Astra J Sedan arka taraftan gelen ses

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2017 model sedan, üzerinde 16" jantlar var. Çukurlara girince bariz bir ses yok ama sert direksiyon hareketlerinde arka tarafı bırakacak gibi oluyor. Evin emektarı olan 1991 model Vectra'mızda buna benzer sorunlar yaşamıyoruz. Sanırım yeni nesil Opel'ler eskileri kadar konforlu değil.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Lastik basıncı artınca eğer ses kesiliyorsa jantıda vuruyor olabilirsiniz dikkat edilmesi gereken bir nokta. Watts bağlantısı olmayanlarda arkayı daha çabuk bırakıyor. Neden bu özellikten vazgeçtiler acaba

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Olmadı. Ses lastikleri 34 psi yapmama rağmen bugün tekrar arkadaki ses geri geldi. Watts bağlantısı var aracımda. Soğuttu cidden. Çukurlarda özellikle 30 km hızda güm güm ediyor. Herkes mi bu şekilde kulkanıyor anlamadım?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Olmadı. Ses lastikleri 34 psi yapmama rağmen bugün tekrar arkadaki ses geri geldi. Watts bağlantısı var aracımda. Soğuttu cidden. Çukurlarda özellikle 30 km hızda güm güm ediyor. Herkes mi bu şekilde kulkanıyor anlamadım?
Sizin araç astra k mı j mi? Başlıkta j yazmışsınız ama imzanızda 2020 model yazıyor. Eğer k ise akünün olduğu yeri kontrol ettiniz mi boşluk sallantı var mı diye akü stepnenin altında diye biliyorum. Stepne etrafındaki köpüklerde ses yapabilir mi?

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sizin araç astra k mı j mi? Başlıkta j yazmışsınız ama imzanızda 2020 model yazıyor. Eğer k ise akünün olduğu yeri kontrol ettiniz mi boşluk sallantı var mı diye akü stepnenin altında diye biliyorum. Stepne etrafındaki köpüklerde ses yapabilir mi?
Meehaba. J kasa benimki sedan. Arkada yedek lastik ne var ne yok çıkardım. Denedim ama nafile. Jatta pandizotun altına bez bile sıkıştırdım oradandır diye. Servis arka süspansiyonları bu şekikde çalışıyor sert diyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opel sert süspansiyon kullanır buda yol tutsun diye o şekilde biraz hızlı girerseniz sert gecer Astra h var sert hiç geçmem ama kaçırdığım olursa 30 km hızlarda küt diye diye geçiyor çünkü sert yayları var yavaşça gecerseniz esner ha kupaya vurma yapıyorsa ön takoz amortisör patlaktır aynı şekilde arkada

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba. Arka amortusörlerden gelen ses artık can sıkmaya başladı. 3 servise gittim normal diyorlar sedan modellerde. Resmen çukur, stabilize yol ve tümseklerde lokurtu patlamsı hele bir de soğuk havalarda arttı. Amortisörleri arka değiştirsem çözüm olur mu acaba? Aracın garantisi de devam ediyor 2020 model. Yetkili servisler garantiden değişimi kabul etmiyor. Sedan astralar böyle diyorlar.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Aynen. Şikayetim tam olarak bu. Yetkili servis lifte kaldırdı. Aracın alt takımı zaten fabrikadan cıktığı gibi. Her kontrol yapıldı. Ama nafile. Servis normal diyor. Bu güm sesi düşük süratlerde çukurlarda geliyor. 18 jantta olsa bu sesi yapmaması lazım. Arabayı sifır aldım. Almadan önce de kronik bu tarz sorun hiç yoktu forumlarda falan. Piston kırma, bobin yakma sorunlarını geçtim sorun etmedim ama bu canımı sıktı açıkçası. Çözümsüz görünüyor. Soğuk havada daha da artiyor bence.
Hangi lastiği kullanıyorsunuz?

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Hepsi kontrol edildi en ufak sorun yok. 3 bin km de araç daha... Servis normal dedi. Ama bence anormal bir durum var. Bir de araç arkasını virajlarda kolay bırakıyor. Bence forumlarda bahsedildiği kadar çok iyi yol tutmuyor.
Hangi lastiği kullanıyorsunuz?

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Valla aynı sorun bende de var ancak bende 19" jantlar var. arkadan lokurtu tarzında ses geliyor tümsekten veya çukurlardan geçerken, lastik basınçlarını da değiştirdim denedim yine düzelmedi. Bende açıkcası merak ediyorum ama jantların payı olabilir kısa süspansiyon kullanılmış olabilir
Orjinal jantlar mı var üstünde sonradan değiştirildimi?