bursadan katılanlar...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 61TS061
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
SLm arkadaşlar yaklaşık bir ay önce 96 model opel vectra gls aldım. bazı sorunları var burada özel servisler var askeri personel olduğum için kafadan iki kat fiyat söylüyolar.
aracımı yıkadıktan sonra sürücü kısmında pedalların olduğu yer döşeme ıslanıyor
cam kapanacakken tekrar kendiliğinden aşağı iniyo
devir ve kilometre saatleri bazı zamanlar çalışmıyo bu arızaların sebepleri nelerdir ve tahmini tamirat masrafı ne kadar dır? yardımcı olursanız sevinirim

SLm arkadaşlar yaklaşık bir ay önce 96 model opel vectra gls aldım. bazı sorunları var burada özel servisler var askeri personel olduğum için kafadan iki kat fiyat söylüyolar.
aracımı yıkadıktan sonra sürücü kısmında pedalların olduğu yer döşeme ıslanıyor
cam kapanacakken tekrar kendiliğinden aşağı iniyo
devir ve kilometre saatleri bazı zamanlar çalışmıyo bu arızaların sebepleri nelerdir ve tahmini tamirat masrafı ne kadar dır? yardımcı olursanız sevinirim

su alma ve km saati için bişey söyleyemem ama cam kaldırdıgın zaman geri iniyosa kendin tekrardan program yapabilirsin nasıl yapıcagını anlatayım:

hangi cam bu sorunu veriyosa o kapıyı aç kapıyla şasi arasında kalın bağlantı kablolarının geçtiği bi kalın hortum var o hortumu cam sonuna kadar açık ve kontak açık konumdayken hortumu çevirerek sök bu şekilde 5dakika kadar bekle ama kontak açık olsun unutma.
bekledikten sonra tekrar o soketli hortumu çevirerek yerine tak sonra camı cam açma dügmesine bas çek bas çek bas çek şeklinde tamamen kapanana kadar kaldır. tamamen kapanınca 3sn kadar dügmeye basılı tut sonra otomatik olarak indir ve otomatik olarak kaldır sorunun düzelmiş olucak.

yazınca uzun oldu ama yapması çok kolay 5dk da halledebilirsin servise para vermene gerek kalmaz.

yok abi niye yanlış anlıyayım:D geçenlerde gece saati sanayiden çıkıyoruz amca ogluna verdim arabayı bende onunkine geçtim dedim arkadan bana sellektör at hem soguk haliyle hemde ısınmış haliyle soğuk hali bile gayet güzel anlaşılıyo öndeki arabada yolda flnda sellektör atınca atlıyo millet saga ama sırf uzunlar içiin konuştugumuz gibi bi kit bulursam bende alıp denemek isterim şu an üzerinde olanlarıda orjinal sis farı almıştım onların içine takarım
uzunlardakı zenonu sıslere takarsan olur ilerde ;)
gazcılardakı elektırıkcı toptanci bızım pederın arkadaşi bı sorucam hep unutuyom uzunlardaki muhhabbettii ;)

sorarsan haberim olsun elimde bi adet cd tamponu bi takımda sis farı var sıfır olarak hem onları değerlendirmiş olurum..

ayrıca abdullah su alma problemiyle ilgili aklıma ön camın alt kısmından fln bi yerden kaçırıyo olabilecegi aklıma geliyo

lan hamsi aslında ben pazartesi yanına gittım nevar ne yok dıye babam tembi etti yap cocugun işini parasi olmassa sonra verırı bızım üşak dedi abi kalıbı arayoz bugun pederi aradi 3 gundur kalıbı arıyoz bulamıyoz dedı uzuldum dedım abı bul birseyler yap ona benzer bırsey yaparız dedi i 500 kalıbını bulamişş babam tabı ıyıce kaykıldı rüşit abıye hamsi bı ara gell gıdelım :D:D:D

tamam sercan sisler h3 uzunlarda h3 sanırım uzunlardan cıkardıgını sıslere takabılırsın :)
ben sorucam araştırcam ;)

uzunlar h1 di diye hatırlıyorum ama tam emin değilim uymasa bile ampul kolay iş degiştiririz. hele bi çıksın bursaya döneyimde.

Geri