Bıktım yüksek güçlü farlardan, uzun gibi kısa farlardan.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merceksiz xenon kullananlar bu kesilme çizgisini görebiliyorlarmı?

merceksiz hali.

howto_12.jpg

Sonradan takılmış mercek.

howto_13.jpg

evet haklısın mercekli kadar düzgün bi çizgiye sahip olmaz ama far ayarı düşük ise sanırım göz de almaz her merceksiz xenonlu araçmı gözünüzü alıyo yoksa bazılarımı bazı cahiller xenon takarken ampulun önündeki şapkayı da iptal ediyolar çünki

daha geçen hafta tüv den geçtim kısa farlar düşük hafif kusur
uzun farlar düşük hafif kusur

yazıyo elimdeki kagıtta

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklısın mercekli kadar düzgün bi çizgiye sahip olmaz ama far ayarı düşük ise sanırım göz de almaz her merceksiz xenonlu araçmı gözünüzü alıyo yoksa bazılarımı bazı cahiller xenon takarken ampulun önündeki şapkayı da iptal ediyolar çünki

daha geçen hafta tüv den geçtim kısa farlar düşük hafif kusur
uzun farlar düşük hafif kusur

yazıyo elimdeki kagıtta

bende daha bu ay geçtim, sadece el freni ile ilgili hafif bir kusur yazıyor.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla mercekli xenon var sislerde normal sarı lambalardan hiç bi sorunum yok ama şikayetçiyim yol gözükmüyo uzunlarım bile berbat acaba farlardanmı yoksa ampüllerdenmi kimseyi rahatsız etmeyelim die merceli xenon kullanıyoruz oda aydınlatmıyo :S

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende pahalılıktan bıktım.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
valla mercekli xenon var sislerde normal sarı lambalardan hiç bi sorunum yok ama şikayetçiyim yol gözükmüyo uzunlarım bile berbat acaba farlardanmı yoksa ampüllerdenmi kimseyi rahatsız etmeyelim die merceli xenon kullanıyoruz oda aydınlatmıyo :S
ayarsız ondan kardeşim göstermezmı benımkı projektor ve kımseden sellokter yemıyorum bu anlamıda kımsenın gözune almıyor ayarladıktan sonra :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
far ayarı eskiden ağır kusurdu. şimdi hafif kusura çevirdiler.
Ülke olarak işimize gelmeyen kuralları ufak ufak kontrol listesinden çıkartmaya başladık bile :(. Böyle giderse yakında TÜV'ün kontrol listesi kuşa dönüp eski laçkalık tekrar başlar. Ondan sonra yeniden avrupada kurallar şöyle sıkı, insan hayatı şöyle değerli diye buradan gıptayla bakakalırız, bizde apaçilik baş tacı, mal benim kimse karışamaz ilkesi hakim, denetim yok kontrol yok. Yakında insan hayatının değeri sıfır diye buralarda tekrar geyik yapmaya başlarız. Kendi düşen ağlamazmış. İnşallah bu apaçiler bizlerden birinin canını yakmaz. Ben bunlar için sadece şunu dilerim; onların veya sevdiklerinin canı trafikte illaki yanacaksa, yakanlar kendi gibi apaçi olsun ki sorumsuzluklarının bedelinin ne olduğunu daha iyi anlayabilsinler.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülke olarak işimize gelmeyen kuralları ufak ufak kontrol listesinden çıkartmaya başladık bile :(. Böyle giderse yakında TÜV'ün kontrol listesi kuşa dönüp eski laçkalık tekrar başlar. Ondan sonra yeniden avrupada kurallar şöyle sıkı, insan hayatı şöyle değerli diye buradan gıptayla bakakalırız, bizde apaçilik baş tacı, mal benim kimse karışamaz ilkesi hakim, denetim yok kontrol yok. Yakında insan hayatının değeri sıfır diye buralarda tekrar geyik yapmaya başlarız. Kendi düşen ağlamazmış. İnşallah bu apaçiler bizlerden birinin canını yakmaz. Ben bunlar için sadece şunu dilerim; onların veya sevdiklerinin canı trafikte illaki yanacaksa, yakanlar kendi gibi apaçi olsun ki sorumsuzluklarının bedelinin ne olduğunu daha iyi anlayabilsinler.

alt yapının olmadığı yere sen en kazık disiplini sokarsan abi o iş olmaz zaten o yüzden tuv turk tüzüğü baştan aşağıya yenilenip alt yapı oluştuktan sonra avrupa standardına oturtulmalı o yüzden ben eski duruma laçkalık diye bakamıycam. ne zamanki Türkiyedeki yol şartları araba standartları araçların eskilik yenilik durumları kullanım sekilleri bakım periyotları halkı eğitme ve bilinçlendirme alt yapıları ve belli başlı yasaların alt yapıları düzenlenirse o zaman elini değil ayağını öperim tüv türk ün yoksa gerisi yalan.