl yakar anlamış değilim!

gky53 link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=975.msg79881#msg79881 date=1325091072]

off degerlere bak be :D:D:D:D 1.3 cdti dan sonra 1.4 bana çok tuzlu gelecek peki değermi bu araç için bu kadar benzin tüketimi??
[/quote]

Bence benzin dizel tüketimi, değermi değmezmi, of of gibi muhabbetlere girmeden önce forumu bir inceleyin. Aksi halde hiç ummadığınız anda aforoz edilebilirsiniz :)

omergokbulak link' Alıntı:
23 litre benzin aldım tam 100 km yol yaptim sanirim 20 km daha gitmez! Kış olduğundan mi böyle anlamadım! Yazin 12 lğtre civarı yakiyodu. şehir dışında 5-6 litre yakan araba şehir içinde bu kadar nasıl yakar anlamış değilim!

֖mer bey dostum yardırmış seninki cidden. O ne öyle neredeyse 1e4 gitmiş ki abooo  002tuhaff    ևok mu kısa mesafe kullanıyorsun aracı yoksa bir sıkıntı var

eketen link' Alıntı:
[quote author=omergokbulak link=topic=975.msg79992#msg79992 date=1325096777]

֖mer bey dostum yardırmış seninki cidden. O ne öyle neredeyse 1e4 gitmiş ki abooo  002tuhaff    ևok mu kısa mesafe kullanıyorsun aracı yoksa bir sıkıntı var
[/quote]

günde ortalama 4-5 km yol yapıyorum araba sabah kalkınca buz tutmuş oluyo yaklaşık 3 dk kadar camların çözülmesini bekliyorum (turbo içinde beklemek gerek.) okula varınca hararet 50 yi daha yeni geçmiş oluyor. Bundan bu kadar yakiyo sanirim  032questn

Geri