Bıktıran Oil Lack Problemi

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son bir soru daha soracağım,
Direksiyon veya fren yağı ile ilgili bir problem varsa yine oil lack yazar mı?
Direksiyon hidroliğinden falan kaçırıyorsa?
Teşekkürler.
Başkada mesaj atmayacağım merak etmeyin :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Son bir soru daha soracağım,
Direksiyon veya fren yağı ile ilgili bir problem varsa yine oil lack yazar mı?
Direksiyon hidroliğinden falan kaçırıyorsa?
Teşekkürler.
Başkada mesaj atmayacağım merak etmeyin :D

Mesaj yolla tabi neticede burada arkadaşlar olarak birbirimizin bilgilerinden faydalanarak sorunlara çözüm aramaktayız.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yağ filitresini orjinal gm alarak denedin mi?

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yağ filtresi ve müşürünü orjinal GM olarak değiştireceğim.
Ancak şöyle bir durum var. İşe araba ile gidip geliyorum, yaklaşık 35 km.
İş dönüşü yokuş aşağı, oil lack yazısı çıkmıyor. İşe gelirken yokuş çıkıyorum ve yolun yarısında uyarı çıkıyor. Hatta hemen hemen aynı noktada çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yani yokuşta ve motora yük binince çıkıyor oil lack yazısı.
Teşekkürler

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yağ filtresi ve müşürünü orjinal GM olarak değiştireceğim.
İş dönüşü yokuş aşağı, oil lack yazısı çıkmıyor. İşe gelirken yokuş çıkıyorum ve yolun yarısında uyarı çıkıyor. Hatta hemen hemen aynı noktada çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yani yokuşta ve motora yük binince çıkıyor oil lack yazısı.
Teşekkürler

oil lack ne demek?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler

hocam benim tahminim de yağlama yetersiz ancak pompadan kaynaklı olmayablir. motor yapılırken yag kanalları iyi temizlenmemiş olabilir veya temizlenen partiküller yağ kanallarından birini tıkamıs olabilir dolayısıyla o kanallardan gecen yağ miktarı yetersiz kalabilir.
çözüm olarak würth ün motor iç temizleyici diye bi malzemesi var. motordaki kurum, pislik ve yağ kalıntılarını temizliyor. piyasada internetten 35 tl ye kargo dahil bulabilirsiniz. 400 ml sisesini sıcakken motorun içine döküyosunuz 15 dk rolantide gaz vermeden arac çalısıyor ve sonrasında yağı ve filtreyi değişiyosunuz. aklınıa yattıysa bi deneyin isterseniz inşallah sorununuza bi çözüm olur