Cam filmi yasallaşiyormu?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aduken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Herkesin bifilm hikayesi varmış ticari taşıt kullanma belgesi alırken emekli trafik polisine sormuştum film olayını çevirmede polisler arabanın içini tam olarak göremediklerinden filme ceza yazıyorlar iç lambayı yak polis arabanın içinde olup biteni görsin bi sıkıntı olmaz demişti bi akşamda arkadaş egsozdan ceza yiyor polisle sohbet ettik falan çok açık olana zaten birşey demiyoruz abicim dedi kimisi zindan gibi karanlık ne yapıyorsun arabanın içinde dedi içki mi içiyosun uyuşturucu mu alıyorsun dedi film yapın ama en koyusundan değil demişti

Bizim arabada ilk alınırken yetkili servisinden film yapılıpta alınmıştı.
Geçen gün vizeye girdi ve hafif kusurlu olarak geçti.

evet iç görüntüyü engellemiycek şekilde zaten tüzükde de var iç görüntüyü engellemiycek filimde 45 derece galiba oluyor yani içerisi görünüyor çok rahat ama o kadar belirgin olmuyor o daha çok yazları güneşi kırmak arabanın içi pişmesin diye yapılan bir olay gençler pek yanaşmıyor bu olaya o kadar para vermişken adam gibisi olsun istiyorlar kopkoyu zindan gibi karanlık o polisin deyişi ile yaptırıyorlar ceza yedimide yada filimleri söktürülüncede polise etmedikleri lafı bırakmıyorlar sanki polis suçluda kendileri suçsuz gibi. bunu anlamakda çok zorluk çekiyorum

bazı arkadaşlar öyle şeyler yazıyorlarki sırf bu site değil netteki çok sitelerde sanki yasalar zifiri karanlık cama izin veriyorlarda polisler hata yapıyor muş gibi öyleyse filimde kullanma zahmetlki iş yazık onca parana al siyah boya camlarını komple siyaha boya olayı halet filme ne gerek var o kadar para harcamaya..

İstanbul da, trafikteki araçların nerdeyse yüzde 40 veya 50'si filmli. Nasıl muayene istasyonları esnek davranıyorsa bence polislerde pek mudahale etmiyor. Ama şu çok koyu olan filmlerdeki araç sahipleri resmen yalvarıyorlar "ne olur bana ceza kesin aracımı bağlayın" diye. Polislerde sanırım onları kıramıyor. :)

İstanbul da, trafikteki araçların nerdeyse yüzde 40 veya 50'si filmli. Nasıl muayene istasyonları esnek davranıyorsa bence polislerde pek mudahale etmiyor. Ama şu çok koyu olan filmlerdeki araç sahipleri resmen yalvarıyorlar "ne olur bana ceza kesin aracımı bağlayın" diye. Polislerde sanırım onları kıramıyor. :)

evet aslına bakarsan polsiler çok vicdanlı isteseler her filmli aracı çevirip ceza kesseler ekonomik kriz falan kalmaz :D :D devleti zengin ederler onların ceza kesdiği yada çevirdiği ziviri karanlık olanlar tam karanlık olanlar

birde araba faktörüde var mesela s320 de sifiri karanlık olsada çevirmezler makam aracı neticede adamlar tırsıyor aracın içinde kim var bilemiyorlar

ama çaça faça bodykitli bir orta sınıf araç oldumu zaten araç kendi lütfen beni çevirin diye bağırıyor :D

yani kıssasa kıssas :D illa çevrilmemek istiyorsan ona değicek araba alki kimse çeviremesin :D

arkadaşlar bu konuyu tüvtürk başlığı hakkında çok konuştuk ve tartıştık. cam filmi ve zenon farların muayeneden geçip geçemediği hakkında ve emniyet güçlerinin hareket tarzlarını ayrıca yine emniyet güçlerinin cam filmini söktürüp söktüremeyeceği gibi bir çok hususu konuştuk. burada yeniden konuşmak bayağı uzun sürer. linki:
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=32998&highlight=t%FCvt%FCrk&page=13

Geri