Bir haftada akü bitermi?

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vayy bee enteresan demekki tek benim sattığım astrada değilmiş problem (benim 2008 astranında aküsü bitmişti)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşlar aracınıza ampermetre baglayıp hangi ünitenin akım çektiğini kontrol edin.?

Öncelikle kapılar kilitli iken iken kaç amper akım çektiğini ölçün.

Yine kapılar kilitli iken motor kısmındaki ana siğortaları tek tek söküp kontrol edin. Hangi siğorta üzerinden akım çekiyor ögrenin.

1139.jpg

Sonra o siğortanın baglı olduğu iç paneldeki siğortaları kontrol edin ve akımı çeken siğortayı ve sistemi tespit edin.
Sonra ya sistemdeki sorunu giderin yada çok lazım bi özellik değil ise iptal edin.

1146.jpg

Yada akım çeken siğortayı ögrenin aracınızı uzun süre bekleteceğiniz zaman siğortayı çıkarın
gelince takar çalıştırırsınız.

Bu işi çözmenin başka çözümü yok. Öyle tahmin ile lafla bu çeker demekle olacak iş değil.

Araç serviste incelendi ise size akım çeken üniteyi söyleyebilmeleri lazım.
Eğer bunu söyleyemeyecek kadar cahillerse o servsi kullanmayın birdaha yetkili servis ise şikayet edin.

Size işini bilen birisi net olarak aracınızın şu ünitesi şukadar akım çekiyor ondan dolayı aracınızın aküsü şukadar günde boşalır diyebilmesi gerekir.

Bu araçlar böyle çeker 3 gün kullanmazsan boşalır lafı.
Servis elemanının cahilliğini bilğisisizliğini örtbas etmek için ve sizi geçiştirmek için söylenmiş bi söz.

Bana gelsen ben sana bu araba çeker böyle değil.
Şu üniten çekiyor. dilersen iptal edelim diye net olarak söylerim.
Yada üniyeti açıp sorunu giderir kapatırım.

Son düzenleme:

OSMANERkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, izmir GM merkez ile görüştüm, tüm şikayetimi akünün değiştiğini, 2 kez 4 gün kalınca çalışmadığını , vs. anlattım, 48 saat içinde geri döneceğiz dediler, bilgilerimi verdim. Ayrıca aracın detaylı akım dağılım bilgisini istiyorum dedim, bu konuda servis yardımcı olur, servise gidin, size çıkarırlar dediler. Geri cevap alınca size bildiririm.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valahi arkadaşım aynen katılıyorum bendede var bir opell başımın belası alahım nereden aldım nereden bullaştım servis servis geziyorum aynı sorun çözüm yok türkiye bayisini aradım adamlar 1 hafda oldu daha bana döneceklerr ömrümde ilk ve son opel marka araca daha mümkün deyil almamda binmemde şu arabayıda temize bir cıkartıyım heman üçüne beşine bakmayıp satacamm tavsiyem opel almayın ilgilenen yokkk bu kadar

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valahi arkadaşım aynen katılıyorum bendede var bir opell başımın belası alahım nereden aldım nereden bullaştım servis servis geziyorum aynı sorun çözüm yok türkiye bayisini aradım adamlar 1 hafda oldu daha bana döneceklerr ömrümde ilk ve son opel marka araca daha mümkün deyil almamda binmemde şu arabayıda temize bir cıkartıyım heman üçüne beşine bakmayıp satacamm tavsiyem opel almayın ilgilenen yokkk bu kadar
o sorunu çözmenin bir tek yolu var komple elektrik tesisatını değiştireceksin beyin, meyin ne var ne yok değiştirince sorun kalmaz tahminim

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlarım en son geçen hafta pazar akşamı kullandığım, henüz 2 aylık astra sedanımı az önce çalıştırmak istediğimde hiç bir tepki alamadım, bir iki denemeden sonra gösterge ve dijital bilgi ekranının da ışıkları yanmaz oldu, teşhis belli; akü boşalmış, ama bu normalmidir? hiç bir ışığını yada donanımını açık unutmadım eminim, çünkü her inişte her şeyi kontrol ederim...

İkinci olarakta yarın ne yapmalıyım, servismi çağırayım, yoksa başka bir arabadan takviyemi atayım?

Babam yeni arabanın aküsümü bitermiş, servisi ara gelip baksınlar diyor, haksızda sayılmaz bencede bitmemeliydi...

Muhtemelen aracınızda kaçak vardır; veya akü bakım istiyor olabilir.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sorunu çözmenin bir tek yolu var komple elektrik tesisatını değiştireceksin beyin, meyin ne var ne yok değiştirince sorun kalmaz tahminim
olur arkadaşim 30 milyar vereyim ben araba aliyim 1 ay sonra tüm tesisati deyiştiriyimm hangi devirde yaşiyoz yaa yazdiklarini sen okuyormusunn allahim yaa bu opelin bir sorunu tek bn de deyil tüm astralarda genelde var müşteri kaybindan başka hiç birşey deyill adamlar servisde bille sallamiyorlarr kaldi tesisat deyiştirecenn teyyy

mavim1974

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ilgi ve alakanız için,
dün odak-topkapıya götürdüm arabayı, kontrol etmişler, kaçak kısadevre falan yokmuş, biraz voltaj düşükmüş onuda şarja bağlayıp halletmişler(dediklerine göre) tekrar ederse sorun aküyü değiştireceklermiş, ama bağladıkları test cihazı, değişim göstermemiş, iyi akü demiş...

çalışmazken bile akım çekeceğini banada söylediler,üç dört günde bir çalıştırmamı önerdiler...

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ilgi ve alakanız için,
dün odak-topkapıya götürdüm arabayı, kontrol etmişler, kaçak kısadevre falan yokmuş, biraz voltaj düşükmüş onuda şarja bağlayıp halletmişler(dediklerine göre) tekrar ederse sorun aküyü değiştireceklermiş, ama bağladıkları test cihazı, değişim göstermemiş, iyi akü demiş...

çalışmazken bile akım çekeceğini banada söylediler,üç dört günde bir çalıştırmamı önerdiler...
servis aynen bana da öle dedi 2, günü çok deyil araç çalışmadı köprü attık arkadaşım

SİPAHİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu gün komşumun Opel Astra G 1998 model aracını özel servise götürdük problem akünün bitmesi idi.Yapılan kontrolü izledim sizinle paylaşmak istedim.Önce akünün eksi kutubundaki kabloyu ayırdılar ellerindeki kontrol lambası ile (araçta elektrikli donanımın tamamı kapalı halde iken) sökülen kutup başı ve kabloyu deneyerek lambanın yandığını görünce kontak olduğuna karar verildi araca 15 gün önce CD çalar takıldığı anlaşılınca da CD çalrda arıza olduğu anlaşılıp bağlantılar kontrol edildi maalesef astralarda kontak açmadan CD çaların direkt bağlanamadığını anlamış olduk.Eyer araç kontak kapalı konumda CD çalar çalışıyorsa aküyü adeta emiyormuş problem CD çalar kontak açık konumda çalışır hale getirilerelek düzeltildi tekrar yapılan kontrolde lamba yanmadı.