Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

active select yağ değişimden sonra vites geçişleri daha kısa sürede geçiyor ve sarsıntı ve silkeleme motor soğukken bile yok..yakıt tüketimim şuan şehiriçi 7,1 lt ortalama.araçta 235 50 18 kış lastiğide var.yaz lastikleriyle dahada düşük tüketim yakalayacağımı düşünüyorum.az yaktırmanın püf noktasına gelince daha az fren kullanma ve stabil şekilde ani hızlanma yada yavaşlama yapmadan gitmek.hafta sonu tekirdağ-istanbul arası otoban tüketimini yol bilgisayarını sıfırlayarak deneme fırsatım olacak.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ama sert de olsa şuna dikkat edin; araç engebe-çukur olmayan düz ama kaba asfaltta kabine en ufak yol titreşimi vermiyor, hani normalde eski tip dişli asfaltta ince bir titreşim olur ya direksiyonda ya da konsolda dokununca açıkca hissedersiniz, o bu araçlarda asla oluşmuyor.

Bu aracın üzerinde özellikle çalışılmış ve uzun yol yorgunluğunu engelleyen kaliteli bir özelliği.
Bu konuyu tecrübe etmedim, evet diyecek konumda değilim. sadece kabinin gerçekten sessiz olduğunu söyleyebilirim.kaba asfaltta nasıl tepki veriyor tam farkında değilim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Bu konuyu tecrübe etmedim, evet diyecek konumda değilim. sadece kabinin gerçekten sessiz olduğunu söyleyebilirim.kaba asfaltta nasıl tepki veriyor tam farkında değilim.

Astra J geliştirilirken mühendislerinden biri bu konuda açıklama yapmıştı ordan aklımda kalmış, gerçekten de aracın kaba asfaltta konsoluna dokununca tamamen titreşimsiz olduğunu görüyorsunuz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
active select yağ değişimden sonra vites geçişleri daha kısa sürede geçiyor ve sarsıntı ve silkeleme motor soğukken bile yok..yakıt tüketimim şuan şehiriçi 7,1 lt ortalama.araçta 235 50 18 kış lastiğide var.yaz lastikleriyle dahada düşük tüketim yakalayacağımı düşünüyorum.az yaktırmanın püf noktasına gelince daha az fren kullanma ve stabil şekilde ani hızlanma yada yavaşlama yapmadan gitmek.hafta sonu tekirdağ-istanbul arası otoban tüketimini yol bilgisayarını sıfırlayarak deneme fırsatım olacak.

İnsanın tecrübesi ve zamanla sabrı arttıkça güvenli ve ekonomik sürüş yeteneği de gelişiyor.

Trafikte hep en önde olayım demeden yumuşak biçimde hızlanıp mümkün olduğunca sabit hızda kalır, frene mümkün olduğunca az basıp motor devrini de alt seviyelerde tutarsan bu aracın ekonomi boyutu insanı çok memnun ediyor, bunlara uymaz aksi şekilde davranır bir de kısa mesafede çok dur kalk yaparsan da aksine hızla artıyor.

Benim 1-2 gündür havaların 17-18 derece olmasının da etkisiyle ortalama ekranım 6.8 de, aynı şekilde kullandığım dizel Stepway inki ise 4.7 de.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

+10  bravoo Bence de bu araçlar uygun şartlarda dediğiniz gibi kullanılırsa ekonomik.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnsanın tecrübesi ve zamanla sabrı arttıkça güvenli ve ekonomik sürüş yeteneği de gelişiyor.

Trafikte hep en önde olayım demeden yumuşak biçimde hızlanıp mümkün olduğunca sabit hızda kalır, frene mümkün olduğunca az basıp motor devrini de alt seviyelerde tutarsan bu aracın ekonomi boyutu insanı çok memnun ediyor, bunlara uymaz aksi şekilde davranır bir de kısa mesafede çok dur kalk yaparsan da aksine hızla artıyor.

Benim 1-2 gündür havaların 17-18 derece olmasının da etkisiyle ortalama ekranım 6.8 de, aynı şekilde kullandığım dizel Stepway inki ise 4.7 de.
insanlarımız trafikte daha hoşgörülü olsa ve gerçek anlamıyla hız kurallarına ve trafik işaretlerine uyulsa hepimiz mutlu olacağız da gel de insanımıza bunu anlat.yol gitmez adam sağdan soldan girmeye çalışır aralara makaslar yapar ama gel gör ki bir arpa boyu gidemez trafiği yavaşlatır.eğitim şart:)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

stepway de yol b.sayarı mı var?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim Harun abi  :D  :D

Yol bilgisayarı var hem de tüketilen litreyi bile gösteriyor, bu özellik kardeşimin Corsa sında var benim Astra da yok!  005hihih

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında hem tüketilen litreyi yazmalı hem de km.deki kuruş cinsinden ortalama tüketim değerini de yazmalı. Aslında çok zor değil, zaten ortalama tüketimi hesaplıyor, bir bölüm açacaklar litre fiyatı girilecek, gerisi kolay b.sayar çarpıp bölüp hesaplayacak. Bir de bizim ekranlar neden üç veya dört parçadan oluşmuyor. Her değeri görmek için bileziği çevirmek, kesinlikle bu arabanın belki sevmediğim beğenmediğim iki özelliğinden biri. Diğeri ise ekran rengi: kırmızı zemin siyah yazı. Var mı böyle berbat bi renk. Ne mvi renk var ne yeşil ne de beyaz. Halboki beyaz renk ve bazen de mavi renk kullanılabilirdi ekranda.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başta farketmiyordum ama evet, bu aracın aslında makyajlanan Insignia daki gibi led ekranlı bir bilgisayara sahip olması gerekiyor.