Benzinli Motora Dizel Yaği Katilirmi!!

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamircinin Birisi Diyor Ki Yağ Yağdir Benzinlisi Dizeli Olmaz Hem Dizel Yağini Benzinli Motora Katarsan Araba Yağ Yakmaz Hemde Hemen Kararmaz Eskimez Diyor Hatta Adam Arabam Oldu Olali Hiç Benzinli Motor Yaği Kullanmadim Diyor. Bence Mantikli Değil Gibi Ya Sizce?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstadım benzinli araca dizel yağı katılmaz nedeni ise benzinli aracın vizkozitesi fazladır ve yağ filmi benzinli motora göre yapılmıştır dizel yağınki ise ağır şartlar arasında çalıştığ için dizel yağının akıcılığı azdır yani akıcılığı hızlı deildir benzinli motora koyduğun dizel motor yağı pistonun dayanma yüzeyinede fazla etki edeceğinden motor fazla yakıt yakacaktır diye düşünüyorum bencede mantıklı değil yoksa neden ayırsınla benzinli yağı dizel yağı diye ..saygılar..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen neden ayırmışlar

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi yakıt deposuna dizel araçlar için bir miktar benzin koyulduğuunu duymuştum mazot donmaması için acaba bu düşünce usta adamdan neden çıkar anlamadım :D

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış cümleler sarfetmiş. fakat hibrit yağlar var. yani firma üretmiş, hem benzinde hem mazotlu motorda kullanabilirsin diyor. belki o tarz bir ürün kullanıyordur diyeceğim ama konuşmasından da öyle anlaşılmıyor. velhasıl sallamış yani. :)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani böyle bişey olamaz ben arabanın moturunun ömrünü azaltmamak için bir sonraki sahibininde başını ağırtmamak için her 7500 km de değiştiriyorum yağı 10 bin veya 15 lik yağ bile koydurmuyorum millet kalkıp dizelin motor yağını koyuyor

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani böyle bişey olamaz ben arabanın moturunun ömrünü azaltmamak için bir sonraki sahibininde başını ağırtmamak için her 7500 km de değiştiriyorum yağı 10 bin veya 15 lik yağ bile koydurmuyorum millet kalkıp dizelin motor yağını koyuyor

valla aynı şeyi ben de yapıyorum. 8000 olmadan değiştiriyorum. paranoyak diyorlar bana, desinler değişemem desinler değişemem. :D

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanın yağı eksikti tamamlayayım dedim benzincide ,
benzinlikteki eleman yardımcı olmak için tipini sordu 20 - 40 dedim ,
kaptı geldi içerden başladı doldurmaya birde baktım üstünde kabak gibi diesel yazıyor adamın gırtlağına sarılacaktım bitirdin motoru diye , elemanlar bir şey olmaz filan dedi ben dedim siz ne anlarsınız , istanbuldan ustayı aradım durumu anlattım oda bir şey olmaz dedi , yola çıktım bir değişiklik hissetmedim ama , içime sinmedi shell helix ti yağ shell müşteri hattını aradım onlarada sordum teknik bir bölümü bağladılar , iki yağın bütün teknik verileri aynı dediler , oda kesmedi internet sitesinden de baktım dedikleri gibi iki yağında değerleri aynı idi.
ama yinede istanbula dönünce yağı değiştirdim. :)

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Ustam Kullan Bişi Olmaz Dedi Birkez Kattirdim 15 Bin Km Giden Turbo Dizel Yaği Idi Tam 15 Bin Km Boyunca Ne Performansta Düşme Oldu Nede Yağ Eksiltti Yağ Kararmamiş Bile. Dün Tekrardan Aldim Kattim (mobil Delvac 15w 40) Gayet Memnunum. Herhangi Bir Problemde Yaşatmadi Bana Valla Arkadaşlar Ilginç Bir Durum Zaten Kendimde Kullandiğim Için Değerli Forum Arkadaşlarimin Ve Ustalarin Yorumunu öğrenmek Için Bu Konuyu Açtim. Nekadarda Basit Gibi Görükse Aslinda çok önemli Bir Konu