Astra J Lpg Montajı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Bye_Bye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra J Lpg Montajı

seneroo link' Alıntı:
[quote author=umut7105 link=topic=231.msg31076#msg31076 date=1304933687]
Biraz önce  landi Ankara'yı aradım opel garantili takıyoz dedi,biz 2 yıl garanti veriyoruz.Herhangi bir sorunda opel servisinde yapılıyormuş arıza.Ciddi ciddi düşünmeye başladım ben

umut7105 arkadasim dusunulmeyecek gibi degil aracim 12 lt yakiyor 100km de 12x4.4= 53 tl yapiyor  53 tl lik lpg ile hemen hemen 180km yol almis olurum

bazen okuyorum o arac bende olsa hayatta lpg taktirmam yok yazik degilmi  50bin tl veriiyosun benzinmi dokunuyo  fln filan

ortala aylik 2bin 3bin km bile yapsam lpg taktiracam asil taktirmasam yazik gunahtir verdigimiz benzin parasina...
arkadaslar lpg kit araca ozel uretiliyor opel kendi garantisi altinda 2 yillik takiliyor takanlar cok memnun ben artik veremiyorum benzine 4.4 insanin cani aciyor
[/quote]

iyide zaten aylık 2 bin 3 bin km yapan birisi mecbur dizel alır. ben burda sizin "aylık 2 bin 3 bin yapsam bile" lpg takarım ifadenizi anlayamadım (!)  nitekim aylık 2 bin olsa yıllık 25 bin km olur ki  bu km yapan birinin başta dizel bir araba seçmesi şart.  birde servislere güvenmeyin opel kendisi bile  garanti süresi içind eyok bu yok şu garantiden değil kullanıcı hatası diyor üstüne bir de lpg takıyorsanız yandı gülüm keten helva.,

hem lpg bu kadar iyi bişey olsa opel başta kendi üretir lpg li araçları ve sürer piyasaya adamlar benzinli ve mazotlu üretiyorsa vardır bir bildikleri.

sakın girmeyin bu lpg olyına  çok baş ağrısı olabilir.  tabi herkes  istediğini yapmakta özgür benimki fikir paylaşaımı.. yanlış anlaşılmasın..

akın link' Alıntı:
[quote author=seneroo link=topic=231.msg31079#msg31079 date=1304938407]
[quote author=umut7105 link=topic=231.msg31076#msg31076 date=1304933687]
Biraz önce  landi Ankara'yı aradım opel garantili takıyoz dedi,biz 2 yıl garanti veriyoruz.Herhangi bir sorunda opel servisinde yapılıyormuş arıza.Ciddi ciddi düşünmeye başladım ben

umut7105 arkadasim dusunulmeyecek gibi degil aracim 12 lt yakiyor 100km de 12x4.4= 53 tl yapiyor  53 tl lik lpg ile hemen hemen 180km yol almis olurum

bazen okuyorum o arac bende olsa hayatta lpg taktirmam yok yazik degilmi  50bin tl veriiyosun benzinmi dokunuyo  fln filan

ortala aylik 2bin 3bin km bile yapsam lpg taktiracam asil taktirmasam yazik gunahtir verdigimiz benzin parasina...
arkadaslar lpg kit araca ozel uretiliyor opel kendi garantisi altinda 2 yillik takiliyor takanlar cok memnun ben artik veremiyorum benzine 4.4 insanin cani aciyor
[/quote]

iyide zaten aylık 2 bin 3 bin km yapan birisi mecbur dizel alır. ben burda sizin "aylık 2 bin 3 bin yapsam bile" lpg takarım ifadenizi anlayamadım (!)  nitekim aylık 2 bin olsa yıllık 25 bin km olur ki  bu km yapan birinin başta dizel bir araba seçmesi şart.  birde servislere güvenmeyin opel kendisi bile  garanti süresi içind eyok bu yok şu garantiden değil kullanıcı hatası diyor üstüne bir de lpg takıyorsanız yandı gülüm keten helva.,

hem lpg bu kadar iyi bişey olsa opel başta kendi üretir lpg li araçları ve sürer piyasaya adamlar benzinli ve mazotlu üretiyorsa vardır bir bildikleri.

sakın girmeyin bu lpg olyına  çok baş ağrısı olabilir.  tabi herkes  istediğini yapmakta özgür benimki fikir paylaşaımı.. yanlış anlaşılmasın..
[/quote]

Dizel arata otomatik olsa dusunurdum ama oldum olasi sevmem dizeli

Google da bi arama uaparsan yeni gelecek tek kapi astralar da fabrikasyon lpg oldugunu goreceksin

Ben aldigim araci durmadan surmek icin alirim garajda yikiyip yikiyip bakmak icin degil madem surecem ve yeni astra j 1.6 t 180 bg surusune dohamiyosam ve bunu benzinle zor yapacamicam takarim landiyi basarim turboya

Ha bide bugune kadar opan umutkoy servisinde ne sorun yasadiysamda her sorunuma cozum ve ilgi alaka gordum
Bendw vw golf 6 da var kardesim suruyor o sizin belirtiginiz servis sorunuyla cok karsiliyor hatta gecen abi dedi bana sifir elektronik bi arac lazim niye diye sordum her sorunda kullanici hatasi diye eve geri donuyorum diyor
On 2 cam motorunu degistiler ve yinede sorun var sesli calosiyo cam motorlari be bazen takiliyor ve arac daha 7000 km de onu zorla garantj kapsaminda degistik neymis kullanici hatasi

Burasi bunlari konusma yeri degil
Konumuz lpg evet eger ayda 1000 km yi gecmem deniyosa lpg kiti sart olmaya bilir
Ama benzin 4.4 tl iken olmayabilir diyorum secimler bi bitsin 5tl yanasir 

ya ben bu lpgye ön yargıyı anlayamıyorum. ben 2004 tılından beri tüm araçlarımda lpg kullanıyorum ve bu güne kadar hiç bir problem yaşamadım. bunların ikisi turbo motor olmasına rağmen. daha öncede yazdığım gibi 1 ay önce aracıma landirenzo kit taktırdım. 2000 km yol yaptım bile. hiç bir sıkıntım yok arkadaşlar. Landirenzo daha önce insigniaların bazılarında yaşadığı subap erimesi sorununu bu yeni kitinde ortdan kaldırmıştır arkadaşlar. araç 3500 devirden sonra turboya giriyor biliyorsunuz. lpg kiti araç 4000 deviri geçtikten sonra hem lpg hemde bir miktar benzin veriyor devir yükseldikcede verdiği benzin miktarı artıyor ve kesinlikle en üst devirlerde bile bir performans kaybı yada kesilmeler yaşanmıyor. ben bizzat test ettim. en güzel yanı arabaya artık rahat rahat biniyorum içime oturuyordu benzin yazık kilometrede 50-5 kuruş yakıyordu insaf ama artık 27-30 kuruş arası süper. bence düşünmenize hiç gerek yok zaten landirenzo garantide verdiği için.
neyse sonuç olarak ben gayet memnunum ve tavsiye ederim.

bu arada bir arkadaş enjektörlerden ses geliyor diye yazmış ancak ben o sesi sadece araç dışında iken duyabiliyorum. araç içine bende gelmiyor. zaten bizim turbo araçlarda kendi enjektörlerimiz bile gayet sesli diğer 115bg ve 140 bglere göre .ben sadece bu aracta sıkıntı duyduğum konu o araç rolantideyken tüm çamlar kapalı ve müzik yokken (araç benzindeyken) hafifte olsa gelen ses rahatsız ediyor beni nedense. kouyla pek alakası yoktu ama beni sinir ediyor.

kalisomir link' Alıntı:
ya ben bu lpgye ön yargıyı anlayamıyorum. ben 2004 tılından beri tüm araçlarımda lpg kullanıyorum ve bu güne kadar hiç bir problem yaşamadım. bunların ikisi turbo motor olmasına rağmen. daha öncede yazdığım gibi 1 ay önce aracıma landirenzo kit taktırdım. 2000 km yol yaptım bile. hiç bir sıkıntım yok arkadaşlar. Landirenzo daha önce insigniaların bazılarında yaşadığı subap erimesi sorununu bu yeni kitinde ortdan kaldırmıştır arkadaşlar. araç 3500 devirden sonra turboya giriyor biliyorsunuz. lpg kiti araç 4000 deviri geçtikten sonra hem lpg hemde bir miktar benzin veriyor devir yükseldikcede verdiği benzin miktarı artıyor ve kesinlikle en üst devirlerde bile bir performans kaybı yada kesilmeler yaşanmıyor. ben bizzat test ettim. en güzel yanı arabaya artık rahat rahat biniyorum içime oturuyordu benzin yazık kilometrede 50-5 kuruş yakıyordu insaf ama artık 27-30 kuruş arası süper. bence düşünmenize hiç gerek yok zaten landirenzo garantide verdiği için.

bu arada bir arkadaş enjektörlerden ses geliyor diye yazmış ancak ben o sesi sadece araç dışında iken duyabiliyorum. araç içine bende gelmiyor. zaten bizim turbo araçlarda kendi enjektörlerimiz bile gayet sesli diğer 115bg ve 140 bglere göre .ben sadece bu aracta sıkıntı duyduğum konu o araç rolantideyken tüm çamlar kapalı ve müzik yokken (araç benzindeyken) hafifte olsa gelen ses rahatsız ediyor beni nedense. kouyla pek alakası yoktu ama beni sinir ediyor.

yorumunuz ve aciklaminiz icin cook tesekkur ederim bu guzel aciklamanizdan dolayi size o rolantideyken cikan sesin ve sizi sinir eden o sesin cozumunu bir borc biliyorum :D :D :D :D :D

COZUM
depo havalandırma valfi : valfi iyileştirme kodu MC01L854510
SERVISE GIDIYORSUN DIYORSUNKI BU VALF SORUNU HERKES YASAMIS GARANTI KAPSAMINDA DEGISTIRILMESINI ISTIYORUM DICEKSIN
VEEEEE ROLANTIDE TIK YOK........

TEKRAR YORUMLARINIZ ICIN VE ACIKLAMAALARINIZ ICIN TESEKKURLER

seneroo link' Alıntı:
[quote author=kalisomir link=topic=231.msg31201#msg31201 date=1305009153]

yorumunuz ve aciklaminiz icin cook tesekkur ederim bu guzel aciklamanizdan dolayi size o rolantideyken cikan sesin ve sizi sinir eden o sesin cozumunu bir borc biliyorum :D :D :D :D :D

COZUM
depo havalandırma valfi : valfi iyileştirme kodu MC01L854510
SERVISE GIDIYORSUN DIYORSUNKI BU VALF SORUNU HERKES YASAMIS GARANTI KAPSAMINDA DEGISTIRILMESINI ISTIYORUM DICEKSIN
VEEEEE ROLANTIDE TIK YOK........

TEKRAR YORUMLARINIZ ICIN VE ACIKLAMAALARINIZ ICIN TESEKKURLER
[/quote]

asıl ben teşekkür ederim en kısa zamanda servise uğrayıp görüşeceğim. inşallah hallolur ve rahata kavuşurum :)

Sevgili Kalisomir

aracinla toplam kac km yol yaptin lpg ile ve ilk uc depodan sonra gaz tuketimi biraz daha duser demislerdi sen bunun farkina vardinmi  gozle gorunen bi fark varmi acaba...

seneroo link' Alıntı:
Sevgili Kalisomir

aracinla toplam kac km yol yaptin lpg ile ve ilk uc depodan sonra gaz tuketimi biraz daha duser demislerdi sen bunun farkina vardinmi  gozle gorunen bi fark varmi acaba...

ben 2000 km yol yaptım lpg ile. 9 depo doldurdum şimdiye kadar. ben açıkcası pek fark görmedim. özellikle denemek için lpg tamamen bittikten sonra fulledim depoyu 6 kez ama hep aynı 60 61 tl'ye doluyor ve 230 km yol yapıyorum hep 225 - 235 km arası bitti gaz. yani sonuc olarak bence pek birşey fark etmedi 3 depodan sonrada.

Ortalama 0.26 TL yapar,bence 180 hp için 10 numara bir değer,vallaha özendim şimdi size Kalisomir arkadaşım.Son dip gaz yapacan,arabanın o zaman tadını alacaksın.Korkumdan gaza bile yüklenemiyorum ben 115 hp olmasına rağmen :D

umut7105 link' Alıntı:
Ortalama 0.26 TL yapar,bence 180 hp için 10 numara bir değer,vallaha özendim şimdi size Kalisomir arkadaşım.Son dip gaz yapacan,arabanın o zaman tadını alacaksın.Korkumdan gaza bile yüklenemiyorum ben 115 hp olmasına rağmen :D

Aynen öyle valla. Lpg taktırmadan önce arabaya binesim bile gelmiyordu çünkü gerçekten çok yakıyordu. ama artık rahat rahat binebiliyorum aracıma. birde yaz geliyor malum artık rahat rahat gezicez inşallah.... :)

Geri