Bunu Kimse Bilmiyor...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aKSeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
vitesteyken araç yokuş aşağı kendi ağırlığının etkisiyle indiğinden tekerlekler bu hareketten enerji alıyor ve motoru tekerlekler döndürüyor, araçlarımız da yakıtı kesiyor bu durumda. şarj devirdaim direksiyon hidr. falan da bu hareketten besleniyor

boşa atınca 1100 devir civarı çalışma olduğundan benzin enjekte edilmeye devam ediyor.

'peygamber vitesi 'diye boşa demmemiştir herhalde?bu konu hakkında ayrı bir topic açmak lazım.bana da boştayken yakmıyor gibi geliyo

2-3 tane konu var aynı mevzuda
araçlarınız yeni anlık tüketime bakın yol bilgisayarından

Magnatec büyük mağazalarda (metro vs.) 60 tl civarı...ordada sahte satılmaz heralde....72 tl geliş fiyatı fazla geldi bana

Magnatec büyük mağazalarda (metro vs.) 60 tl civarı...ordada sahte satılmaz heralde....72 tl geliş fiyatı fazla geldi bana
Büyük mağazalarda yeni bir rekabet uygulaması var. Markalı ürünlerin fiyatlarında öyle çok fazla bir indirim yok ama dandik markaların fiyatları adeta yerlerde sürünüyor, yetmiyor kendi markalarını içeren ürünleri satıyorlar. Bu ürünlerin ne kadar kaliteli olduğu ise tartışılır. Büyük mağazalarda ben artık eskisi gibi kaliteli (markalı) ürünlere kolayca ulaşamıyorum. Yeni türeyen markalar kipa, migros vs vs. (en basiti çayıma 1 tane kesme şeker atarken bu tür markalı şekerlerden nedense 2 tane atman zorunda kalıyorum). Sizin yorumunuz bu kapsamın dışında ama galiba eskiden alınmış, yüklü alım veya kısa vadeli çeklerle alım yaptıkları için daha ucuza almış olabilirler. Mesela kışa girerken markalı antrifiz fiyatları piyasadan daha pahalı olduğu için ben benzinlikten almayı tercih etmiştim.

yakıt tuketımıne bakın zaten bosa attıgınız da araç o.8 yakar hatta bide klima acın o zamn 1.2 yakar fakat bos ta o yakar

vitesteyken araç yokuş aşağı kendi ağırlığının etkisiyle indiğinden tekerlekler bu hareketten enerji alıyor ve motoru tekerlekler döndürüyor, araçlarımız da yakıtı kesiyor bu durumda. şarj devirdaim direksiyon hidr. falan da bu hareketten besleniyor

boşa atınca 1100 devir civarı çalışma olduğundan benzin enjekte edilmeye devam ediyor.

ben kesinlikle katılıyorum aylarca denedim çünkü aracı alalı 3 seneye yaklaşıyor 2 sene hep boşa atardım sonra 4-5 ay boşa atmadım özellikle takip ettim sarfiyatı çünkü 2,5 sene bindiğim arabanın ne kdr yakıt sarfiyatı yaptığını ezberledim. gerçekten arac vitesteyken yakmıyor o gün bu gündür boşa 1 kere bile boşa atmadım ve vites atmak için motorun devrini hiç zorlamadım ve yüksek viteste kullandım gerçekten fark oluyor.

Eski yani stoklarda kalmış yağ olmasının yağ açısından bir zararı varmı araçlara peki?

Büyük mağazalarda yeni bir rekabet uygulaması var. Markalı ürünlerin fiyatlarında öyle çok fazla bir indirim yok ama dandik markaların fiyatları adeta yerlerde sürünüyor, yetmiyor kendi markalarını içeren ürünleri satıyorlar. Bu ürünlerin ne kadar kaliteli olduğu ise tartışılır. Büyük mağazalarda ben artık eskisi gibi kaliteli (markalı) ürünlere kolayca ulaşamıyorum. Yeni türeyen markalar kipa, migros vs vs. (en basiti çayıma 1 tane kesme şeker atarken bu tür markalı şekerlerden nedense 2 tane atman zorunda kalıyorum). Sizin yorumunuz bu kapsamın dışında ama galiba eskiden alınmış, yüklü alım veya kısa vadeli çeklerle alım yaptıkları için daha ucuza almış olabilirler. Mesela kışa girerken markalı antrifiz fiyatları piyasadan daha pahalı olduğu için ben benzinlikten almayı tercih etmiştim.

Ecotech motorlarda bildiğim kadarıyla boşa atmak yerine 5 yada 4. viteste inerken gaza basmamanız halinde tüketimin ''0''' olduğunu fakat rölantide yani boşta iken bir azda olsa bir değerin oynadığını göreceksiniz yol bilgisayarında..tabii yol bilgisayarı var ise ama olmayanlar içinde aynı durum geçerli...

Geri