Astra J - Plaka ve İç Aydınlatmaları Led ile Değiştirme (Resimli Anlatım)

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J - Plaka ve İç Aydınlatmaları Led ile Değiştirme (Resimli Anlatım)

tak bi arıza giderici dekoder bak keyfine

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Buna bende alıştım çünkü halojenleri tampon içine koymak beni tedirgin ediyor aşırı ısı ile eritir sağı solu diye böyle devam ediyorum. Artık el alıştı otomatik hata ayıklama modu açık bende :)

+1

Arabaya her binişimde, kontağı açar açmaz elim sinyal koluna gidiyor.  :D

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Aslında Bu Arıza Olayına neden bu kadar takılyoruz onuda anlamadım zaten decoderinde sorunlu olabileciğine düşünüyorum ısınma gibi sorun olabiliri vede daha büyü sorunlar olabilir diye düşünüyoorum mert bu ledler sadece arıza kodu mu veriyor sürekli bu arızayı vermesi sistemsel olarak bi sorun yaratırmı acaba plakalıklara alıcam bende varsın versin arıza ya bi düğmeye bakar aga sil geç plakalıklar için olanları gündüz varları içinde kullanıyozmu yada güzndü farları için şöyle güzel ışık veren hangisi :D

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Mert Zahmet Olmaz ise Son Aldığın ledler varya plakalık için güçlü ışık veren onun linki birde gündüz farı içinde şöyle güzel ışık veren bir link verirsen sevinirim...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Aslında Bu Arıza Olayına neden bu kadar takılyoruz onuda anlamadım zaten decoderinde sorunlu olabileciğine düşünüyorum ısınma gibi sorun olabiliri vede daha büyü sorunlar olabilir diye düşünüyoorum mert bu ledler sadece arıza kodu mu veriyor sürekli bu arızayı vermesi sistemsel olarak bi sorun yaratırmı acaba plakalıklara alıcam bende varsın versin arıza ya bi düğmeye bakar aga sil geç plakalıklar için olanları gündüz varları içinde kullanıyozmu yada güzndü farları için şöyle güzel ışık veren hangisi :D

Başka bir araç olsa arıza uyarısı ve kadranda beliren arıza ışığı (Astra'da kadranda arıza ışığı yok) kafaya takılabilir.
Mesela Vw Passat'ta plakaya led takınca hem arıza uyarısı veriyor hemde kadranda sürekli arıza ışığı yanık kalıyor, silme durumu da olmadığı için bu kafaya takılabilir ama Astra'da bir kere silince kontağı kapatana kadar bir daha karşılaşmıyorsunuz. O yüzden çok dert edilecek bir durum değil. :)

Ben aracın her aydınlatmasına aşağıda paylaştığım ürünü taktım. Plaka, bagaj ve torpido dahil her noktada kullanabilirsiniz.  greatt

[img=800x600]http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vms88.jpg[/img]

[img=800x600]http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vms90.jpg[/img]

[img=800x600]http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vms9u.jpg[/img]

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-ultimate-44-ledli-park-ampulu-canbus-no-error-85d038/productDetails.aspx?productId=otm85d038&categoryId=20024643

Gündüz farı konusunda herhangi bir ampul denemem olmadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemem.  ::)
Bu işi tecrübeli arkadaşlarımıza paslaıyorum. Onlar memnun kaldıkları ürünleri sizinle paylaşacaktır.  :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Mert Kardeşim Teşekkür Ederim Torpidoya ve içerlere Takılan Led Arıza Işığı Yakma gibi bi durumu varmı birde çık hafif olsada akım çekip cılız şekilde yandığını görmüştüm öyle bi olay varmı  torpido ve iç aydınlatmalar  için

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Mert Kardeşim Teşekkür Ederim Torpidoya ve içerlere Takılan Led Arıza Işığı Yakma gibi bi durumu varmı birde çık hafif olsada akım çekip cılız şekilde yandığını görmüştüm öyle bi olay varmı  torpido ve iç aydınlatmalar  için

İç aydınlatma (torpido ve bagaj dahil) sistem tarafından kontrol edilmediği için arıza uyarısı vermez.  :)
Ayrıca birçok led ampulün kısık olarak yanması için soketlerden geçen ölü akım yeterli olurken, bu linkini verdiğim ürün diğer ledlere göre daha yüksek akım çektiğinden, ölü akım kısık bile olsa yakmaya yetmiyor.  :)
Kısacası linkteki ledler ölü akımdan etkilenmiyor, kapattığınızda tamamen sönüyor.  greatt

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Ledlerim Geldi Ve taktım Arıza Işı verdi ama çok şirin bi arıza bi ampül çıkıyo sonra clr yapısoun iş tamam gündüz olduğu için pek anlamadım akşam daha ayrınıtılı bakıcam bu ledlerede + - olayı varmı acaba ne şekilde taktıysam yandı doğru tarafta daha çokmu ışık veriyo acaba akşam anlarız artık

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
İç aydınlatma (torpido ve bagaj dahil) sistem tarafından kontrol edilmediği için arıza uyarısı vermez.  :)
Ayrıca birçok led ampulün kısık olarak yanması için soketlerden geçen ölü akım yeterli olurken, bu linkini verdiğim ürün diğer ledlere göre daha yüksek akım çektiğinden, ölü akım kısık bile olsa yakmaya yetmiyor.  :)
Kısacası linkteki ledler ölü akımdan etkilenmiyor, kapattığınızda tamamen sönüyor.  greatt
Mert benim iç aydınlatmadaki ledler çok kısık bir şekile yanıyor zararı olur mu aküye falan belli bir süre sonra tamamen sönüyor mu onu da bilmiyorum gerçi beklemedim de :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

eraytly link' Alıntı:
Mert benim iç aydınlatmadaki ledler çok kısık bir şekile yanıyor zararı olur mu aküye falan belli bir süre sonra tamamen sönüyor mu onu da bilmiyorum gerçi beklemedim de :)

Evet Kardeşim Olur sönmüyor Bende Onu Sormuştum Merte Diğer arcımdan tecrübem var ama mertin linkini verdiği üründe böyle bi sorun yokmuş