Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

ze623 link' Alıntı:
aslında düşük değerleri herkes yakalayabilir, püf noktası ani hızlanmalardan ve sık sık frenlerden uzak durun stabil gitmeye çalışın.ben yeri gelince GTC nin hakkınıda veriyorum ama genel anlamda sakin bir sürüş sergiliyorum.trafikte 50-60 la giderken tahrik etmeye çalışan binlerce insanla karşılaşabiliyoruz,sonuç olarak biz en azından forumdaki kişiler olarak daha trafikte hoşgörülü olursak toplum için en azından katkımız olmuş olur
Evet hocam haklısın sürüş alışkanlıkları çok değiştirebiliyor yakıtı. Ben şu an bulunduğum yerde de sizle aynı ortalamaya sahibim fakat nasipse bu yaz istanbul veya başka bir batı şehrine dönüş yapacağım, bu değerleri yakalayabiliyor olmanız beni de memnun etti, hem sizin adınıza hem de kendi adıma memnun oldum. Kazasız belasız günler dilerim..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Bu güncelleme ne zaman geldi? Ortalama tuketim 7-8 olacaksa is yerinden izin alir gider yine yaptiririm. O derece. Ayrica Doğan abiyi piste davet ediyorum :-D

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ze623 link' Alıntı:
active select yeni güncelleme ve şanzuman yağı değişiminden sonra araçta tüketim değerleri karma(yaklaşık 350 km şehiriçi)kesinlikle active select için yağ her ne kadar ömürlük desede servis değişim kesinlikle yapılmalı.inanılmaz sarsıntısızlaştı ve silkelemiyor.son yazılımdan sonra vites daha kararlı değişim yapıyor ve gaza hafif basınca bile değiştiriyor

[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/01/24/HKbg3.jpg[/img]
[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/01/24/rmV14.jpg[/img]
[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/01/24/34EZh.jpg[/img]
[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/01/24/Vcu3S.jpg[/img]
hocam kısmet olursa bende önümüzdeki perşembe günü servise şanzuman yağı değişimi için gitcem. Ne kadar ücret aldılar. Birde güncellemeyi banada yaparlar mı? 1.4T 2011 için.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
hocam kısmet olursa bende önümüzdeki perşembe günü servise şanzuman yağı değişimi için gitcem. Ne kadar ücret aldılar. Birde güncellemeyi banada yaparlar mı? 1.4T 2011 için.
silkelenmeyi söyleyin servise güncellemeyi sorun,yağ için tam tutarı faturayı daha servisten almadığım için bilemiyorum ama arka balatalarda değişti,polen fitresi değişti toplamda 560TL ödedim.usta 300TL falan tutar demişti yarın netleştiririm faturayı alınca

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Bu güncelleme ne zaman geldi? Ortalama tuketim 7-8 olacaksa is yerinden izin alir gider yine yaptiririm. O derece. Ayrica Doğan abiyi piste davet ediyorum :-D
benim şase bilgileri girince otomatik olarak sistem güncelleme verdi, bence bir servise danışın

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
benim şase bilgileri girince otomatik olarak sistem güncelleme verdi, bence bir servise danışın

aracınız kaç model ve hangi serviste güncelleme yaptılar

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yahu ne güncellemesi, zaten benim araç son derece güncel okkk

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
aslında düşük değerleri herkes yakalayabilir, püf noktası ani hızlanmalardan ve sık sık frenlerden uzak durun stabil gitmeye çalışın.ben yeri gelince GTC nin hakkınıda veriyorum ama genel anlamda sakin bir sürüş sergiliyorum.trafikte 50-60 la giderken tahrik etmeye çalışan binlerce insanla karşılaşabiliyoruz,sonuç olarak biz en azından forumdaki kişiler olarak daha trafikte hoşgörülü olursak toplum için en azından katkımız olmuş olur

+ 1

Benim de gerek ş.içi gerek ş.dışı düşük verilerimin temelinde sabır ve sükunet yatıyor ama şu da var; sabahları oğlumu okuluna götürürken işine giden genç sürücüler kendi aralarında sağ ve sol şeridi kapatarak yarışıyorlar ve ciddi risk teşkil ettiklerinden bazen tüm trafiği geride bırakıyorum, sonra sağa çekilip yavaşlıyorum, bu yüzden son birkaç gündür ortalamam 8.0 civarında.

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Dayanamiyorum naparsam bi hevesle 7-8 lt ortalamalarla basliyorum eve donus yine 15-16