Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Tolga KARACA link' Alıntı:
Titreşim olayı şöyle, lastikte minimal düzeydeki balans hatası düşük basınçta belirginleşiyor - basınç arttıkça hissedilmeyecek seviyeye geriliyor.

Yolların kötüyse 35 fazla gelecektir ancak denemek için geçici olarak 35 yap bakalım beğenecek misin, özellikle yoldan gelen ses düzeyine dikkat et..
yanliz titresim 33 te yuksekti 32 de daha azdi baska bir sorunda olabilir. yollar cok kotu degilde 33 te bile kasisler cukurlar rahatsiz ediciydi hafifte sert girince trim sesi oluyordu 32-33 farki cok olmamasina ragmen 32 baya bir yumusak oluyor trim sesi 0 a iniyor nerdeyse. ama 35 ten baslayip deneyerek azaltabilirim memnun kalirsam devam ederim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
yanliz titresim 33 te yuksekti 32 de daha azdi baska bir sorunda olabilir. yollar cok kotu degilde 33 te bile kasisler cukurlar rahatsiz ediciydi hafifte sert girince trim sesi oluyordu 32-33 farki cok olmamasina ragmen 32 baya bir yumusak oluyor trim sesi 0 a iniyor nerdeyse. ama 35 ten baslayip deneyerek azaltabilirim memnun kalirsam devam ederim.

Eğer artan basınçla birlikte lastikten gelen bozuk balans hissi artıyorsa ya lastiklerinin depolanma hatası sonucu dönüş eksenleri bozulmuştur ya da düşük basınçla alınan darbeler lastiğin karkas yapısına zarar vermiştir, lastikler bozulmuş olabilir malesef  046thumbsdown

Bende bu ay başı Golf alınca onun klavuzuna uyup Astra nın basınçlarını da indirmiştim ama bizim kasa Golf ten hayli ağır tabi, düşük basınç bazı karakteristik özelliklerini bozdu Astra nın.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servis ısrarla 32 yapıyor basıncı ben ise ilk petrolde 35  okkk

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben aracı aldım alalı daha hiç lastik basıncına bakmadım. Bakmalı mıyım?

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mutlaka birbirinden farklıdır basınçlarınız ilk etapta çok yüksek oluyor genelde basınçlar...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Ben aracı aldım alalı daha hiç lastik basıncına bakmadım. Bakmalı mıyım?

Ne dedun ne dedun hatta dedun neyy?? Tabii ki bak!

wave61 link' Alıntı:
servis ısrarla 32 yapıyor basıncı ben ise ilk petrolde 35  okkk

Servisleri asgari ücretli ve kendi başına iş yapamayacak seviyede bilgisi olanlardan seçiyor çoğu Opel servisi (bu gerçekmiş)

Burda da "abi 35 çok yaa bizim yollara" diye 31 - 32 yapıyorlar ama fabrika "min 33 max 39" diyor, bu araç saniyeler içerisinde 160-180 görebilen 17" jantlı bir araç, içine birkaç kişi binip hızlı gidilme olasılığı yüksek olan ağır bir araç, servisin düşük basınç önermemesi gerekiyor - ciddi bir sorumsuzluk bence bu.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer artan basınçla birlikte lastikten gelen bozuk balans hissi artıyorsa ya lastiklerinin depolanma hatası sonucu dönüş eksenleri bozulmuştur ya da düşük basınçla alınan darbeler lastiğin karkas yapısına zarar vermiştir, lastikler bozulmuş olabilir malesef  046thumbsdown

Bende bu ay başı Golf alınca onun klavuzuna uyup Astra nın basınçlarını da indirmiştim ama bizim kasa Golf ten hayli ağır tabi, düşük basınç bazı karakteristik özelliklerini bozdu Astra nın.

gazda bir sorun yok aslinda gidiste vs de yine bir sorun yok ama gazdan ayagi cekince direksiyonda titresim cok azda olsa artiyor.(frene basinca olsa disk yamulmasi diycem ama gazdan cekince oluyor zaten ona gore oldukca hafif) belkide hissiz tiguan direksiyonundan sonra hissetmeye basladim aldigim gunden beri vardir belkide. 2-3 ay sonra bakima gircek o zamana gozlemlemeyi dusunuyorum. deneme sansin olursa 100 gibi bir hizda gazdan ayagi cekince direksiyonda hissiyat farki oluyor mu deneyebilirsen sevinirim.(rahatsiz edici olmasina gerek yok cok hafif bir farkda yeterli)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisleri asgari ücretli ve kendi başına iş yapamayacak seviyede bilgisi olanlardan seçiyor çoğu Opel servisi (bu gerçekmiş)

Burda da "abi 35 çok yaa bizim yollara" diye 31 - 32 yapıyorlar ama fabrika "min 33 max 39" diyor, bu araç saniyeler içerisinde 160-180 görebilen 17" jantlı bir araç, içine birkaç kişi binip hızlı gidilme olasılığı yüksek olan ağır bir araç, servisin düşük basınç önermemesi gerekiyor - ciddi bir sorumsuzluk bence bu.

kapi icinde min 32 yaziyor benim aracta.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

E abi bunların hava basıncı kaç olmalı ki? Lastiklerin havası durduğu yerde de inmiyor. (bunu ben aracı alalı 5 ay olduğu halde daha 1.700 km olduğu için söylüyorum) Yada iniyor mu? Yani kullanım dinamiğinde bir değişme hissetmedim hiç?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
E abi bunların hava basıncı kaç olmalı ki? Lastiklerin havası durduğu yerde de inmiyor. (bunu ben aracı alalı 5 ay olduğu halde daha 1.700 km olduğu için söylüyorum) Yada iniyor mu? Yani kullanım dinamiğinde bir değişme hissetmedim hiç?

5 aydir hic bakmadiysan 20-22 lerde olabilir basinclar.biran once bakmani oneririm.