Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Kaç olmalı abi değerler? Yanılmıyorsam ön ve arka lastikleri farklı oluyordu?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:

bizim aracta on arka farki yok. yukarda tavsiye edilen 35 i deneyerek baslayabilirsin konfor cok duserse 32 ye kadar dusurebilirsin.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:

Ben çok uzunca bir süredir her ay kontrol ederek, sürekli 34-34 kullanıyorum.
32'de konfor artsa da çekişte ve yakıt sarfiyatında sıkıntı hissettim.  :(
35-36 denediğimde de araba kütük gibi oldu. Konfora etkisi baya eksi yönde.  :(

Ben kendi deneyimlerime göre orta yolu ön-arka 34 basınçta buldum ve tavsiye edebilirim.  :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

astraowner link' Alıntı:
bizim aracta on arka farki yok. yukarda tavsiye edilen 35 i deneyerek baslayabilirsin konfor cok duserse 32 ye kadar dusurebilirsin.
Eyvallah. Yarın bir gidip havasını ölçeyim. Fazla hava basıp balon gibi lastiklerle frenleme zorluğu yaşamamak adına 35 ile bir tur atıp ona göre hareket edeyim dediğiniz gibi.

Bende konforda düşüş hissedersem 34 denerim Mert, bi ara nitrojen mi hidrojen mi birşey basıyorlardı lastiklere. O olayı deneyen oldu mu?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
gazda bir sorun yok aslinda gidiste vs de yine bir sorun yok ama gazdan ayagi cekince direksiyonda titresim cok azda olsa artiyor.(frene basinca olsa disk yamulmasi diycem ama gazdan cekince oluyor zaten ona gore oldukca hafif) belkide hissiz tiguan direksiyonundan sonra hissetmeye basladim aldigim gunden beri vardir belkide. 2-3 ay sonra bakima gircek o zamana gozlemlemeyi dusunuyorum. deneme sansin olursa 100 gibi bir hizda gazdan ayagi cekince direksiyonda hissiyat farki oluyor mu deneyebilirsen sevinirim.(rahatsiz edici olmasina gerek yok cok hafif bir farkda yeterli)

Böyle bir fark ben de yok ama servise gideceksen tireşim için mutlaka seyyar balans makinasına gir ve direksiyona yeni yazılım yüklet + direksiyon motorunun üzerindeki civatayı ayarlat.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginç ya.. ben aracı ilk aldığımda altı ay önce bi baktırayım lastik havalarına diye kontrol etmiş ve lastikçi abi bunun kimisi 32 kimisi 35 biz bunları 34 yapalım en iyisi budur demişti. O gün bugündür de 4300 km dir hiç bakmadım nasıl olsa inmez diye. Okuduklarım lastiklere bi bakmam gerektiğini hatırlattı. 34 de düşük hızlarda şehir içi tüm kasis, tümsek ve çukurları malum sert süspansiyonlardan dolayı olduğu gibi hissediyorsunuz, ancak yüksek hızlarda son derece iyi gibi geldi bana. Düşük lastik basıncının yakıt tüketimine etki edeceği de düşünülürse bi bakmak lazım hakkaten de zaten ortalamam 9,5 litre... daha da çıkacak değil heralde ama belki havaların ısınması ile ve lastik basınç ayarları ile 8,5 litreye iner. Umut işte  dancee

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Böyle bir fark ben de yok ama servise gideceksen tireşim için mutlaka seyyar balans makinasına gir ve direksiyona yeni yazılım yüklet + direksiyon motorunun üzerindeki civatayı ayarlat.

bu sorunu 2 gündür izliyorum 34 hava basınçlarıyla( 35 çok sert geldi)  sanki birşey yok yada 34 ile kayboldu gibi geliyor denemeye devam edicem sanırım birşey yok. 34 ten ise ilginç bir şekilde memnun kaldım sertlik beklediğim kadar etkilemedi ama hızlanma hissi ve isteği hissedilir biçimde arttı tüketimi pek deneyemedim sürekli trafik ve 1 kez 200 e basıp kadar gidişini denediğimden yakıtı pek deneyemedim ama 34 le şimdilik devam etmeyi düşünüyorum dediğin gibi bizim araca 34 daha iyi uyum sağlıyor gibi görünüyor.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bu sorunu 2 gündür izliyorum 34 hava basınçlarıyla( 35 çok sert geldi)  sanki birşey yok yada 34 ile kayboldu gibi geliyor denemeye devam edicem sanırım birşey yok. 34 ten ise ilginç bir şekilde memnun kaldım sertlik beklediğim kadar etkilemedi ama hızlanma hissi ve isteği hissedilir biçimde arttı tüketimi pek deneyemedim sürekli trafik ve 1 kez 200 e basıp kadar gidişini denediğimden yakıtı pek deneyemedim ama 34 le şimdilik devam etmeyi düşünüyorum dediğin gibi bizim araca 34 daha iyi uyum sağlıyor gibi görünüyor.
aldın 34 un tadını bırakmazsın artık  :) bu arada ıstanbul buluşmasına neden gelmedın  questionnn

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

Bizim araçlarda hava basıncı ile sertlik arasındaki oran enteresan; önceki aracım Focus daha yuuşak lastiklere sahipken biraz bile fazla hava basıncı ile pinpon topu gibi sekerdi yolda, Astra o denli aşırı fark  oluşturmuyor.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bizim araçlarda hava basıncı ile sertlik arasındaki oran enteresan; önceki aracım Focus daha yuuşak lastiklere sahipken biraz bile fazla hava basıncı ile pinpon topu gibi sekerdi yolda, Astra o denli aşırı fark  oluşturmuyor.
kesinlikle sürekli 35 de kullanırım ben de...