Ayak bölgesi aydınlatma ''Resimli Anlatım''

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sol Ön Dirsekte İç Aydınlatmaya Giden Kablo Var Üzerindeki Plastigi Sökün Kablo orada Zaten.İstediginiz Gibi Elektrigi Alıp Aşagı Gönderin.Bu Arada Bunca Yıldır Bmw Mercedes Gibi lüks Arabalarıda içine Alan bu uygulanamanın J9la ne Alakası Var Anlamadım.Frene Basınca Yanmıyorki Işıklar Kapı Açılınca Yanıyor.Begenmediysen Begenmedim Yazarsın olur biter.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lambadan kablo alırken fotoğraf çekmedim ama biraz daha detaylı anlatayım.Dediğim gibi lambanın şöför tarafından bi kanal gibi biryer var ordan kapının üstünden emniyet kemerinin yanından aşağıya indim.Elektriği ordan almamın nedeni hangi kapı açılırsa açılsın ortadaki ana ışık yanıyor.Kapılara özel bağlamış olsaydım sadece açılan kapının tarafındaki ışık yanıyor olacaktı.O yüzden orayı seçtim.Başka sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.
eğer senin dediğin gibi ön koltukların aaltına yapıştırırsamlambaları elektriği de sol kapıdan sola, sağ kapıdanda sağa alırsam hangi kapı açılırsa açılsın o yanacak yani. peki anahtara giren iki uçtan birini çıkartıp, lambanın bir girişine çıkışını da anahtardan çıkardığım yere takarsam sanırım olur. yani anhtarla seri bağlarsam. yanlış mı düşünüyorum yoksa.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bağlama seçeneklerinizi şöyle söyleyim. ön taraf için far düğmesini çekince iç aydınlatma yanıyorsa, ordan ampüle giden kabloyu kullanabilirsiniz.böylelikle direkle işiniz kalmaz. eğerki far düğmesinden yanma özelliği yoksa ayak dibinde kapıların butonundan tek kablo alıp diğerini rastgele bağlarsınız. arka taraf içinde bu geçerli yani kapı butonuna tek bağlayıp diğerini rastgele alabilirsiniz.
şayet arabanız butonsuz ise ve kapanma işlemini merkezi kilitden algılıyorsa, merkeziye giden kablo demetinden takip yada ölçüm yaparak gerekli kabloya ön veya orta direkden bağlayabilirsiniz. böylelikle fazla kablo çekmemiş olursunuz.
(genel bilgi ve kendi omegamın tekniği ile önerdim)
bide hatırlatma yapayım. arıza algılamaları genelde eksi uçdan yapılır. yani siz eksiyi başka yerden alırsanız arıza lambası yakmaması lazım. ama artı uçdanda algılayan markalarda var.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5w sağ 5w sol a ayak kısmına koydurdun dimi toplam 2 tane 10 w luk ampül kullandın yani bir led ne kadar güç çekiyor acaba 3w lık led sağa 3 w lık led sola koysak arabanın altı ışıl ışıl olur her halde ampülün devri bitti ben pek ampülden yana değilim

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım anahtara giden ucta - var yani cansız uc onu ordan aldığın zaman birde + uca ihtiyacın var o da cok zor bir yerden gidiyor kapı kenerındaki plastık parcaların içinden gidiyor yani sökülmesi baya zor ben söktüm ama toplamam zor oldu birde sağ veya sol kapı herhangi birisi açılınca 2 kapının lampası birden yanıyor yani tek tek yanmıyor

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın zamanda bende işe koyulacagım

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@hackerboys
önemli değil şaseyi yani eksiyi anahtara bağla, artıyı direkt bağla. benim omegada 10un üzerinde direkt artı uçlar var kontağa bağlı olmayan. sorun çıkarmaz. genede için rahat olsun istersen bağladığın yere ufak birde sigorta atarsın.
bu arada kapıdan geleni algılaması için far düğmesinin girişine değil ampüle gidene bağlanacak.böylelikle ampüle kadar kablo çekme derdin kalmaz.
kabloları soymadan kontrol etmek için kontrol edeceğiniz lamba/kontrol kalemi ucuna iğne takarak ve iğneyi kontrol edeceğiniz kabloya saplarayak yaparsanız kablolar hasar görmez.

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
huzel olmus sahsen begendımm :)

Oktay-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sevmiyorum bu uygulamayı ya,bizim burada J9 Halk Minibüslerinin çoğunda var.:D

evet ben de j9lardaki gibi yaptım! frene basınca mor yanıyor! zaten bi tek mercedesle bmw'de olunca dolmuşçu işi olmuyor...

neyse, elektriği tavan lambasına giden kablodan aldık. kapı açılınca yanıp tavan lambasıyla birlikte yavaş yavaş sönüyor. kapıdakli müşürden alınca sorun çıktı, bence böyle daha sağlam ve orijinal oldu. renk olarak bildiğimiz çamurluk sinyallerinde kullanılan sarı ampulü tercih ettim. başta yadırgadım biraz ama sonradan kullanışlı ve güzel oldu... hatta orijinalliği bozmamamk için aldığım cd playerda 8 ekran rengi olan pioneerı tercih etmiştim. böyle her şey uyumlu oldu :)

araba biraz kirli kusura bakmayın. paspasları da yıkattım daha kurumadı :D