Bedelli askerlik

Bedelli askerlik ne zaman çıkar ?:D

• Kullanılan toplam oy
    93
Ben zaten bedelli yapacagim icin benim icin cok fark etmiyor...
Benim fikrim cikmasi lazim...Cikar mi bilmiyorum..

bende gönlümden geçeni yazdım ben 98 de kısa dönem yapdım askerliğimi çokda keyif aldım gene olsa gene yapardım ki ben şırnakda en pis dönemde yapdım bizim karakola benim zamanımda 5 kez saldırı taciz falan oldu ama olsun tekrar olsa gene giderim 8 ay değil gerçi şimdi 5 ay olmuş 8 ay değil 28 ay olsa gene yaparım

bu vatan bizim sen ben korumassak kimse korumaz askerlikde öyle öcü böcü korkulucak bir şey değil her denilene inanmayın her kez aslanlar gibi bitirir ve döner zaman geçmez bitmez bitmez dersiniz şafak dersiniz 12 den sonra dersiniz bir bakmışsınız doğan güneş..

em güzel anıları en güzel arkadaşlıkları ve hayatta tatmadığınız sivilde görmediğiniz yardımlaşma kardeşlik duygusu birbirine destek olma sırt sırta verme arkadaşının arkasını kollama gibi şeyleri burada görürsünüz sivilde çünkü kazık atan kazık atana sivilde kimseye güvenipde sırtını dönemessin orda üniformayı giydinmi her kez eşit ve aynı..

bence bir insanın hayatta tada biliceği en güzel onurlu ve gururlu duygulardan biri korkmayın askerlik adam yemez. :)

Insanlarin hedefleri fakli olunca benlentiler farkli oluyor.. Kimse korkudugu icin bedelli yapmiyor...
21 gun gider yaparim...

Bir senede yaptigimiz otel.. Bana buda gurur veriyor....Rusya da Moskova da Kizil meydanda.....
Cumurbaskanimizin en son Rusya ziyaretinde bu otelde kaldi...

facade_9.jpg

allah askerlik yapmayanlara sabır versin . . . bedelli çıkacak diye bekleyenlerede ümitlerini yitirmemeleri gerektiğini belirtmek isterim keza ekonomik şartlar boyle devam ederse 2009 un sonlarına dogru gündeme alırlar gibi geliyor bana cunku ciddi para kazanılıyor bu işten.

askerlik yapmak tabikide büyük bir iş fakat vatan için askerlik deyip gazlarda olanlar umarım askerliklerini yaptıktan sonrada aldıkları her nefesin aslında vatan için olduğu kanısına varıp sosyal yaşantılarındada ( yere tükürmek ,insanlara hoşgörülü davranmak ,insanları kandırmamak ,hak yememek ,yardımsever olmak vs.) vatanları için ellerinden geleni yaparlar ve yapıyorlardır. Çünkü vatan sevgisi vatan hizmeti sadece askerlikle olmuyor vatan sevgisi her daim çalışmak üretmek kazandırmak kazanmak sevgi ve saygılı olmaktan geçiyor.
Bu bağlamda herkes üstüne düşeni yaparsa vatan daha çok kalkınır. Parası olan parasıyla parası olmayan bileğiyle yapsın görevini bu sayede eşitlik gene sağlanmış olur merak etmeyin.

Boşa kasmayın gençler, her türk genci askerlik şerbetinden tadacaktır :) :) :) bence de gerekli, hayatta hiç bir yerde edinemeyeceginiz tecrübeler edinip hiç bir zaman göremeyeceginiz insanlar tanıyacaksınız , delikanlıya lazım :)

ben pek ona katılmıyorum açıkcası asker istemedikden sonra krizin kralı gelse bedelliyi sokamazlar devreyeki en son çok istisnai bir durum olduğu için bedelli yi devreye sokdular oda malum 99 büyük depremi idi ona katkı olsun diye yapdılar...

birde parası olan parasıyla bileği olan bileğiyle derseniz büyük eşitsizlik yaparsınız askerlik basit bir şeydir hemde çok basit bunun parayla pulla bir ilgisi yok böyle her şeyi parası olan yapar parası olmayan yapamaz mantığına bağlarsanız olaylara bu mantıkda yanaşırsanız bu toplumda bölücülerden zihniyet olarak farkınız kalmaz onlarda diyorki biz kürdüz bize ayrıcalık etniklik sağlayın sizde diyorsunuzki bizim paramız var bize ayrıcalık diğer askerelere nazaren bize etniklik sağlayın bu bence aynı mantıkdır

askerinde paraya ihtiyacı yok askerliğinde parayla alakası yok yani askerde cebinizde eski parayla 1 milyar olsa harcıyamassınız harcıycak yer yok...

ama devletin sunduğu bazı imkanlar var yurtdışında çalışan vatandaşlarımız falan onlara demişki 5 yıl yurt dışında çalışırsan bunuda ibraz edersen gelirsin burda paralı 1 ay yaparsın ona bir diyiceğim yok sonuçda bunu yasalarla belirli nedenlere bağlayarak belirtmişler zaten yurt dışında sırf askerlik için gitseniz 1 ay yapmak için 5 yıl boyunca 50 tane bedelli parası harcarsınız...

arkadaşlar konuyu yine hortlatıcam ama bu konu bu ara yine gündemde

Yorumları okuyorumda bi ara bi laf vardı "ÖSS kalkmasın ben çektim onlarda çeksin gibi" şimdi bu topiçdekilerde biz yaptık sizde yapın gibi yorumları var :D

Geri